Deslodyna Fast Junior 2,5mg x 10 tabletek

  • Deslodyna Fast Junior 2,5mg to produkt leczniczy z desloratadyną. Lek w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej. Jest to lek przeciwhistaminowy wskazany do stosowania m.in. w łagodzeniu objawów alergicznego zapalenia śluzówki nosa.
  • Deslodyna Fast Junior 2,5mg x 10 tabletek
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 42533
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,09 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Deslodyna Fast Junior 2,5mg:

Substancja czynna: desloratadyna (Desloratadinum). Jedna tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 2,5mg desloratadyny oraz substancje pomocnicze: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny (do regulacji pH), potasu wodorotlenek 50% (do regulacji pH), mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, aspartam (E 951), żelaza tlenek czerwony (E 172), aromat Tutti-Frutti SD 0272 (zawiera m.in. glikol propylenowy, alkohol benzylowy, cytral, geraniol, farnezol, linalol, d-limonen), magnezu stearynian.

Działanie Deslodyna Fast Junior 2,5mg:

Lek w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej. Produkt leczniczy Deslodyna Fast Junior 2,5mg zawiera jako substancję czynną desloratadynę, czyli lek przeciwhistaminowy. Jest to lek przeciwalergiczny, który ułatwia kontrolowanie reakcji alergicznej i jej objawów. Wskazaniem do stosowania preparatu są objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u dorosłych, młodzieży i dzieci od 6. roku życia, a także objawy związane z pokrzywką (stan skóry wywołany uczuleniem). Działanie łagodzące te objawy utrzymuje się przez cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu. Lek nie wywołuje uczucia senności.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Deslodyna Fast Junior 2,5mg wskazany do stosowania w leczeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, np. katarem siennym lub uczuleniem na roztocza) u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 6. roku życia (objawy to: kichanie, wodnista wydzielina lub swędzenie nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu). Lek można stosować również do łagodzenia objawów związanych z pokrzywką – stanem skóry wywołanym uczuleniem (objawy: świąd skóry i pokrzywka).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką, jeśli: u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek, jeśli u pacjenta występują drgawki w wywiadzie medycznym lub rodzinnym. Stosowanie u dzieci: nie stosować poniżej 6. roku życia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym nie jest zalecane stosowanie tego leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym interakcje z innymi lekami nie są znane. Stosowanie z jedzeniem i piciem: nie trzeba popijać tabletki, lek można stosować z posiłkiem lub bez jedzenia. Należy zachować ostrożność podczas przyjmowania tego leku z alkoholem. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: jeśli lek stosowany jest w zalecanej dawce, nie powinien wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Niemniej jednak po jego zastosowaniu może u niektórych wystąpić senność, dlatego trzeba się wstrzymać z wykonywaniem czynności wymagających koncentracji uwagi do momentu ustalenia swojej reakcji na ten lek. Lek zawiera mannitol. Lek zawiera aspartam (E 951) – 1,5mg w każdej tabletce, jest on źródłem fenyloalaniny, może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią. Lek zawiera glikol propylenowy. Lek zawiera alkohol benzylowy – 0,00281mg, może on powodować reakcje alergiczne. Kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią oraz osoby z chorobami wątroby i nerek przed zastosowaniem leku powinny się skonsultować z lekarzem, gdyż duża ilość alkoholu benzylowego może gromadzić się w organizmie i powodować działania niepożądane (tzw. kwasicę metaboliczną). Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu w każdej tabletce, lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na loratadynę.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Po wprowadzeniu desloratadyny do obrotu bardzo rzadko zgłaszano przypadki ciężkich reakcji alergicznych – trudności w oddychaniu, świszczący oddech, świąd, pokrzywka i obrzęk. Wystąpienie ciężkich działań niepożądanych wymaga przerwania stosowania leku i natychmiastowej wizyty u lekarza. W badaniach klinicznych u osób dorosłych działania niepożądane były prawie takie same, jak po zastosowaniu tabletki niezawierającej substancji czynnej, przy czym uczucie zmęczenia, suchość w jamie ustnej i bóle głowy obserwowane były częściej niż po zastosowaniu tabletki niezawierającej substancji czynnej. U młodzieży najczęściej zgłaszanym objawem niepożądanym był ból głowy. W badaniach klinicznych desloratadyny zgłaszano następujące działania niepożądane: często – zmęczenie, suchość w jamie ustnej, ból głowy. Po wprowadzeniu desloratadyny do obrotu zgłaszano poniższe działania niepożądane: bardzo rzadko – ciężkie reakcje alergiczne, wysypka, kołatanie oraz nieregularne bicie serca, szybkie bicie serca, bóle brzucha, nudności, wymioty, rozstrój żołądka, biegunka, zawroty głowy, senność, bezsenność, bóle mięśni, omamy, drgawki, niepokój z nadmierną aktywnością ruchową, zapalenie wątroby, nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby; częstość nieznana – nietypowe osłabienie, zażółcenie skóry i/lub gałek ocznych, zwiększona wrażliwość skóry na słońce (także w przypadku zachmurzenia słońca) i na promieniowanie UV (solarium), zmiany w sposobie bicia serca, nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne, zwiększenie masy ciała, zwiększony apetyt, obniżony nastrój, suchość oczu. Działania niepożądane u dzieci: częstość nieznana – wolne bicie serca, zmiana w sposobie bicia serca, nietypowe zachowanie, zachowanie agresywne.

Dawkowanie tabletek Deslodyna Fast Junior 2,5mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek przeznaczony do stosowania doustnego. Osoby dorosłe i młodzież powyżej 12. roku życia: dwie tabletki na dobę. Dzieci od 6. do 11. roku życia: jedna tabletka na dobę. Przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Tabletkę ostrożnie wyjąć z blistra i od razu zażyć. Umieścić ją w jamie ustnej, samoczynnie ulegnie ona rozpadowi. Nie trzeba dodatkowo popijać jej wodą. Nie należy stosować dłużej niż 10 dni bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. W sytuacji gdy po 3 dniach nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel