Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

MELISANA Klosterfrau 235ml

  • Produkt leczniczy Melisana Klosterfrau to tradycyjny lek roślinny do stosowania doustnego lub miejscowego na skórę. Wskazaniem do stosowania leku są m.in. zaburzenia czynności żołądka i jelit na tle nerwowym oraz nerwobóle i powysiłkowy ból mięśni.
  • MELISANA Klosterfrau 235ml
Producent: Klosterfrau
Kod produktu: 1954
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
36,64 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Melisana Klosterfrau:

100ml zawiera 65mg olejków lotnych z wymienionych surowców w 66,8% (V/V) etanolu: 536mg liści melisy (Melissa officinalis L.), 714mg kłącza omanu (Inula helenium L.), 714mg korzenia arcydzięgla (Angelica archangelica L.), 714mg kłącza imbiru (Zingiber officinale Roscoe), 285mg kwiatów goździków (Syzygium aromaticum (L.) Merr. et L.M. Perry), 285mg kłącza galangi (Alpinia officinarum Hance), 71mg owoców pieprzu czarnego (Piper nigrum L.),714mg korzenia goryczki (Gentiana lutea L.), 71mg nasion muszkatołowca (Myristica fragrans Houtt.), 714mg owocni pomarańczy (Citrus aurantium L. ssp. Aurantium), 321mg kory cynamonowca (Cinnamomum verum J.Presl), 36mg kwiatów cynamonowca (Cinnamomum cassia (L.) J. Presl), 10mg nasion kardamonu (Elettaria cardamomum (L.) Maton). Substancje pomocnicze: etanol 66,8% (V/V).

Działanie Melisana Klosterfrau:

Melisana Klosterfrau to produkt leczniczy zawierający olejki lotne m.in. z liści melisy, kłącza imbiru, korzenia goryczki, kory cynamonowca i nasion kardamonu. Jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, który jest przeznaczony do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Tradycyjnie lek ten stosuje się doustnie m.in. przy zaburzeniach czynności żołądka i jelit na tle nerwowym oraz wspomagająco w celu zmniejszenia odczuwania objawów w przebiegu przeziębienia i grypy, a miejscowo m.in. przy mniej nasilonych nerwobólach i przy powysiłkowym bólu mięśni.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Melisana Klosterfrau wskazany do stosowania doustnie – w stanach złego samopoczucia o podłożu psychosomatycznym z objawami nadmiernej wrażliwości na zmiany pogody, w celu ułatwienia zasypiania, w zaburzeniach czynności żołądka i jelit na tle nerwowym (wzdęcia, bóle brzucha), wspomagająco jako produkt leczniczy zmniejszający odczuwanie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie oraz do stosowania miejscowo na skórę – do wcierania w skórę w mniej nasilonych nerwobólach i powysiłkowych bólach mięśni.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Zawarte w korzeniu arcydzięgla furokumaryny uczulają skórę na światło, dlatego podczas ekspozycji na promieniowanie UV może dojść do wystąpienia stanu zapalnego skóry. Zaleca się zrezygnować z dłuższej ekspozycji na słońce oraz z intensywnego naświetlania promieniami UV, w szczególności ekspozycji leczonych obszarów skóry. Stosowanie doustne: nie stosować na czczo, ze względu na wysoką zawartość alkoholu, przyjmowanie leku (także po rozcieńczeniu) może wywoływać takie dolegliwości jak zgaga, ból żołądka, nudności i odruchy wymiotne. Stosowanie miejscowo na skórę: zaleca się przeprowadzić test w zgięciu ramienia w łokciu u osób z uczuleniami i problemami skórnym oraz u osób w podeszłym wieku (wystarczy umieścić kilka kropli leku na skórę w zgięciu ramienia i po godzinie dokonać jej obserwacji, jeśli wystąpi zaczerwienienie, pęcherze lub świąd, nie należy stosować tego leku). Należy unikać kontaktu z oczami. Jeśli lek dostanie się do oka, należy je płukać wodą przez około 10 minut. Podczas częstszego stosowania alkohol zawarty w leku powoduje wysuszenie skóry, dlatego też zaleca się jej natłuszczanie. Dłuższe działanie nierozcieńczonego produktu na skórę (np. zastosowanie okładów) może powodować jej uszkodzenie. Po wsmarowaniu leku należy dokładnie umyć ręce. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Równoczesne stosowanie tego leku z innymi lekami uspokajającymi może nasilać ich działanie. Przyjmowanie wyższych dawek leku może powodować zmiany w działaniu innych leków. Zaleca się zachować dwugodzinne odstępy między stosowaniem tego leku a stosowaniem innych leków. Stosowanie leku z jedzeniem i piciem: nie stosować doustnie na czczo. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: lek zawiera alkohol, dlatego nie należy go stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek ma niewielki lub umiarkowany wpływ upośledzający zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Po przyjęciu dawki jednorazowej leku osoby dorosłe powinny powstrzymać się przynajmniej przez godzinę przed prowadzeniem pojazdów, przed planowanym kierowaniem pojazdu nie należy przyjmować leku. Lek zawiera 66,8% alkoholu, przyjęcie 5ml równoważne jest spożyciu 2,6g alkoholu, przyjęcie 10ml równoważne jest spożyciu 5,2g alkoholu. Należy zachować ostrożność. Leku nie wolno stosować u osób z chorobami wątroby, chorobą alkoholową, padaczką, uszkodzeniem mózgu.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować doustnie w przypadku owrzodzenia żołądka i dwunastnicy. Nie stosować miejscowo na skórę w przypadku uczulenia np. na cynamon (aldehyd cynamonowy), balsam peruwiański (tzw. uczulenie krzyżowe). Nie stosować na uszkodzoną skórę (np. po oparzeniach i w ranach otwartych). Nie stosować w przypadku chorób skóry, takie jak wyprysk (egzema).

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Działania niepożądane występujące podczas stosowania doustnego: często – dolegliwości żołądkowe takie jak: nudności, zgaga, zmęczenie; niezbyt często – zawroty głowy; rzadko – uczucie ciepła. Powyższe działania niepożądane występują często na początku leczenia i ustępują podczas przyjmowania leku po posiłku. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości ze strony skóry (świąd), drętwienie rąk i stóp. Podczas dłuższej ekspozycji na słońce i promieniowanie UV możliwe są reakcje ze strony skóry. Cynamon (aldehyd cynamonowy) może wywoływać podrażnienie skóry. Działania niepożądane występujące podczas stosowania miejscowego: nadmierne wysuszenie skóry. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych należy się skonsultować z lekarzem. Jeśli pojawi się reakcja nadwrażliwości, nie należy ponownie stosować tego leku.

Dawkowanie płynu Melisana Klosterfrau:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecane dawkowanie przy stosowaniu doustnym u osób dorosłych: stosować jednorazowo 5-10ml (1-2 łyżeczki do herbaty) 1-3 razy dziennie, maksymalnie do 25ml (5 łyżeczek do herbaty) na dobę. Odpowiednią dawkę płynu należy rozcieńczyć przynajmniej w podwójnej ilości płynu (najlepiej wody) lub rozprowadzić na kromce chleba. Nie należy stosować na czczo. Podczas długotrwałego stosowania leku należy unikać dodatkowego spożywania alkoholu. Zalecane dawkowanie przy stosowaniu miejscowo na skórę: o ile lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować w postaci nierozcieńczonej lub rozcieńczonej podwójną ilością wody na bolące miejsca. Stosować tylko na zdrową skórę. W sytuacji, gdy po 5-7 dniach leczenia nie nastąpiła poprawa lub objawy się pogorszyły, należy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie należy stosować ze względu na zawartość alkoholu oraz niewystarczające doświadczenie dotyczące stosowania w tej grupie wiekowej.

Producent: Klosterfrau

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel