Apteo Care Kompres żelowy zimno-ciepło 10cm x 10cm x 1 sztuka

  • Skład Apteo Care Kompres żelowy zimno-ciepło jest wyrobem medycznym do stosowania w łagodzeniu bólu, m.in. głowy, mięśni, stawów, pleców. Kompres wielokrotnego użytku, przeznaczony do stosowania w terapii ciepłem i zimnem. Rozmiar: 10cm x 10cm.
  • Apteo Care Kompres żelowy zimno-ciepło 10cm x 10cm x 1 sztuka
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 42656
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: wyrób medyczny
18,69 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Działanie Apteo Care Kompres żelowy zimno-ciepło:

Wysokiej jakości kompres wielokrotnego użytku z bezpiecznymi, nietoksycznymi żelowymi kulkami oraz zaokrąglonymi brzegami. Wyrób medyczny Apteo Care Kompres żelowy zimno-ciepło doskonale sprawdza się jako naturalny środek łagodzenia bólu (m.in. głowy, pleców, mięśni i stawów). Kompres można stosować w terapii ciepłem lub zimnem. W zestawie znajduje się miły w dotyku pokrowiec, który zapewnia bezpieczeństwo i komfort podczas aplikacji.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Apteo Care Kompres żelowy zimno-ciepło przeznaczony do stosowania w celu łagodzenia bólu. Rozmiar: 10cm x 10cm.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed użyciem sprawdzić szczelność. Nie należy używać uszkodzonego kompresu. U dzieci i osób z zaburzeniami poznawczymi kompres powinien być stosowany pod nadzorem drugiej osoby. Nie spożywać kulek znajdujących się w kompresie. Należy unikać silnego nacisku, aby nie spowodować pęknięcia. W przypadku przegrzania lub zmrożenia kompres może ulec zniszczeniu. Nie zostawiać bez nadzoru podczas ogrzewania. Możliwość stosowania u osób z zaburzeniami krążenia, chorobą serca, cukrzycą, reumatoidalnym zapaleniem stawów oraz u kobiet w ciąży należy omówić z lekarzem. Podczas aplikacji należy sprawdzać skórę, aby uniknąć urazów tkanki, np. oparzenia czy odmrożenia.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu. Nie stosować na otwarte rany. Nie stosować podczas snu. Nie stosować zimnego ani ciepłego kompresu bez pokrowca bezpośrednio na skórę (ze względu na ryzyko poparzenia lub odmrożenia). Nie stosować ciepłego kompresu na świeżo powstałe obrzęki i siniaki. Nie stosować na obszarach ciała, na których odczuwanie ciepła lub zimna jest upośledzone.

Sposób użycia Kompresu żelowego zimno-ciepło Apteo Care:

Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Terapia zimnem: kompres (bez pokrowca, rozłożony na płasko) schładzać w lodówce (temperatura 4st. C) przynajmniej przez jedną godzinę lub do czasu, aż zostanie osiągnięta wymagana temperatura. Wyjąć z lodówki, założyć pokrowiec i przyłożyć do bolącego miejsca. Terapia ciepłem: kompres można podgrzewać w kuchence mikrofalowej – kompres żelowy (bez pokrowca) przechowywany w temperaturze pokojowej owinąć w wilgotną, czystą ściereczkę lub wilgotny ręcznik papierowy i włożyć do mikrofalówki na około 10 sekund przy średniej mocy 700W (lub zgodnie z tabelą). Jeśli po tym czasie kompres nie jest wystarczająco podgrzany, należy go przewrócić o 180st. C i podgrzewać w 5-sekundowych odstępach aż do uzyskania pożądanej temperatury. Między podgrzewaniami należy ugniatać kompres, aby wyrównać temperaturę na całej jego powierzchni. Następnie wilgotny kompres wytrzeć, założyć pokrowiec i położyć na bolące miejsce; kompres można podgrzewać w gorące wodzie – kompres zanurzyć we wrzącej wodzie na około 4-8 minut, temperatura wody powinna wynosić 90-95st. C. Po tym czasie wyjąć kompres, wytrzeć, założyć pokrowiec i przyłożyć w miejscu bólu. Czas stosowania: zarówno w terapii zimnem, jak i ciepłem nie używać dłużej niż 20 minut. Zabieg można powtórzyć, jednak należy odczekać przynajmniej 20 minut zanim kompres zostanie ponownie umieszczony w tym samym miejscu. Przed przyłożeniem kompresu do skóry upewnić się, że jego temperatura nie jest ani zbyt wysoka, ani zbyt niska. Należy zachować ostrożność przy wyjmowaniu gorącego kompresu z kuchenki mikrofalowej lub gorącej wody. Jeśli pojawi się dyskomfort w miejscu aplikacji, należy zdjąć kompres. W przypadku, gdy stosowanie kompresu nie przynosi efektów, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel