Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

NASIVIN Sinex Aloes i Eukaliptus aerozol 15ml

  • Produkt leczniczy Nasivin Sinex Aloes i Eukaliptus aerozol wskazany jest do stosowania jako środek łagodzący objawy niedrożności nosa w przebiegu przeziębienia i zapalenia błony śluzowej nosa. Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek.
  • NASIVIN Sinex Aloes i Eukaliptus aerozol 15ml
Kod produktu: 43132
Typ preparatu: lek
32,58 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Nasivin Sinex Aloes i Eukaliptus aerozol:

Substancja czynna: oksymetazoliny chlorowodorek (Oxymetazolini hydrochloridum) – 0,5mg/ml. Jedna dawka (co odpowiada 0,05ml) zawiera około 25 mikrogramów oksymetazoliny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: sorbitol, sodu cytrynian, polisorbat 80, alkohol benzylowy, kwas cytrynowy bezwodny, benzalkoniowy chlorek, roztwór, acesulfam potasowy, lewomentol, cyneol, disodu edetynian, suchy wyciąg z aloesu, L-karwon, woda oczyszczona.

Działanie Nasivin Sinex Aloes i Eukaliptus aerozol:

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Nasivin Sinex Aloes i Eukaliptus aerozol jest łagodzenie objawów niedrożności nosa występującej w przeziębieniu lub zapaleniu błony śluzowej nosa. Lek przeznaczony jest do miejscowego stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Substancją czynną leku jest oksymetazoliny chlorowodorek. Preparat zaczyna działać już po kilku minutach i utrzymuje się do 12 godzin.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Nasivin Sinex Aloes i Eukaliptus aerozol wskazany do stosowania w łagodzeniu objawów niedrożności nosa występującej w przeziębieniu lub zapaleniu błony śluzowej nosa. Lek do stosowania u osób dorosłych i u dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Każda butelka zawiera co najmniej 265 dawek. Po pierwszym otwarciu należy zużyć w ciągu 12 miesięcy. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy omówić to z lekarzem, jeśli pacjent: ma wysokie ciśnienie krwi, ma chorobę serca, w tym dławicę piersiową, ma cukrzycę, ma zaburzoną czynność tarczycy, ma rozrost gruczołu krokowego. Stosowanie z innymi lekami: należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Z lekarzem należy się skonsultować przede wszystkim, gdy stosowane są takie leki jak: inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) stosowane w leczeniu choroby Parkinsona i depresji – nie stosować tego leku, jeśli inhibitory MAO przyjmowane były w ciągu ostatnich dwóch tygodni; trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne – należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leków stosowanych w leczeniu depresji (np. amitryptylina i imipramina); beta-adrenolityki lub leki stosowane podczas leczenia wysokiego ciśnienia krwi – należy poinformować lekarza, jeśli pacjent stosuje jakiekolwiek leki z tej grupy; leki stosowane w chorobie Parkinsona (bromokryptyna) – przed zastosowaniem tego leku należy poinformować lekarza o przyjmowaniu takich leków. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania leku należy omówić z lekarzem, przy czym ze względu na brak wystarczających danych, nie powinno się stosować tego leku w ciąży i podczas karmienia piersią, chyba że lekarz zleci inaczej. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu. Lek zawiera benzalkoniowy chlorek – 0,01mg benzalkoniowego chlorku w każdej dawce aerozolu, co odpowiada 0,2mg/ml. Benzalkoniowy chlorek może powodować podrażnienie lub obrzęk błony śluzowej nosa, szczególnie podczas długotrwałego stosowania. Lek zawiera alkohol benzylowy – 0,1mg alkoholu benzylowego w każdej dawce aerozolu, co odpowiada 2mg/ml. Alkohol benzylowy może powodować reakcje alergiczne i/lub łagodne miejscowe podrażnienie.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy pacjent stosuje (bądź stosował w ciągu ostatnich dwóch tygodni) inhibitory monoaminooksydazy (inhibitory MAO stosowane są w leczeniu choroby Parkinsona i depresji). Nie stosować w przypadku ciężkiej choroby serca lub duszności w przebiegu niewydolności serca. Nie stosować w przypadku podwyższonego ciśnienia w gałce ocznej (jaskra z wąskim kątem przesączania). Nie stosować w przypadku, gdy pacjent miał zabieg usunięcia przysadki. Nie stosować w przypadku, gdy pacjent ma zapalenie skóry lub błony śluzowej przedsionka nosa lub ma strupy w nosie. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: kichanie, suchość i podrażnienie w nosie, jamie ustnej lub gardle. Rzadko: niepokój, zmęczenie, rozdrażnienie, zaburzenia snu, przyspieszony rytm serca, kołatanie serca, wzrost ciśnienia krwi, zatkany nos, obrzęk błony śluzowej nosa, ból głowy, nudności, rumieńce, wysypka i zaburzenia widzenia.

Dawkowanie aerozolu Nasivin Sinex Aloes i Eukaliptus:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 10. roku życia: stosować 1-2 dawki aerozolu do każdego nozdrza nie częściej niż 2-3 razy na dobę. Zalecana dawka dla dzieci od 6. do 10. roku życia: stosować 1 dawkę aerozolu do każdego nozdrza nie częściej niż 2-3 razy na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Nie stosować dłużej niż 5-7 kolejnych dni. W przypadku dłuższego stosowania, może wystąpić uczucie zatkanego nosa. Jeśli po 3 dniach objawy nie ulegną poprawie lub się nasilą, należy się skonsultować z lekarzem. Aplikacja: zdjąć nakrętkę. Butelkę trzymać pionowo. Aplikator umieścić w nozdrzu, drugi otwór nosowy zatkać. Rozpylić i w tym samym czasie wykonać głęboki wdech przez nos. Powtórzyć czynność z drugim otworem nosowym. Po aplikacji wyczyścić aplikator wilgotną, czystą chusteczką, założyć nasadkę ochronną.

Producent: P & G HEALTH GERMANY GMBH

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel