Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Help4Skin Septi-Spray 50ml

  • Help4Skin Septi-Spray to produkt leczniczy wskazany do stosowania m.in. w krótkotrwałym leczeniu antyseptycznym małych i powierzchownych ran u dzieci, młodzieży i dorosłych. Substancjami czynnymi leku są oktenidyny dichlorowodorek i fenoksyetanol.
  • Help4Skin Septi-Spray 50ml
Producent: Polpharma
Kod produktu: 42974
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: wyrób medyczny
23,56 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Help4Skin Septi-Spray:

Substancje czynne: oktenidyny dichlorowodorek (Octenidini dihydrochloridum) i fenoksyetanol (Phenoxyethanolum). 1g roztworu zawiera 1mg oktenidyny dichlorowodorku i 20mg fenoksyetanolu oraz substancje pomocnicze: kokamidopropylobetaina, roztwór 38%, sodu glukonian, glicerol 85%, sodu wodorotlenek, roztwór 10% (do ustalenia pH), woda oczyszczona.

Działanie Help4Skin Septi-Spray:

Lek zawiera dwie substancje czynne – oktenidyny dichlorowodorek i fenoksyetanol. Produkt leczniczy Help4Skin Septi-Spray to roztwór dezynfekujący (antyseptyczny) do miejscowego stosowania. Wskazany jest do stosowania w wielokrotnym, krótkotrwałym leczeniu antyseptycznym w celu zniszczenia bakterii i grzybów w obrębie błon śluzowych i sąsiadujących tkanek przed procedurami diagnostycznymi w obrębie narządów płciowych i odbytu (pochwy, sromu i żołędzi prącia), jak również przed cewnikowaniem pęcherza moczowego. Ponadto roztwór można stosować w wielokrotnym, krótkotrwałym leczeniu antyseptycznym małych, powierzchownych ran. Bez konsultacji z lekarza można stosować jako środek odkażający na małe powierzchowne rany (otarcia, zadrapania, drobne skaleczenia, oparzenia i ukąszenia owadów) u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Help4Skin Septi-Spray wskazany do stosowania w wielokrotnym, krótkotrwałym leczeniu antyseptycznym małych, powierzchownych ran (bez zalecenia lekarza); w wielokrotnym, krótkotrwałym leczeniu antyseptycznym oparzeń, antyseptyka pochwy i szyjki macicy, dezynfekcja żołędzi prącia (zgodnie z zaleceniami lekarza). Lek stosowany przez lekarza wykorzystuje się w wielokrotnym, krótkotrwałym leczeniu antyseptycznym w obrębie błon śluzowych i sąsiadujących tkanek przed procedurami diagnostycznymi w obrębie narządów płciowych i odbytu (w tym pochwy, sromu i żołędzi prącia) i przed cewnikowaniem pęcherza moczowego.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po otwarciu preparat nadaje się do użytku przez 12 miesięcy. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. Nie wolno dopuścić do tego, aby lek przedostał się do krwiobiegu, np. w wyniku przypadkowego wstrzyknięcia. Nie należy wdychać leku podczas jego rozpylania, aby uniknąć dostania się do gardła. Stosowanie u dzieci i młodzieży: należy stosować ostrożnie u noworodków, zwłaszcza u wcześniaków. Stosowanie w kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią należy omówić z lekarzem, przy czym nie jest zalecane stosowanie leku w okresie ciąży – zwłaszcza w pierwszym trymestrze, później nie należy go stosować bez wyraźnego zalecenia lekarza. Nie należy stosować w okolicy piersi u kobiet karmiących, zwłaszcza bez wyraźnego zalecenia lekarza. Lek może powodować ciężkie zmiany skórne. Należy usunąć nadmiar leku i upewnić się, że nie pozostaje on na skórze dłużej, niż to konieczne (dotyczy to też materiałów nasączonych roztworem stykających się bezpośrednio z ciałem). Nie należy stosować do oka. W razie kontaktu z oczami, należy natychmiast przepłukać je dużą ilością wody. Lek można stosować podczas okluzyjnego leczenia ran. Należy unikać kontaktu leku z anionowymi substancjami powierzchniowo czynnymi takimi jak np. detergenty i środki czyszczące, mogą one powodować zmniejszenie skuteczności oktenidyny chlorowodorku. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Leku nie mieszać z innymi substancjami, zwłaszcza w skojarzeniu ze środkami antyseptycznymi na bazie PVP-jodu (kompleks jodu z powidonem) na sąsiadujących obszarach skóry, ponieważ w obszarze granicznym mogą pojawić się intensywne przebarwienia skóry o barwie brązowej do fioletowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować do oczu. Stosowanie przez lekarza – nie stosować do płukania jamy brzusznej (np. śródoperacyjnie) lub pęcherza moczowego, albo błony bębenkowej (błony w uchu środkowym, która wibruje w odpowiedzi na fale dźwiękowe).

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Po zastosowaniu leku zawierającego oktenidyny dichlorowodorek i fenoksyetanol zaobserwowano następujące działania niepożądane: rzadko – odczucie pieczenia, zaczerwienienie, świąd, uczucie ciepła; bardzo rzadko – kontaktowe reakcje alergiczne.

Dawkowanie roztworu Help4Skin Septi-Spray:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Preparat zaleca się stosować w postaci nierozcieńczonej. Lek należy stosować natychmiast po odniesieniu urazu lub w przypadku wystąpienia pierwszych oznak stanu zapalnego, w ten sposób można uzyskać najlepszy wynik leczenia. Leczenie ran: jeśli lekarz nie zaleci inaczej, lek stosować raz na dobę na leczony obszar. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 14 dni. Na leczony obszar wielokrotnie rozpylać lek tak, aby został całkowicie zwilżony. Rany powierzchowne: nie ma konieczności przykrywania ich opatrunkiem lub plastrem, jednak można to zrobić, aby zapobiec dalszemu zakażeniu rany w przyszłości. Zawsze należy przestrzegać czasu ekspozycji po nałożeniu leku, który wynosi przynajmniej 1-2 minut przed podjęciem następnych działań. Aby osiągnąć pożądany wynik leczenia, należy ściśle przestrzegać instrukcji. Maksymalny efekt działania leku występuje w ciągu 2 godzin od jego aplikacji. Gdy rana nie goi się prawidłowo lub też pojawiają się objawy stanu zapalnego (zaczerwienienie, pieczenie lub obrzęk), należy się skonsultować z lekarzem. W przypadku, gdy po 14 dniach nie nastąpi poprawa lub dojdzie do pogorszenia objawów, należy się skontaktować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel