Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Tantum Verde smak eukaliptusowy x 20 pastylek do ssania

  • Produkt leczniczy Tantum Verde smak eukaliptusowy wskazany jest do stosowania w leczeniu objawów stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, czyli bólu, obrzęku i zaczerwienienia. Lek zawiera niesteroidowy lek przeciwzapalny – benzydaminy chlorowodorek.
  • Tantum Verde smak eukaliptusowy x 20 pastylek do ssania
Kod produktu: 8247
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
21,60 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Tantum Verde smak eukaliptusowy:

Substancja czynna: benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum). Jedna pastylka twarda zawiera 3mg benzydaminy chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: izomalt (E 593), olejek eukaliptusowy, kwas cytrynowy jednowodny, acesulfam potasowy, lewomentol, żółcień chinolinowa (E 104), indygotyna (E 132).

Działanie Tantum Verde smak eukaliptusowy:

Jako substancję czynną w produkcie leczniczym Tantum Verde smak eukaliptusowy zawarto benzydaminy chlorowodorek. Benzydamina należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, ponadto miejscowo znieczulająco i odkażająco. Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości i objawy związane ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła. Preparat w postaci pastylek do ssania.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Tantum Verde smak eukaliptusowy wskazany do stosowania w leczeniu dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Nie jest zalecane stosowanie leku, jeśli występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy (aspirynę) lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Należy zachować ostrożność w przypadku osób, u których występowała astma oskrzelowa, gdyż lek ten może spowodować duszność. W przypadku, gdy objawy zapalenia w jamie ustnej np. owrzodzenie, nie zaczną ustępować po 3 dniach stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem, bowiem u niektórych osób owrzodzenie jamy ustnej może być objawem innego ciężkiego procesu chorobowego. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem, przy czym nie należy stosować tego leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. U dzieci od 6. do 11. roku życia lek należy stosować wyłącznie pod kontrolą osoby dorosłej. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek stosowany w zalecanych dawkach nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera izomalt, należy to wziąć pod uwagę u osób z wrodzoną nietolerancją na niektóre cukry (np. fruktozę). Osoby ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów powinny przed zastosowaniem leku skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: reakcje alergiczne, które mogą być ciężkie. Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, gdy wystąpią takie działania niepożądane jak: nagły obrzęk jamy ustnej lub gardła, trudności w oddychaniu, wysypka lub świąd, szczególnie jeśli obejmuje całe ciało. Niezbyt często: reakcje skórne w wyniku nadwrażliwości na światło. Rzadko: pieczenie lub suchość w jamie ustnej – można je zmniejszyć, wypijając szklankę wody powoli, małymi łykami. Bardzo rzadko: skurcz krtani. Częstość nieznana: przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego u płodu, reakcja alergiczna (nadwrażliwość), ciężka reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny) z objawami takimi jak: trudności w oddychaniu, ból lub ucisk w klatce piersiowej, uczucie zawrotów głowy/omdlenia, silny świąd skóry lub wystające guzki na skórze, obrzęk twarzy, warg, języka i/lub gardła; reakcja taka może zagrażać życiu, niedoczulica jamy ustnej (miejscowa utrata wrażliwości błony śluzowej jamy ustnej).

Dawkowanie pastylek do ssania Tantum Verde smak eukaliptusowy:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecane dawkowanie: stosować 1 pastylkę 3 razy na dobę. Pastylkę ssać powoli, nie należy jej żuć i połykać. Nie przekraczać dawek zalecanych. Czas leczenia: w sposób ciągły nie stosować dłużej niż 7 dni. W przypadku, gdy po 3 dniach leczenia nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy się skonsultować z lekarzem.

 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel