Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Faringan x 20 tabletek do ssania

  • Produkt leczniczy Faringan ma postać tabletek do ssania. Substancjami czynnymi leku są benzokaina i chloroheksydyny dichlorowodorek. Lek wskazany do stosowania w leczeniu stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła u osób powyżej 12 lat.
  • Faringan x 20 tabletek do ssania
Producent: Solinea
Kod produktu: 42458
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
15,10 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Faringan:

Substancje czynne: chloroheksydyny dichlorowodorek (Chlorhexidini dihydrochloridum), benzokaina (Benzocainum). Każda tabletka do ssania zawiera 5mg chloroheksydyny dichlorowodorku i 1,5mg benzokainy oraz substancje pomocnicze: izomalt (E953), makrogol 6000, aromat miętowy (mentol, menton, olejek mięty pieprzowej, maltodekstryna, skrobi oktenylobursztynian sodu (E 1450)), aspartam (E 951), magnezu stearynian.

Działanie Faringan:

Lek zawiera dwie substancje czynne – benzokainę, która działa miejscowo znieczulająco oraz chloroheksydynę, która działa przeciwbakteryjnie. Produkt leczniczy Faringan jest wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia w miejscowym leczeniu stanów zapalnych śluzówki jamy ustnej i gardła. Lek w postaci tabletek do ssania.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Faringan wskazany do stosowania w leczeniu miejscowym w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej – zapalenie jamy ustnej, zapalenie dziąseł, afty oraz stanów zapalnych błony śluzowej gardła – zapalenie gardła. Lek stosować u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Szczególną ostrożność należy zachować w następujących przypadkach: osoby z nietolerancją estrowych środków miejscowo znieczulających (zwłaszcza pochodnych kwasu para-aminobenzoesowego (PABA)), parabenów lub p-fenylenodiaminy – mogą oni wykazywać nadwrażliwość na benzokainę. Lek należy stosować pod kontrolą lekarza u osób ze zmianami nadżerkowymi lub złuszczaniem w obrębie błony śluzowej jamy ustnej. Przy stosowaniu leku powyżej 7 dni mogą pojawić się odwracalne przebarwienia zębów oraz powierzchni języka. Chloroheksydyna zwiększa odkładanie kamienia nazębnego, dlatego podczas stosowania leku zaleca się odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej i stosować pastę do zębów, zapobiegającą odkładaniu kamienia. Stosowanie u dzieci: nie stosować poniżej 12. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy unikać jednoczesnego stosowania z innymi lekami stosowanymi miejscowo. Nie stosować razem z – innymi lekami zawierającymi substancje bakteriobójcze (np. z sulfonamidami); inhibitorami cholinoesterazy (lekami stosowanymi w leczeniu zaburzeń poznawczych). Po zastosowaniu leku nie należy jeść i pić niczego przez 30 minut. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Lek zawiera aspartam (E 951) – 4mg w każdej tabletce do ssania. Aspartam jest źródłem fenyloalaniny, może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią. Lek zawiera izomalt (E 953) – 656,5mg izomaltu (E 953) w każdej tabletce do ssania. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku stwierdzonej wcześniej nietolerancji niektórych cukrów. Lek zawiera mniej niż 1mmol (23mg) sodu w tabletce, uznaje się go za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy, u osób chorych na methemoglobinemię. Nie stosować w przypadku ran lub owrzodzeń jamy ustnej i gardła. Nie stosować u osób z małym stężeniem cholinoesterazy w osoczu. Nie stosować poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Jeśli pojawią się następujące działania niepożądane, należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem lub zgłosić do szpitala: reakcje nadwrażliwości i/lub wstrząs anafilaktyczny – objawy to: wysypka, świąd, omdlenia, obrzęk warg, twarzy, gardła lub języka, trudności w połykaniu lub oddychaniu. Inne działania niepożądane: rzadko – reakcje alergiczne, miejscowe podrażnienie; bardzo rzadko – reakcje nadwrażliwości, wstrząs anafilaktyczny; częstość nieznana – methemoglobinemia (choroba krwi związana z powstaniem nieprawidłowej hemoglobiny), przebarwienie zębów, przebarwienie języka, pieczenie języka, mrowienie języka i/lub zaburzenia smaku podczas długotrwałego (ponad tydzień) stosowania.

Dawkowanie tabletek do ssania Faringan:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia: ssać po jednej tabletce kilka razy na dobę. W razie potrzeby, można ssać jedną tabletkę co 1-2 godziny. Maksymalna dawka dobowa: 8 tabletek do ssania. Zaleca się stosować po wystąpieniu pierwszych objawów, ssać powoli do rozpuszczenia, nie rozgryzać i nie połykać. Po zastosowaniu leku należy wstrzymać się z piciem i jedzeniem przez 30 minut. Zaleca się stosować lek przynajmniej 30 minut po posiłku lub umyciu zębów, przed snem. W przypadku, gdy po 5 dniach nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia bądź wystąpiła wysoka gorączka, nudności, wymioty i ból głowy, należy się skonsultować z lekarzem. Z lekarzem należy się skonsultować w przypadku wrażenia, że lek działa za mocno lub za słabo.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o Faringan x 20 tabletek do ssania

5.00
Liczba opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
Agnieszka
5/5
2023-10-11
Lek został wycofany z obrotu przez główny inspektorat farmaceutyczny. Produkt nadal jest dostępny w sprzedaży.
Agnieszka
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel