Fitonasal Pediatric spray 125ml

  • W składzie wyrobu medycznego Fitonasal Pediatric spray zawarto kompleks molekularny z tanin i halitu Tannisal. Preparat jest przeznaczony do stosowania już powyżej 6. miesiąca życia w celu udrażniania nosa oraz ochrony błony śluzowej jam nosowych.
  • Fitonasal Pediatric spray 125ml
Producent: Aboca
Kod produktu: 42715
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: wyrób medyczny
53,92 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Fitonasal Pediatric spray:

Substancje czynne: Tannisal, standaryzowany kompleks molekularny, zawierający: frakcję taninową z oczaru wirginijskiego i halit (sól wydobywana ze złóż kopalin, nieprzetworzona chemicznie). Woda, gliceryna roślinna, sok z cytryny, nahcolite (naturalny wodorowęglan sodu). Produkt nie zawiera konserwantów.

Działanie Fitonasal Pediatric spray:

Wyrób medyczny Fitonasal Pediatric spray to preparat udrażniający nos o innowacyjnej formule. Przeznaczony jest do stosowania u dzieci powyżej 6. miesiąca życia w celu odtykania nosa przy niedrożności i podrażnieniach jamy nosowej spowodowanych grypą, przeziębieniem, a także ostrym i przewlekłym alergicznym nieżytem nosa oraz zapaleniem zatok. Ponadto przy kaszlu spowodowanym spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Skład stworzono na bazie kompleksu molekularnego zawierającego taniny i halit Tannisal. Współdziała on z błoną śluzową. Zapewnia działanie udrażniające, jego właściwości osmotyczne ułatwiają przenikanie wody z zablokowanych tkanek, przy czym nie podrażniają i nie wysuszają błony śluzowej. Ponadto spray działa ochronnie na śluzówkę, tworzy warstwę mukoadhezyjną i działa antyoksydacyjnie. Strumień rozpylany o stałym przepływie dogłębnie oczyszcza jamę nosową, dzięki czemu usuwa nadmiar śluzu oraz czynniki drażniące, alergeny i patogeny. Spray doskonale sprawdza się u niemowląt i dzieci, które nie są w stanie samodzielnie wydmuchać nosa. Usunięcie śluzu wspiera oddychanie oraz ułatwia nocny odpoczynek. Preparat nie wysusza błony śluzowej nosa, nie podrażnia. Roztwór zamknięty jest w opakowaniu z atomizerem z technologią „bag on valve”. Taki atomizer rozpyla strumień o stałym przepływie – w każdej pozycji.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Fitonasal Pediatric spray przeznaczony do stosowania w przypadku zastoju śluzu w jamie nosowej, który może przyczynić się do wystąpienia kaszlu spowodowanego spływaniem wydzieliny po tylnej ścianie gardła lub innych dolegliwości, takich jak ból gardła i zapalenie ucha środkowego. Do stosowania u niemowląt powyżej 6. miesiąca.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Unikać kontaktu z oczami. Jeśli preparat dostanie się do oczu, należy je przemyć wodą, ewentualnie skonsultować z lekarzem. Pojemnik pod ciśnieniem – w razie podgrzania może eksplodować. Nie przekłuwać, nie palić, nawet po zużyciu. Należy przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, iskier, otwartych płomieni i innych źródeł zapłonu, promieni słonecznych, temperatury powyżej 50st. C (122st. F). Nie zawiera udrażniających substancji wazokonstrykcyjnych. Preparat zawiera azot, który nie niszczy warstwy ozonowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik suplementu diety.

Sposób użycia spray Fitonasal Pediatric:

Stosować donosowo. Stosować przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem, preparat można stosować w razie potrzeby. W celu skutecznego działania udrażniającego i ochronnego na błonę śluzową należy stosować spray w następujący sposób – niemowlęta od 6. miesiąca życia do 1. roku życia: dziecko położyć na boku, końcówkę atomizera umieścić w górnym nozdrzu, następnie rozpylić spray. Czynność powtórzyć z drugim otworem nosowym, kładąc dziecko na drugim boku; dzieci powyżej 1. roku życia: końcówkę atomizera umieścić w nozdrzu, delikatnie nacisnąć, przytrzymując przez kilka sekund. Oczyścić nos, następnie rozpylić spray w drugim nozdrzu. Każdorazowo po użyciu atomizer należy oczyścić, używając czystej, wilgotnej szmatki, a następnie osuszyć. Jeśli objawy nie ustępują, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel