Gardlox Med 3mg smak cytrynowy x 16 pastylek do ssania

  • Produkt leczniczy Gardlox Med 3mg smak cytrynowy to pastylki do ssania z benzydaminy chlorowodorkiem. Preparat jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia. Lek wskazany w leczeniu objawów ostrego bólu gardła.
  • Gardlox Med 3mg smak cytrynowy x 16 pastylek do ssania
Producent: S-LAB
Kod produktu: 42329
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,95 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Gardlox Med 3mg smak cytrynowy:

Substancja czynna: benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum). Jedna pastylka twarda zawiera 3mg benzydaminy chlorowodorku (co odpowiada 2,68mg benzydaminy) oraz substancje pomocnicze: izomalt (E 953), kwas cytrynowy jednowodny, aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E 104), aromat cytrynowy, olejek eteryczny miętowy.

Działanie Gardlox Med 3mg smak cytrynowy:

Substancją czynną produktu leczniczego Gardlox Med 3mg smak cytrynowy jest benzydaminy chlorowodorek. Wskazaniem do stosowania leku jest objawowe miejscowe leczenie ostrego bólu gardła. Pastylki do ssania można stosować u dzieci powyżej 6. roku życia i u osób dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Gardlox Med 3mg smak cytrynowy wskazany do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia oraz u osób dorosłych w objawowym miejscowym leczeniu ostrego bólu gardła.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli u pacjenta stwierdzono fenyloketonurię, pacjent choruje lub chorował na astmę, pacjent ma alergię na salicylany (np. kwas acetylosalicylowy i kwas salicylowy) lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, po zastosowaniu pastylek ból gardła nasilił się lub nie ustąpił w ciągu 3 dni, lub pojawi się gorączka, silny ból gardła lub inne objawy. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie zaleca się podawać dzieciom poniżej 6. roku życia. Stosowanie z jedzeniem i piciem: jedzenie i picie nie wpływa na leczenie. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy omówić z lekarzem możliwość stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią, przy czym nie zaleca się stosować tego leku w okresie ciąży i laktacji. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: nie ma danych dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Lek zawiera aspartam – 3,4mg aspartamu w każdej pastylce. Aspartam jest źródłem fenyloalaniny – może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią. Lek zawiera izomalt – przed zastosowaniem leku należy to skonsultować w przypadku osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: odczyny fototoksyczne (powodujące wysypkę i poparzenia słoneczne). Rzadko: pieczenie lub suchość w jamie ustnej (można wypić szklankę wody dla osłabienia tego uczucia). Bardzo rzadko: nagły obrzęk w jamie ustnej/gardle i błonach śluzowych (obrzęk naczynioruchowy – trudności w oddychaniu lub przełykaniu, wysypka, świąd, pokrzywka lub obrzęk twarzy, rąk i stóp, oczu, warg i/lub języka, zawroty głowy), trudności w oddychaniu (skurcz krtani lub oskrzeli). Częstość nieznana: ciężkie reakcje alergiczne (reakcje anafilaktyczne), reakcje alergiczne, wysypka lub świąd, zwłaszcza, jeśli dotyczy całego ciała (reakcje nadwrażliwości), miejscowa utrata wrażliwości błony śluzowej jamy ustnej (niedoczulica).

Dawkowanie pastylek do ssania Gardlox Med 3mg smak cytrynowy:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka – osoby dorosłe, dzieci powyżej 6. roku życia – stosować po jednej pastylce 3 razy na dobę w celu złagodzenia bólu. Pastylkę ssać powoli do całkowitego rozpuszczenia. Nie rozgryzać i nie połykać. Nie stosować więcej niż 3 pastylki na dobę. Dzieci od 6 do 11 lat: stosować pod nadzorem osoby dorosłej. Nie stosować przez okres dłuższy niż 7 dni. W przypadku, gdy po 3 dniach poprawa nie nastąpiła lub doszło do pogorszenia, należy się skontaktować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel