Neurobion Advance x 30 tabletek

  • Produkt leczniczy Neurobion Advance zawiera trzy substancje czynne – tiaminę (witamina B1), pirydoksyną (witamina B6) i cyjanokobalaminę (witamina B12). Lek wskazany do stosowania w zapobieganiu i leczeniu niedoborów tych witamin u osób dorosłych.
  • Neurobion Advance x 30 tabletek
Producent: Procter& Gamble
Kod produktu: 42687
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
36,03 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Neurobion Advance:

Substancje czynne: tiaminy azotan (Thiamini nitrate), pirydoksyny chlorowodorek (Pyridoxini hydrochloridum) i cyjanokobalamina (Cyanocobalaminum). Każda tabletka powlekana zawiera 100mg tiaminy azotanu, 50mg pirydoksyny chlorowodorku, 1mg cyjanokobalaminy oraz substancje pomocnicze – rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, żelatyna, kroskarmeloza sodowa, hypromeloza, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna, bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A); przeźroczysta otoczka: alkohol poliwinylowy, talk, monokaprylokaprynian glicerolu, sodu laurylosiarczan; biała otoczka: hypromeloza, polidekstroza, tytanu dwutlenek, makrogol; otoczka: wosk pszczeli biały, wosk carnauba.

Działanie Neurobion Advance:

Skład produktu leczniczego Neurobion Advance tworzą trzy substancje czynne – witamina B1 (tiamina), witamina B6 (pirydoksyna) i witamina B12 (cyjanokobalamina). Wskazaniem do stosowania leku jest zapobiegania i leczenie niedoborów tych substancji w organizmie. Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych. Do obniżenia poziomu witamin B1, B6 i B12 może dochodzić wskutek niedostatecznej podaży tych witamin w diecie, zaburzeń wchłaniania tych witamin z pożywienia, po zabiegu chirurgicznym w obrębie żołądka lub jelit (sposób wchłaniania składników odżywczych może się zmienić), niektórych chorób (np. chorób zapalnych, chorób nerek). Częściej niedobory tych witamin występują u osób w podeszłym wieku i osób z chorobami neurologicznymi, chorobami układu pokarmowego (np. celiakia, nieswoiste choroby zapalne jelit) i cukrzycą. Niedobór witamin B1, B6, B12 może nie dawać początkowo żadnych objawów, później mogą pojawić się takie dolegliwości jak zmęczenie, mrowienie i drętwienie dłoni i stóp. Lek jest przeznaczony do stosowania u osób, u których występują objawy niedoboru i osób z chorobami, które mogą wpływać na poziom witamin B1, B6 i B12 w organizmie.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Neurobion Advance wskazany do stosowania u osób dorosłych jako środek zapobiegający obniżeniu poziomu witamin B1, B6 i B12 w organizmie lub w leczeniu niedoboru tych składników.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy skonsultować się z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką, jeśli: pacjent choruje na niedokrwistość megaloblastyczną – witamina B12 może łagodzić niedokrwistość megaloblastyczną z niedoboru kwasu foliowego. Stosowanie tego leku może spowodować złagodzenie tej choroby, należy zatem zachować ostrożność, aby prawidłowe rozpoznanie nie zostało zamaskowane. Jeśli po zastosowaniu leku pojawią się jakiekolwiek nowe objawy, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. Stosowanie u dzieci i młodzieży: ze względu na wysoką zawartość witamin B1, B6 i B12 stosowanie u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia jest przeciwwskazane. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania leku u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią należy omówić z lekarzem. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Witamina B6 może zwiększać nasilenie działań niepożądanych i osłabiać efekt terapeutyczny lewodopy. Inhibitory dekarboksylazy dopaminy (np. leki stosowane w leczeniu choroby Parkinsona) mogą powodować niedobór witaminy B6. Antagoniści pirydoksyny (np. izoniazyd, cykloseryna, penicylamina albo hydralazyna), mogą zmniejszać skuteczność witaminy B6. Długotrwałe stosowanie diuretyków pętlowych (np. furosemid), może powodować przyspieszenie eliminacji witaminy B1 i obniżenie jej stężenia we krwi, jak również może powodować obniżenie stężenia witaminy B6 we krwi. Stosowanie z jedzeniem, piciem i alkoholem: alkohol wpływa na osłabienie wchłaniania witaminy B1. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: nie stwierdzono wpływu. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na tabletkę powlekaną, dlatego lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 18. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: objawy reakcji alergicznych, np. pocenie się, tachykardia (przyspieszony rytm serca) i reakcje skórne z towarzyszącym świądem i pokrzywką; dolegliwości ze strony układu pokarmowego, np. nudności, wymioty, biegunka i ból brzucha; zmiana zabarwienia moczu (czerwone zabarwienie moczu, które może występować w pierwszych godzinach po przyjęciu tabletki i zazwyczaj ustępuje niedługo po przerwaniu leczenia).

Dawkowanie tabletek Neurobion Advance:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Zalecana dawka dla osób dorosłych: 1 tabletka na dobę. Tabletkę połknąć, popić płynem, stosować podczas posiłku lub po jego zakończeniu. Jeśli po 30 dniach stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub stan pacjenta się pogorszył, należy się skonsultować z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 30 dni. Chęć kontynuowania leczenia należy omówić z lekarzem.

 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel