Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym x 14 saszetek

  • Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym to produkt leczniczy w postaci proszku do sporządzania roztworu doustnego. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe leczenie objawów grypy i przeziębienia tj. np. gorączka, ból głowy, ból gardła oraz katar.
  • Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym x 14 saszetek
Producent: Perrigo Poland
Kod produktu: 42386
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
34,60 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym:

Substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum), chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum) i kwas askorbowy (Acidum ascorbicum). Każda saszetka zawiera 1000mg paracetamolu, 10mg chlorowodorku fenylefryny i 40mg kwasu askorbowego oraz substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sodu cyklaminian, sodu sacharyna, bezwodna krzemionka koloidalna, aromat cytrynowy, kurkumina (E100).

Działanie Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym:

Proszek do sporządzania roztworu doustnego – Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa oraz zmniejszającym jej przekrwienie, dzięki czemu udrożnia nos i zatoki. W składzie leku zawarto trzy substancje czynne – paracetamol, chlorowodorek fenylefryny i kwas askorbowy, czyli witaminę C. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe, objawowe leczenie grypy lub przeziębienia, czyli chorób przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem).

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym wskazany do krótkotrwałego stosowania w objawowym leczeniu przeziębienia lub grypy, chorób, które przebiegają z gorączką, dreszczami, bólem głowy, katarem (nieżytem nosa), bólem gardła.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol ani innych leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa. Należy się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem w następujących przypadkach: choroby wątroby lub nerek, ciężka infekcja, która może zwiększać ryzyko wystąpienia kwasicy metabolicznej (objawy kwasicy to m.in.: głębokie, szybkie i utrudnione oddychanie, mdłościami, wymiotami i/lub utratą apetytu, ogólnie złym samopoczuciem) – należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, gdy wystąpią te objawy; nadciśnienie tętnicze krwi, choroby serca, choroby naczyniowe takie jak zespół Raynaud’a (charakteryzujący się napadowym bólem palców pod wpływem zimna lub emocji), cukrzyca, nadczynność tarczycy, jaskra (schorzenie charakteryzujące się postępującym uszkodzeniem oka i co za tym idzie pogorszeniem lub utratą wzroku), guz chromochłonny nadnerczy, rozrost gruczołu krokowego, niedobór niektórych enzymów (dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej). Podczas stosowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Jest ono możliwe u osób, które spożyły jednorazowo 10g paracetamolu lub więcej. Spożycie 5g paracetamolu może prowadzić do uszkodzenia wątroby u pacjentów z następującymi czynnikami ryzyka: długotrwałe przyjmowanie karbamazepiny, fenobarbitalu, fenytoiny, prymidonu, ryfampicyny, ziela dziurawca lub innych leków indukujących enzymy wątrobowe; regularne nadużywanie alkoholu; ryzyko niedoboru glutationu związane np. z zaburzeniami łaknienia, mukowiscydozą, zakażeniem wirusem HIV lub występujące u osób głodzonych lub wyniszczonych. U osób ze schorzeniami wątroby istnieje zwiększone ryzyko przedawkowania. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. W przypadku następujących leków należy skonsultować z lekarzem możliwość stosowania tego leku: metoklopramid, domperidon, cholestyramina, leki przeciwzakrzepowe (np. warfaryny) w razie konieczności długotrwałego stosowania leku przeciwbólowego, leki nasenne, przeciwpadaczkowe, ryfampicyna, inhibitory MAO i inne leki przeciwdepresyjne, niesteroidowe leki przeciwzapalne, alkaloidy sporyszu, niektóre leki stosowane w chorobach serca lub nadciśnieniu, leki hamujące łaknienie, leki udrożniające nos i leki psychopobudzające pochodne amfetaminy. Stosowanie paracetamolu może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczanie stężenia glukozy we krwi). Fenylefryna może nasilać podwyższające ciśnienie tętnicze działanie leków przyspieszających poród. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Kwas askorbowy zwiększa wchłanianie żelaza, zwiększa wchłanianie glinu z zawierających go preparatów zobojętniających. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią bez zalecenia lekarza. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek może powodować zawroty głowy, jeśli pojawią się takie objawy, nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać maszyn. Lek zawiera sód – jedna saszetka zawiera 129,15mg sodu, należy to wziąć pod uwagę u osób ze zmniejszoną czynnością nerek i u osób, które kontrolują zawartość sodu w diecie. Lek zawiera sacharozę – jedna saszetka zawiera 3,73g sacharozy, przed zastosowaniem leku osoby, u których stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, powinny się skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób z niewydolnością wątroby lub ciężką niewydolnością nerek. Nie stosować u osób z chorobą alkoholową. Nie stosować u osób, które przyjmują zydowudynę (stosowaną w leczeniu zakażeń wirusem HIV) lub inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i w ciągu 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zwrócić się do lekarza, jeśli wystąpią takie objawy jak: reakcja alergiczna – wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączone z utrudnionym oddychaniem lub opuchlizną warg, języka, gardła lub twarzy; wysypka skórna lub ciężka reakcja skórna objawiająca się ostrą uogólnioną wysypką krostkową lub pęcherzami i nadżerkami na skórze, w jamie ustnej, oczach i narządach płciowych, gorączką i bólami stawowymi albo pękającymi olbrzymimi pęcherzami podnaskórkowymi, rozległymi nadżerkami na skórze, spełzaniem dużych płatów naskórka oraz gorączką; problemy z oddychaniem, w razie gdy podobne problemy występowały w przeszłości podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego lub innych niesterydowych leków przeciwzapalnych; sińce lub krwawienie o nieznanej przyczynie; utrata wzroku, która może być spowodowana nadmiernie wysokim ciśnieniem śródgałkowym – jest to bardzo rzadkie, ale istnieje prawdopodobieństwo takiego zdarzenia u osób z jaskrą; nietypowe szybkie tętno lub uczucie nieregularne rytmu serca; trudności w oddawaniu moczu – jest to bardziej prawdopodobne u mężczyzn z rozrostem gruczołu krokowego; zaburzenia czynności wątroby. Te objawy pojawiają się rzadko lub bardzo rzadko. Inne działania niepożądane: bardzo rzadko – ból głowy, zawroty głowy, bezsenność, nerwowość, zwiększenie ciśnienia tętniczego, nudności i wymioty. Jeśli wystąpią inne działania niepożądane, należy to zgłosić do lekarza.

Dawkowanie saszetek Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia: stosować jedną saszetkę leku co 4 do 6 godzin. Nie stosować częściej niż co 4 godziny, nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Stosować doustnie, zawartość saszetki rozpuścić w ciepłej wodzie – do szklanki wsypać zawartość jednej saszetki, zalać połową szklanki ciepłej wody, wymieszać i wypić. Można dolać trochę zimnej wody lub dosłodzić roztwór. Nie stosować dłużej niż 3 dni bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Należy się skonsultować z lekarzem w przypadku wrażenia, że lek działa za słabo lub za mocno, a także w przypadku, gdy objawy się utrzymują. Nie stosować jednocześnie innych leków zawierających paracetamol ani innych leków zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel