Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Hitaxa Fast Kids roztwór doustny 60ml

  • Produkt leczniczy Hitaxa Fast Kids roztwór doustny zawiera jako substancję czynną desloratadynę. Lek działa przeciwalergicznie, pomaga kontrolować reakcję alergiczną i jej objawy. Wskazaniem do stosowania jest alergiczne zapalenie śluzówki nosa.
  • Hitaxa Fast Kids roztwór doustny 60ml
Producent: Adamed
Kod produktu: 42437
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
21,93 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Hitaxa Fast Kids roztwór doustny:

Substancja czynna: desloratadyna (Desloratadinum). Jeden ml roztworu doustnego zawiera 0,5mg desloratadyny oraz substancje pomocnicze: hypromeloza typ 2910, sukraloza (E 955), kwas cytrynowy, bezwodny, sodu cytrynian, sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420), glikol propylenowy (E 1520), aromat Tutti Frutti, płynny (glikol propylenowy, substancje smakowo-zapachowe), woda oczyszczona.

Działanie Hitaxa Fast Kids roztwór doustny:

Hitaxa Fast Kids roztwór doustny to produkt leczniczy zawierający desloratadynę. Jest to lek przeciwalergiczny, który nie wywołuje senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów. Lek łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, np. katarem siennym lub uczuleniem na roztocza), a także łagodzi objawy związane z pokrzywką. Działanie leku utrzymuje się cały dzień, co pozwala na powrót do normalnego funkcjonowania i normalnego snu. Można stosować u dzieci powyżej 2. roku życia i u dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Hitaxa Fast Kids roztwór doustny wskazany do stosowania w celu łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa – kichanie, swędzenie, wydzielina z nosa, swędzenie podniebienia, swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu oraz objawów związanych z pokrzywką – świądu skóry i pokrzywki. Preparat dla dzieci powyżej 2. roku życia, młodzieży i dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w takiej sytuacji jak: u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek, u pacjenta występują drgawki w wywiadzie medycznym lub rodzinnym. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy omówić to z lekarzem, nie są znane interakcje z innymi lekami. Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Należy zachować ostrożność podczas przyjmowania leku z alkoholem. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym nie zaleca się stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie ma danych dotyczących wpływu leku na płodność u mężczyzn i kobiet. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek w zalecanej dawce nie powinien mieć wpływu, u większości osób nie występuje senność, jednak zaleca się sprawdzić swoją reakcję na lek. Lek zawiera sorbitol (E 420) – 150mg sorbitolu w każdym ml roztworu doustnego, 375mg sorbitolu w 2,5ml roztworu doustnego, 750mg sorbitolu w 5ml roztworu doustnego, 1,5g sorbitolu w 10ml roztworu doustnego. Sorbitol to źródło fruktozy, należy się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem leku u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów lub nietolerancją fruktozy. Lek zawiera glikol propylenowy (E 1520) – 150,75mg glikolu propylenowego w każdym ml roztworu doustnego, 376,875mg glikolu propylenowego w 2,5ml roztworu doustnego, 753,75mg glikolu propylenowego w 5ml roztworu doustnego, 1,5075g glikolu propylenowego w 10ml roztworu doustnego. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na dawkę, lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na loratadynę.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych mogą wystąpić działania niepożądane. Po wprowadzeniu leku do obrotu bardzo rzadko zgłaszano przypadki ciężkich reakcji alergicznych (trudności w oddychaniu, świszczący oddech, świąd, pokrzywka i obrzęk) – jeśli wystąpią takie objawy, należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast zgłosić się po pomoc medyczną. W badaniach klinicznych u większości dzieci i dorosłych działania niepożądane były niemal takie same, jak po zastosowaniu roztworu lub tabletki, które nie zawierają substancji czynnej, przy czym u dorosłych uczucie zmęczenia, suchość w jamie ustnej i ból głowy odnotowywane były częściej niż po zastosowaniu tabletki niezawierającej substancji czynnej. Działania niepożądane zgłaszane w badaniach klinicznych: często – zmęczenie, suchość w jamie ustnej, ból głowy. Po wprowadzeniu leku do obrotu zgłaszano poniższe działania niepożądane: bardzo rzadko – ciężkie reakcje alergiczne, wysypka, kołatanie oraz nieregularne bicie serca, szybkie bicie serca, bóle brzucha, nudności, wymioty, rozstrój żołądka, biegunka, zawroty głowy, senność, bezsenność, bóle mięśni, omamy, drgawki, niepokój ze zwiększoną aktywnością ruchową, zapalenie wątroby, nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby; częstość nieznana – nietypowe osłabienie, zażółcenie skóry i/lub gałek ocznych, zwiększona wrażliwość skóry na słońce, nawet w przypadku zachmurzenia słońca i na promieniowanie UV (np. w solarium), zmiany w sposobie bicia serca, nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne, zwiększenie masy ciała, zwiększony apetyt, obniżony nastrój, suchość oczu. Dzieci: częstość nieznana – wolne bicie serca, zmiana w sposobie bicia serca, nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne.

Dawkowanie roztworu doustnego Hitaxa Fast Kids:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia: 10ml (2 łyżki miarowe o pojemności 5ml) roztworu doustnego raz na dobę. Stosowanie u dzieci: przy niedowadze lub nadwadze należy się skonsultować z lekarzem, aby dopasować dawkę. Dzieci od 2. do 5. roku życia: 2,5ml (pół łyżki miarowej o pojemności 5ml) roztworu doustnego raz na dobę, u dzieci w tym wieku lek można stosować wyłącznie po wcześniejszym zdiagnozowaniu alergii. Dzieci od 6. do 11. roku życia: 5ml (jedna łyżka miarowa o pojemności 5ml) roztworu doustnego raz na dobę. Roztwór stosować doustnie, połknąć i popić wodą. Można stosować z posiłkiem lub bez posiłku. Lek odmierzać strzykawką doustną lub łyżką miarową dołączoną do opakowania. W przypadku, gdy po 3 dniach leczenia nie ma poprawy lub nastąpiło pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem. Leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i pokrzywki desloratadyną – bez konsultacji nie stosować leku dłużej niż przez okres 10 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel