Levosol 60mg x 20 tabletek

  • Levosol 60mg to produkt leczniczy w postaci tabletek, zawiera jako substancję czynną lewodropropizynę. Jest to lek przeciwkaszlowy, który znosi skurcz oskrzeli. Wskazaniem do stosowania leku jest objawowe leczenie suchego, nieproduktywnego kaszlu.
  • Levosol 60mg x 20 tabletek
Producent: Solinea
Kod produktu: 42289
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
24,34 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Levosol 60mg:

Substancja czynna: lewodropropizyna (Levodropropizinum). Jedna tabletka zawiera 60mg lewodropropizyny oraz substancje czynne: krzemionka koloidalna bezwodna, wapnia wodorofosforan, magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, sukraloza (E955).

Działanie Levosol 60mg:

Lewodropropizyna jest substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Levosol 60mg. Działa ona przeciwkaszlowo i znosi skurcz oskrzeli. Wskazaniem do stosowania leku jest objawowe leczenie nieproduktywnego (suchego) kaszlu. Dane wskazują, że preparat jest skuteczny w hamowaniu kaszlu rożnego pochodzenia, np. w przebiegu raka płuc, kaszlu związanego z zakażeniami górnych i dolnych dróg oddechowych czy krztuścem.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Levosol 60mg wskazany do stosowania w objawowym leczeniu suchego (nieproduktywnego) kaszlu.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Preparat do stosowania w objawowym leczeniu nieproduktywnego kaszlu i można go stosować tylko w oczekiwaniu na rozpoznanie przyczyny kaszlu i/lub efekt leczenia choroby powodującej ten kaszel. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u dzieci o masie ciała poniżej 30kg. Stosowanie u osób w podeszłym wieku: należy zachować ostrożność ze względu na zmiany wrażliwości na wiele leków w tej grupie pacjentów. Stosowanie u osób z zaburzeniami czynności nerek: zaleca się zachować ostrożność podczas stosowania leku u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek (klirens kreatyniny < 35 ml/min). Stosowanie z innymi lekami: należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. W badaniach u ludzi nie stwierdzono zmian zapisu krzywej EEG podczas podawania lewodropropizyny w skojarzeniu z benzodiazepinami. U osób szczególnie wrażliwych należy zachować ostrożność w przypadku jednoczesnego zażywania leków uspokajających. Stosowanie z jedzeniem i piciem: zaleca się stosować między posiłkami. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, przy czym stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią jest przeciwwskazane. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: w rzadkich przypadkach lek może powodować senność, należy więc zachować ostrożność.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób z obfitą wydzieliną oskrzelową i zaburzeniami czynności rzęsek nabłonka oskrzelowego (zespół Kartagenera, dyskineza rzęsek). Nie stosować u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. Nie stosować u dzieci o masie ciała poniżej 30kg.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Podczas stosowania tego leku działania niepożądane występują bardzo rzadko, zwykle też nie są ciężkie, a objawy ustępują po przerwaniu leczenia, czasem tylko wymagając specyficznego leczenia farmakologicznego. Należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli pojawią się następujące działania niepożądane: ciężkie przypadki reakcji skórnych (pokrzywka, świąd) lub chorób skóry np. przebiegających z tworzeniem się pęcherzy (epidermoliza); nierówna praca serca (ryzyko wystąpienia bigeminii przedsionkowej); reakcja alergiczna/anafilaktyczna, w postaci obrzęku, duszności, wymiotów i biegunki; śpiączka hipoglikemiczna (zbyt niski poziom cukru we krwi). Jeśli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane, należy poinformować o tym lekarza. Bardzo rzadko: pokrzywka, rumień, osutka, świąd, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk występujący zwykle w obrębie twarzy lub gardła, mogący zagrażać życiu), reakcje skórne; bóle żołądka, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka; reakcje alergiczne, w tym natychmiastowe, ogólne złe samopoczucie; zawroty głowy, zaburzenia równowagi, drżenia, mrowienie, drętwienie; kołatania serca, częstoskurcz, obniżenie ciśnienia tętniczego; drażliwość, senność, depersonalizacja (zaburzenie postrzegania własnej osoby i otoczenia); duszność, kaszel, obrzęk błony śluzowej układu oddechowego; niedobór lub brak sił (astenia) i osłabienie kończyn dolnych. Inne działania niepożądane: zapalenie języka i aftowe zapalenie jamy ustnej z gorączką; stan zapalny spowodowany zatrzymaniem odpływu żółci z wątroby (cholestatyczne zapalenie wątroby); przypadki uogólnionego obrzęku, omdleń i osłabienia; napady padaczki (duży napad padaczkowy (drgawki kloniczno-toniczne) oraz mały napad padaczkowy (bezdrgawkowy, tzw. napad typu petit mal)); rozszerzenie źrenic oraz utrata zdolności widzenia, w obu przypadkach objawy ustąpiły po odstawieniu leku; przypadki obrzęku powiek, które w większości można uznać za obrzęk naczynioruchowy, biorąc pod uwagę jednoczesne wystąpienie pokrzywki; senność, obniżenie napięcia mięśni oraz wymioty u noworodka, co przypisano przedostaniu się do organizmu dziecka lewodropropizyny przyjmowanej przez karmiącą piersią matkę – objawy pojawiły się po karmieniu i ustąpiły spontanicznie po ominięciu kilku karmień (piersią). Stosowanie leku Levosol zgodnie z zaleceniami podanymi w ulotce dla pacjenta zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Dawkowanie tabletek Levosol 60mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazówkami na ulotce. Stosować doustnie. Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 30kg (przeciętnie około 9 lat): zalecana dawka – jedna tabletka co 6 godzin między posiłkami (maksymalnie 3 tabletki na dobę). Tabletki połykać w całości, nie kruszyć i nie rozgryzać. Popijać wodą. W celu ułatwienia połknięcia tabletki można popić wodą. W przypadku dzieci, które mają problem z połykaniem tabletek, zaleca się stosować lek w postaci syropu. Czas leczenia: leczenie należy kontynuować zgodnie z zaleceniami lekarza lub do momentu ustąpienia kaszlu. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Jeśli po 7 dniach leczenia objawy nie ustępują lub się pogarszają, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel