Sanyrene olejek do pielęgnacji skóry 50ml

  • Sanyrene olejek do pielęgnacji skóry to wyrób medyczny bazujący na oleju kukurydzianym, który jest bogaty w glicerydy kwasów tłuszczowych. Preparat stosuje się m.in. celem zapobiegania odleżynom w okolicy miednicy u osób narażonych na ich powstanie.
  • Sanyrene olejek do pielęgnacji skóry 50ml
Producent: Laboratoire Urgo
Kod produktu: 42725
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: wyrób medyczny
51,49 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Sanyrene olejek do pielęgnacji skóry:

Olej kukurydziany (99%), aromat anyżkowy (1%).

Działanie Sanyrene olejek do pielęgnacji skóry:

W składzie wyrobu medycznego Sanyrene olejek do pielęgnacji skóry zawarto olej kukurydziany – źródło glicerydów kwasów tłuszczowych i aromat anyżkowy. Jest to preparat do stosowania miejscowego jako środek zapobiegający odleżynom w okolicy miednicy u osób, które narażone są na powstawanie odleżyn oraz jako środek zapobiegający ranom, które powstają ze względu na długotrwałe noszenie masek i okularów ochronnych u pracowników służby zdrowia lub u osób, które mają liczne kontakty społeczne. Olejek zapewnia działanie zmiękczające, co wpływa na zwiększenie elastyczności skóry. Ponadto wspiera utrzymanie odpowiedniego utlenienia skóry podczas ucisku.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny Sanyrene olejek do pielęgnacji skóry przeznaczony do stosowania w profilaktyce odleżyn w okolicy miednicy u osób narażonych na powstanie odleżyn, dodatkowo w profilaktyce ran związanych z długotrwałym noszeniem masek lub okularów ochronnych u osób, które pracują w służbie zdrowia lub osób mających liczne kontakty społeczne.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie rozpylać w pobliżu żaru i otwartego ognia. W przypadku uszkodzenia butelki z rozpylaczem nie stosować preparatu. Nie połykać. W przypadku spożycia może wystąpić efekt przeczyszczający. Jeśli olejek zostanie połknięty, należy niezwłocznie wypłukać usta wodą, nie należy wywoływać wymiotów. Należy unikać kontaktu z oczami, ustami i błonami śluzowymi – należy je natychmiast przepłukać dużą ilością wody w przypadku kontaktu. Olejek zawiera aromat, przez co może wywołać objawy alergicznego kontaktowego zapalenia skóry. Jeśli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane, pojawi się długotrwałe zaczerwienienie lub skóra zaczynie wyglądać nietypowo, należy się skonsultować z lekarzem. Ze względu na ryzyko zakażenia mikrobiologicznego, z jednego opakowania powinna korzystać jedna osoba. W przypadku, gdy pojawi się rana lub odleżyna, należy przerwać stosowanie preparatu, a następnie rozpocząć odpowiednie działania lecznicze. Po zastosowaniu olejku zaleca się poczekać kilka minut z założeniem opatrunku lub bandażu, maski lub okularów ochronnych.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować u dzieci. Nie stosować na rany.

Sposób użycia olejku do pielęgnacji skóry Sanyrene:

Tylko do użytku zewnętrznego. Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Za każdym razem – przed użyciem oraz po użyciu należy umyć ręce. Zapobieganie odleżynom: jednorazowo rozpylić na skórę w obszarze miednicy – okolice krętarzy, kości kulszowej i/lub kości krzyżowej. Następnie przez około minutę delikatnie rozprowadzać olejek opuszkami palców. Ważne, aby nie wcierać i nie wmasowywać olejku zbyt intensywnie, może to spowodować uszkodzenie skóry. W profilaktyce odleżyn ważne jest prowadzenie odpowiednich działań – oprócz olejku ważne jest, aby zmieniać pozycję ciała pacjenta, mobilizować ciało, chronić skórę przed wilgocią i regularnie kontrolować stan skóry. Zapobieganie ranom spowodowanym długotrwałym noszeniem masek lub okularów ochronnych: jednorazowo rozpylić na palce, delikatnie rozprowadzać olejek opuszkami palców przez około minutę na nosie, policzkach – przede wszystkim na kościach policzkowych, wokół uszu, na czole. Nie należy intensywnie wcierać i wmasowywać olejku, aby nie spowodować uszkodzenia skóry. Częstość stosowania: preparat należy stosować 2-4 razy dziennie, przy każdej zmianie pozycji, przed założeniem maski ochronnej. Dla uzyskania skutecznego działania preparat należy często i regularnie stosować.

 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel