Rivanol 0,1% roztwór 90g

  • Rivanol 0,1% roztwór to produkt leczniczy do stosowania w celu odkażania powierzchownych uszkodzeń skóry. Substancją czynną leku jest etakrydyny mleczan, czyli barwnik akrydynowy o działaniu przeciwbakteryjnym. Lek przeznaczony dla osób dorosłych.
  • Rivanol 0,1% roztwór 90g
Producent: Prolab
Kod produktu: 42532
Typ preparatu: lek
5,56 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Rivanol 0,1% roztwór:

Substancja czynna: etakrydyny mleczan. 1g płynu na skórę zawiera 1mg etakrydyny mleczanu oraz składnik pomocniczy: woda oczyszczona.

Działanie Rivanol 0,1% roztwór:

Lek odkażający wskazany do stosowania w odkażaniu skóry i błon śluzowych, a także w dezynfekowaniu powierzchownych uszkodzeń skóry. Produkt leczniczy Rivanol 0,1% roztwór przeznaczony do stosowania u osób dorosłych. Substancją czynną leku jest etakrydyny mleczan, jest on zaliczany do barwników akrydynowych. Działa przeciwbakteryjnie, usuwa z powierzchni skóry paciorkowce, gronkowe oraz inne bakterie Gram-dodatnie.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Rivanol 0,1% roztwór wskazany do stosowania w celu odkażania skóry, błon śluzowych i powierzchniowych uszkodzeń skóry, np. otarć naskórka. Do stosowania u osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po otwarciu należy zużyć w ciągu 30 dni. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: brak danych dotyczących stosowania leku w tej grupie, nie należy stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Stosowanie u dzieci: brak danych dotyczących stosowania leku w tej grupie wiekowej, nie należy stosować u dzieci. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Ze względu na ryzyko interakcji, nie należy stosować go jednocześnie ze środkami o działaniu utleniającym (nadmanganian potasu, nadtlenek wodoru), garbnikami (tanina), chlorowodorkiem tetracykliny, substancjami o charakterze anionowym (glikol polietylenowy) oraz z roztworem boranu sodu, kwasu salicylowego, chlorku sodu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na barwniki akrydynowe. Nie stosować do oczu. Nie stosować doustnie.

Działania niepożądane:
Podczas stosowanie leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Długotrwałe stosowanie leku może spowodować odczyny alergiczne (np. świąd, zaczerwienienie, pieczenie skóry). Rzadko może występować kontaktowe zapalenie skóry. Jeśli wystąpią działania niepożądane, zaleca się skonsultować z lekarzem.

Dawkowanie roztworu Rivanol 0,1%:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj stosuje się kilka razy na dobę w postaci okładów, przymoczek i płukań. Nie należy stosować długotrwale.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel