Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Prefemin PMS 20mg x 30 tabletek

  • Produkt leczniczy Prefemin PMS 20mg wskazany jest do stosowania w celu leczenia objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Substancją czynną leku jest wyciąg z owoców niepokalanka zwyczajnego. Lek przeznaczony do stosowania dla dorosłych kobiet.
  • Prefemin PMS 20mg x 30 tabletek
Producent: Sirowa Pharma
Kod produktu: 42577
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
49,02 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Prefemin PMS 20mg:

Substancja czynna: wyciąg z owoców niepokalanka zwyczajnego (Agni casti fructus extractum siccum). Jedna tabletka zawiera 20mg wyciągu z owoców niepokalanka zwyczajnego oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krzemu dwutlenek koloidalny; skład otoczki: Makrogol 400, Makrogol 20 000, glikol propylenowy; zawiesina powlekająca biała: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), Makrogol 400.

Działanie Prefemin PMS 20mg:

Wyciąg z owoców niepokalanka zwyczajnego to substancja czynna zawarta w roślinnym produkcie leczniczym Prefemin PMS 20mg. Niepokalanek zwyczajny zmniejsza nasilenie dolegliwości przedmenstruacyjnych, czyli tzw. zespołu napięcia przedmiesiączkowego u kobiet. Do objawów PMS zalicza się m.in. ból głowy, zmiany skórne, odczucie napięcia i obrzmienia w piersiach, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, zmiany nastroju, rozdrażnienie, napięcie nerwowe. Dolegliwości te zwykle pojawiają się w okresie do dwóch tygodni przed miesiączką.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Prefemin PMS 20mg wskazany do stosowania w leczeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Dla kobiet dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli pacjentka choruje lub chorowała na nowotwór złośliwy estrogenozależny; jeśli pacjentka przyjmuje leki z grupy: agonistów dopaminy, antagonistów dopaminy, estrogenów, antyestrogenów; jeśli objawy nasilają się podczas stosowania tego leku; jeśli u pacjentki stwierdzono w wywiadzie zaburzenia przysadki mózgowej; jeśli u pacjentki występują guzy przysadki wydzielające prolaktynę, gdyż spożycie owocu niepokalanka zwyczajnego może maskować objawy guza. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować poniżej 18. roku życia (brak danych dotyczących stosowania leku w tej grupie wiekowej). Stosowanie z innymi lekami: ze względu na potencjalne interakcje, należy skonsultować się z lekarzem, jeśli stosowane są inne leki, zwłaszcza takie leki jak agoniści dopaminy (np. niektóre leki stosowane w chorobie Parkinsona), antagoniści dopaminy (niektóre leki stosowane w schizofrenii, zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych, nudnościach lub wymiotach), estrogeny (np. stosowane w hormonalnej terapii zastępczej) i antyestrogeny (np. niektóre leki stosowane w leczeniu raka piersi). Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym brak jest wskazań do stosowania u pacjentek w ciąży. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią, z badań nad reprodukcją wynika, że wyciąg z owoców niepokalanka zwyczajnego może wpływać na laktację. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: brak danych. Lek zawiera laktozę – osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych leków mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: ciężkie reakcje alergiczne z obrzękiem twarzy, dusznością i trudnościami w przełykaniu. Mogą wystąpić reakcje skórne (alergiczne), np. wysypka, pokrzywka; bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (takie jak nudności, bóle brzucha), trądzik i zaburzenia miesiączkowania. W pojedynczych przypadkach indywidualne objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego mogą się nasilić na początku stosowania tego leku. Po wystąpieniu pierwszych objawów nadwrażliwości lub reakcji alergicznej nie można ponownie przyjmować tego leku. Należy się skonsultować z lekarzem, jeśli pojawią się jakiekolwiek objawy niepożądane, również niewymienione w ulotce działania niepożądane.

Dawkowanie tabletek Prefemin PMS 20mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka: dorosłe kobiety – stosować jedną tabletkę na dobę. Przyjmować doustnie, popić wodą. Stosować niezależnie od posiłków, najlepiej zawsze o tej samej porze, np. po przebudzeniu lub przed pójściem spać. Czas trwania terapii: zaleca się stosować lek przez trzy miesiące (również w trakcie menstruacji) dla uzyskania optymalnego efektu leczenia. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się po nieprzerwanym stosowaniu przez ponad trzy miesiące.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel