Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Diclostim 0,74 mg/ml roztwór do płukania jamy ustnej i gardła 250ml

  • Produkt leczniczy Diclostim 0,74 mg/ml roztwór do płukania jamy ustnej i gardła zawiera jako substancję czynną diklofenak. Lek przeciwbólowy wskazany jest do miejscowego stosowania w przypadku stanów zapalnych śluzówki jamy ustnej i gardła.
  • Diclostim 0,74 mg/ml roztwór do płukania jamy ustnej i gardła 250ml
Producent: Solinea
Kod produktu: 42981
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
32,34 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Diclostim 0,74 mg/ml roztwór do płukania jamy ustnej i gardła:

Substancja czynna: diklofenak (Diclofenacum). Każdy mililitr roztworu do płukania gardła i jamy ustnej zawiera 0,74mg diklofenaku (w postaci diklofenaku sodowego) oraz substancje pomocnicze: sorbitol (E 420), acesulfam potasowy (E 950), disodu edetynian, sodu benzoesan (E 211), choliny chlorek, sodu wodorowęglan, disodu fosforan dwuwodny, glikol propylenowy (E 1520), lewomentol, glicerol, aromat czarnej porzeczki (glikol propylenowy E 1520, składniki poprawiające smak i zapach, naturalne składniki poprawiające smak i zapach, pulegon), aromat miętowy (glikol propylenowy E 1520, trioctan glicerolu E 1518, naturalne składniki poprawiające smak i zapach), aromat cytrynowy (etanol, woda, składniki poprawiające smak i zapach, naturalne składniki poprawiające smak i zapach), czerwień koszenilowa (E 124), diwodorofosforan sodu dwuwodny, woda oczyszczona.

Działanie Diclostim 0,74 mg/ml roztwór do płukania jamy ustnej i gardła:

Diklofenak to substancja czynna zawarta w produkcie leczniczym Diclostim 0,74 mg/ml roztwór do płukania jamy ustnej i gardła. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Wskazaniem do stosowania leku są stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Diclostim 0,74 mg/ml roztwór do płukania jamy ustnej i gardła wskazany do stosowania w leczeniu objawowym stanów zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła (np. objawów zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, zapalenia gardła, w stanach po zabiegach stomatologicznych, objawów podrażnienia mechanicznego). Do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Podczas miejscowego stosowania leku, szczególnie długotrwałego, może dojść do rozwoju nadwrażliwości – w takim przypadku należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem, aby zalecił odpowiednie leczenie, jeśli będzie to konieczne. Należy unikać kontaktu leku z oczami. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, nawet jeżeli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości. Stosowanie u osób z zaburzeniami czynności nerek i wątroby: nie ma specjalnych zaleceń, przym czym teoretycznie istnieje możliwość kumulacji leku i jego metabolitów w przypadku ciężkiej niewydolności nerek, lecz jej znaczenie kliniczne jest nieznane. Stosowanie u osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy: ze względu na ryzyko połknięcia nie należy stosować u osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy. Stosowanie u osób w podeszłym wieku: nie ma potrzeby zmiany dawkowania. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 14. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem, nie są znane interakcje tego leku z innymi lekami do stosowania miejscowego w jamie ustnej. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania leku należy omówić z lekarzem, przy czym nie należy stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu. Lek zawierająca sód – 58mg sodu na każdą pojedynczą dawkę (15ml), co odpowiada 2,9% zalecanej przez WHO maksymalnej dobowej dawki sodu u osób dorosłych. Lek zawiera potas – mniej niż 3mg potasu na dawkę, to znaczy lek uznaje się za „wolny od potasu”. Lek zawiera etanol – 0,56mg alkoholu (etanolu) w każdym miligramie. Ilość alkoholu w 15ml tego leku jest równoważna mniej niż 1ml piwa, nie będzie powodowała zauważalnych skutków. Lek zawiera sodu benzoesan (E 211) – 312mg sodu benzoesanu w każdej pojedynczej dawce (15ml), który może powodować miejscowe podrażnienie. Lek zawiera czerwień koszenilową (E 124) – może powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera glikol propylenowy (E 1520) – 75mg glikolu propylenowego w każdej pojedynczej dawce (15ml). Lek zawiera sorbitol (E 420) – 375mg sorbitolu w każdej pojedynczej dawce (15ml), sorbitol jest źródłem fruktozy. Jeśli stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów lub stwierdzono wcześniej dziedziczną nietolerancję fruktozy, należy się skontaktować z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku uczulenia na kwas acetylosalicylowy lub na inny lek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. po podaniu ibuprofenu, ketoprofenu, aspiryny wystąpił napad astmy, pokrzywka lub katar alergiczny). Nie stosować poniżej 14. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Podczas stosowania leku (głównie długotrwałego) mogą wystąpić objawy podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej (np. pieczenie) i kaszel. Może też dojść do rozwoju reakcji nadwrażliwości. Jeśli wystąpią objawy nadwrażliwości, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych w przypadku połknięcia lub długotrwałego stosowania leku.

Dawkowanie roztworu do płukania jamy ustnej i gardła Diclostim 0,74mg/ml:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dla młodzieży powyżej 14. roku życia i dla dorosłych: zaleca się stosować roztwór do płukania jamy ustnej i gardła 2-3 razy na dobę. Jednorazowo stosować 15ml roztworu (1 miarkę) nierozcieńczonego lub rozcieńczonego niewielką ilością wody. Płukać jamę ustną przez około 30-60 sekund, następnie wypluć roztwór. W przypadku, gdy po 7 dniach nie nastąpi poprawa lub dojdzie do pogorszenia, należy się skonsultować z lekarzem. Należy się skonsultować z lekarzem, jeśli pojawia się wrażenie, że lek działa za mocno lub za słabo.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel