Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Loperamide Aurovitas 2mg x 20 kapsułek

  • Loperamide Aurovitas 2mg jest produktem leczniczym zawierającym loperamidu chlorowodorek. Jest to lek, który zmniejsza częstość wypróżnień, dlatego wskazany jest do stosowania w leczeniu ostrych ataków biegunki u dorosłych i młodzieży od 12 lat.
  • Loperamide Aurovitas 2mg x 20 kapsułek
Producent: Aurovitas Pharma
Kod produktu: 42615
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
12,88 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Loperamide Aurovitas 2mg:

Substancja czynna: loperamidu chlorowodorek (Loperamidi hydrochloridum). Każda kapsułka zawiera 2mg loperamidu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze – zawartość kapsułki: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian; osłonka kapsułki: tytanu dwutlenek (E 171), żelatyna; tusz: szelak, żelaza tlenek czarny (E 172).

Działanie Loperamide Aurovitas 2mg:

Substancja czynna leku, czyli loperamidu chlorowodorek, pomaga zatrzymać biegunkę. Sprawia, że stolec jest bardziej zwarty, ponadto zmniejsza częstość wypróżnień. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Loperamide Aurovitas 2mg jest leczenie ostrych ataków biegunki u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Loperamide Aurovitas 2mg wskazany do stosowania w leczeniu nagłych, krótkotrwałych (ostrych) ataków biegunki u osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Lek ten jedynie zatrzymuje biegunkę, nie leczy przyczyny jej wystąpienia. Jeśli jest to możliwe, należy zawsze równocześnie leczyć przyczynę wystąpienia biegunki, w razie wątpliwości należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Podczas biegunki u pacjenta następuje utrata płynów – odwodnienie objawiające się m.in. suchością w ustach, zawrotami głowy i/lub wymiotami (ryzyko odwodnienia jest szczególnie wysokie u małych dzieci i osób starszych). Aby uniknąć odwodnienia, należy uzupełniać i zatrzymywać płyn w organizmie, czyli należy dużo pić oraz uzupełniać cukier i sól. W aptece można kupić doustne płyny nawadniające. Jeśli biegunka trwa dłużej niż 48 godzin, należy przerwać przyjmowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Osoby z chorobami wątroby: jeśli występują zaburzenia czynności wątroby bądź choroba się utrzymuje, lek ten należy przyjmować wyłącznie po konsultacji z lekarzem, w tej sytuacji bowiem rozkład loperamidu może być opóźniony, a ryzyko wystąpienia działań niepożądanych może być większe. Osoby chore na AIDS: jeśli są leczone z powodu biegunki tym lekiem, należy zachować ostrożność i przerwać leczenie oraz skonsultować się z lekarzem, gdy tylko wystąpi obrzęk żołądka. U osób z AIDS i ciężką infekcją jelitową (zakaźnym zapaleniem jelita grubego), którzy stosowali loperamid, odnotowano kilka przypadków zaparcia o zwiększonym ryzyku toksycznego zapalenia okrężnicy. Jeśli wystąpi niedrożność jelit, należy przerwać przyjmowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Nigdy nie należy przekraczać zalecanej dawki. Poważne problemy z sercem (np. szybkie lub nieregularne bicie serca) zgłaszano u pacjentów, którzy zażyli zbyt dużo loperamidu. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem. Jest to szczególnie ważne, gdy są stosowane takie leki jak: rytonawir (stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV), chinidyna (stosowana w leczeniu zaburzeń rytmu serca lub malarii), desmopresyna przyjmowana doustnie (stosowana w leczeniu nadmiernego oddawania moczu), itrakonazol lub ketokonazol (stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych), gemfibrozyl (stosowany w leczeniu wysokich poziomów lipidów we krwi). Należy spodziewać się, że leki o podobnym mechanizmie działania jak ten lek mogą nasilać jego działanie, a leki przyspieszające pasaż żołądkowo-jelitowy mogą osłabiać jego działanie. Stosowanie z jedzeniem i piciem: można stosować z jedzeniem i piciem. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym zaleca się unikać stosowania tego leku w pierwszym trymestrze, natomiast w drugim i trzecim trymestrze lek można stosować. Lek może przenikać do mleka, dlatego nie jest on zalecany do stosowania u kobiet, które karmią piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek może powodować zawroty głowy, zmęczenie lub senność, dlatego nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Lek zawiera laktozę – możliwość stosowania u osób ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów należy omówić z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Nie stosować w przypadku rozdęcia okrężnicy (silnie rozszerzona okrężnica), ostrego rozdęcia okrężnicy (ostre toksyczne zapalenie okrężnicy z rozszerzeniem okrężnicy) i niedrożności jelit (poważna sytuacja, która może wystąpić u pacjentów z chorobą Hirschsprunga, chorobą Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, z powodu bardzo bolesnego wzdęcia brzucha, gorączki i przyspieszonego bicia serca). Nie stosować w przypadku niedrożności jelit, która powoduje „wyciek” wodnistych stolców (występuje ona w niektórych zaburzeniach jelitowych). Nie stosować w przypadku uporczywego bólu brzucha, wysokiej temperatura i/lub stolców zawierających śluz i/lub krew (objawy te mogą być spowodowane zatruciem pokarmowym, infekcją lub zapaleniem jelita grubego). Nie stosować w przypadku bakteryjnego zapalenia jelita grubego i/lub jelita cienkiego wywołanego przez organizmy inwazyjne, w tym Salmonella, Shigella i Campylobacter. Nie stosować w przypadku ciężkiego zapalenia jelit (np. wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego wywołane stosowaniem niektórych antybiotyków). Nie stosować w sytuacji, w których normalne wypróżnienia nie powinny być tłumione.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub pojawią się jakiekolwiek objawy niepożądane, które nie są wymienione w ulotce, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych objawów, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i jak najszybciej zgłosić się po pomoc medyczną: rzadko – reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, niewyjaśniony świszczący oddech, duszność, obrzęk twarzy i gardła; utrata przytomności lub obniżony poziom świadomości (uczucie słabości lub zmniejszona czujność), zwiększenie napięcia mięśniowego, nieprawidłowa koordynacja; niedrożność jelit, powiększenie okrężnicy, wzdęcia brzucha; toksyczna reakcja alergiczna skóry i błon śluzowych występująca z zaczerwienieniem, powstawaniem pęcherzy i złuszczaniem naskórka (wykwity pęcherzowe (również zespół Stevensa-Johnsona, zespół Lyella i rumień wielopostaciowy)), obrzęk twarzy, pokrzywka, swędzenie; wysypka skórna, która może mieć ciężki przebieg obejmujący powstawanie pęcherzy i łuszczenie się skóry; rozszerzenie jelita grubego (rozdęcie okrężnicy); zaparcie (niedrożność jelit); częstość nieznana – ból w nadbrzuszu, promieniujący do pleców ból brzucha, tkliwość przy dotykaniu brzucha, gorączka, przyspieszony puls, nudności, wymioty, które mogą być objawami zapalenia trzustki (ostre zapalenie trzustki). Inne działania niepożądane: w przypadku wystąpienia poniższych objawów, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem: często – ból głowy, zawroty głowy; nudności (mdłości), zaparcia, wzdęcia (wiatry); niezbyt często – zmęczenie, senność; bóle brzucha, dyskomfort w jamie brzusznej, ból w górnej części brzucha, wymioty, niestrawność i zgaga, suchość w jamie ustnej; rzadko – zwężenie źrenic; trudności z oddawaniem wody (moczu); zmęczenie.

Dawkowanie kapsułek Loperamide Aurovitas 2mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Kapsułkę połykać w całości, popijać wodą. Dorośli, osoby starsze i młodzież powyżej 12. roku życia: schemat dawkowania – po pierwszym luźnym stolcu (wypróżnieniu) należy wziąć 2 kapsułki i popić wodą. Po każdym kolejnym luźnym stolcu należy wziąć 1 kapsułkę. Nie stosować więcej niż 6 kapsułek w ciągu doby. Nie przekraczać zalecanych dobowych dawek. W przypadku, gdy objawy utrzymują się dłużej niż 48 godzin, należy zaprzestać stosowania leku i skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż przez dwa dni. Należy pamiętać, że podczas biegunki należy zwiększyć podaż płynów, zalecane są także płyny nawadniające z elektrolitami, które zapobiegają odwodnieniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel