Pelafen MED syrop 20mg/2,5ml 100ml

  • Produkt leczniczy Pelafen MED syrop 20mg/2,5ml zawiera wyciąg z korzenia pelargonii jako substancję czynną. Wskazaniem do stosowania leku jest objawowe leczenie przeziębienia. Syrop jest przeznaczony dla dzieci powyżej 6 lat, młodzieży i dorosłych.
  • Pelafen MED syrop 20mg/2,5ml 100ml
Producent: Phytopharm
Kod produktu: 42265
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
29,84 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Pelafen MED syrop 20mg/2,5ml:

Substancja czynna: suchy wyciąg z korzenia pelargonii (Pelargonii radicis extractum siccum). Każdy ml syropu zawiera 8mg suchego wyciągu (4-25:1) z Pelargonium sidoides DC i/lub Pelargonium reniforme Curt., radix (korzenia pelargonii); rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 11% (m/m). Substancje pomocnicze: maltodekstryna, maltitol ciekły (E 965), sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), potasu sorbinian (E 202), kwas cytrynowy (E 330), woda oczyszczona.

Działanie Pelafen MED syrop 20mg/2,5ml:

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z suchym wyciągiem z korzenia pelargonii. Produkt leczniczy Pelafen MED syrop 20mg/2,5ml wskazany jest do stosowania w objawowym leczeniu przeziębienia u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 6. roku życia. Lek do stosowania w określonych wskazaniach wynikających wyłącznie z długotrwałego stosowania.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Pelafen MED syrop 20mg/2,5ml wskazany do stosowania w objawowym leczeniu przeziębienia. Lek jest przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia, młodzieży i dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy spożyć w ciągu 3 miesięcy od pierwszego otwarcia. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku wystąpienia duszności, gorączki, odkrztuszania krwistej lub ropnej wydzieliny lub gdy objawy choroby nie ustąpią w ciągu tygodnia, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku objawów toksycznego działania na komórki wątroby (wymioty, brak apetytu, ból brzucha, zmęczenie, żółte zabarwienie skóry), należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem. Nie stosować z innymi produktami zawierającymi wyciąg z korzenia pelargonii. Stosowanie u dzieci: nie należy stosować poniżej 6. roku życia. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: ze względu na brak danych nie zaleca się stosować leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Stosowanie z innymi lekami: należy to skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Do tej pory nie obserwowano interakcji z innymi lekami. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: nie badano wpływu produktu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera maltitol – 893mg maltitolu (E 965) w dawce jednorazowej (2,5ml), osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem leku. Lek zawiera sorbitol – 625,1mg sorbitolu (E 420) w dawce jednorazowej (2,5ml), sorbitol jest źródłem fruktozy, należy się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem leku, jeśli została stwierdzona wcześniej nietolerancja niektórych cukrów lub dziedziczna nietolerancja fruktozy.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działanie niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Bardzo rzadko: łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, ból w nadbrzuszu, nudności, wymioty, utrudnione połykanie), łagodne krwawienia z dziąseł lub nosa oraz reakcje alergiczne. Częstość nieznana: przypadki hepatotoksyczności (uszkodzenia wątroby).

Dawkowanie syropu Pelafen MED 20mg/2,5ml:

Lek należy stosować według wskazówek lekarza lub według zaleceń na ulotce. Zalecana dawka dla młodzieży powyżej 12. roku życia, dorosłych i osób w podeszłym wieku: stosować 2,5ml syropu 3 razy na dobę. Zalecana dawka dla dzieci od 6. do 12. roku życia: stosować 2,5ml syropu 2 razy na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dobowej dawki. Nie jest zalecane stosowanie u dzieci poniżej 6. roku życia. Stosowanie u osób z niewydolnością nerek i/lub wątroby: brak danych dotyczących dawkowania. Stosować doustnie, syrop odmierzać miarką dołączoną do opakowania. Przed użyciem wstrząsnąć. Czas stosowania: należy skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy się utrzymują się lub nasilają się po 7 dniach stosowania leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel