Magnezin 130mg x 60 tabletek

  • Produkt leczniczy Magnezin 130mg wskazany jest do stosowania leczniczo lub profilaktycznie. Jedna tabletka zawiera 130mg jonów magnezowych. Magnez jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, m.in. prawidłowej pracy mięśni i serca.
  • Magnezin 130mg x 60 tabletek
Producent: Gedeon Richter
Kod produktu: 42665
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: suplement diety
16,25 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Magnezin 130mg:

Substancja czynna: magnezu węglan ciężki (Magnesii subcarbonas ponderosus). Jedna tabletka zawiera 130mg jonów magnezowych w postaci 500mg magnezu węglanu ciężkiego oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, sodu laurylosiarczan, alkohol poliwinylowy, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Działanie Magnezin 130mg:

Jedna tabletka produktu leczniczego Magnezin 130mg zawiera 130mg jonów magnezowych. Magnez to pierwiastek, który jest niezbędny dla prawidłowej pracy mięśni i serca, a także dla prawidłowego przebiegu procesu mineralizacji tkanki kostnej oraz działania licznych enzymów. Niedobór magnezu może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Produkt leczniczy Magnezin 130mg wskazany jest do stosowania leczniczego i profilaktycznego.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Magnezin 130mg wskazany do stosowania wspomagająco w leczeniu zaburzeń rytmu serca i niewydolności serca z towarzyszącymi komorowymi zaburzeniami rytmu; do stosowania leczniczo w przypadku skurczów mięśni i drętwienia kończyn, bólów mięśni, przewlekłego zmęczenia, nadmiernej pobudliwości nerwowej, zaburzeń snu; do stosowania profilaktycznie w okresie długotrwałego stosowania niektórych leków moczopędnych, w okresie stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych, podczas kuracji odchudzających, w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Jeśli stwierdzono u pacjenta zaburzenia czynności nerek, lek należy stosować z zachowaniem ostrożności, regularnie wykonując badania stężenia magnezu we krwi. Stosowanie leku może prowadzić do nagromadzenia się nadmiernej ilości magnezu w organizmie. Lek stosowany w dawce powyżej 2g na dobę może wykazywać działanie przeczyszczające. Należy skonsultować się z lekarzem nawet, jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem. Lek ten stosowany jednocześnie z: tetracyklinami (np. doksycyklina), lekami zawierającymi żelazo, fluorochinolonami (np. ciprofloksacyna) i niektórymi doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (zmniejszającymi krzepliwość krwi) zmniejsza wchłanianie wymienionych leków i może zmniejszać ich skuteczność. Leki i substancje, które zmniejszają wchłanianie magnezu z jelit i mogą zmniejszać skuteczność tego leku, to: fosforany, duże dawki wapnia, fityniany, duża ilość tłuszczów w diecie. Leki, które nasilają wydalanie magnezu z moczem i mogą zmniejszać skuteczność tego leku: diuretyki pętlowe (czyli niektóre leki moczopędne, np. furosemid), antybiotyki aminoglikozydowe (np. gentamycyna), niektóre leki hormonalne, niektóre leki przeciwnowotworowe, amfoterycyna B (lek przeciwgrzybiczy). Sole wapnia podane dożylnie osłabiają działanie tego leku, natomiast witamina B6 nasila jego działanie. Stosowanie z jedzeniem i piciem: nie zaleca się stosować podczas posiłku i bezpośrednio po posiłku, który zawiera pokarmy bogate w wapń i tłuszcze, ponieważ mogą one zmniejszać wchłanianie leku. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: lek można stosować u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią, przy czym należy się najpierw skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na tabletkę, lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku podwyższonego stężenia magnezu we krwi (hipermagnezemia). Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek. Nie stosować w przypadku bloku przewodzenia bodźców elektrycznych w sercu (bloku przedsionkowo-komorowego). Nie stosować w przypadku miastenii (myasthenia gravis). Nie stosować w przypadku, gdy ciśnienie tętnicze jest niższe niż 100 na 60mmHg. Nie stosować w przypadku biegunki.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Lek jest bardzo dobrze tolerowany. Rzadko wywołuje działania niepożądane, zazwyczaj mają one łagodny przebieg. Najczęściej występują dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Stosowanie dużych dawek może wywołać działanie łagodnie przeczyszczające. Nie można wykluczyć wystąpienia reakcji uczuleniowych po zastosowaniu tego leku, ale dotąd takie reakcje nie zostały opisane. Nie opisano też ciężkich działań niepożądanych związanych ze stosowaniem tego leku. Działania niepożądane występujące niezbyt często: miękkie stolce, nudności, wymioty.

Dawkowanie tabletek Magnezin 130mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń lekarza. Osoby dorosłe – zwykle dawka wynosi: profilaktycznie: 600mg (3 tabletki po 200mg) na dobę; leczniczo: dawkę ustala się indywidualnie z uwzględnieniem wskazań i zapotrzebowania na jony magnezowe. Uzupełnianie niedoborów magnezu – zwykle stosuje się 1500mg (3 tabletki po 500mg) na dobę. Dawkę dobową zaleca się podzielić na 3 równe dawki jednorazowe. Aby lepiej dopasować dawkę, można stosować lek Magnezin 52mg jonów magnezowych w postaci 200mg magnezu węglanu ciężkiego. Tabletki połykać w całości, popijać wodą, dawki zaleca się przyjmować w równych odstępach czasu w ciągu dnia. Nie należy stosować na czczo. Stosowanie u dzieci i młodzieży: dawkę ustala lekarz. Czas leczenia: ustala lekarz w zależności od reakcji pacjenta i wyników badań laboratoryjnych. Kuracji nie należy przerywać w momencie, gdy wynik badania stężenia magnezu we krwi będzie prawidłowy, należy ją kontynuować jeszcze przez pewien okres. W sytuacji, gdy nie następuje poprawa lub dochodzi do pogorszenia stanu pacjenta, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel