Opatrunek UrgoTul Absorb Borber 13cm x 13cm x 1 sztuka

  • Opatrunek UrgoTul Absorb Border to specjalistyczny wyrób medyczny do opatrywania ran ostrych i przewlekłych. Opatrunek ma innowacyjne rozwiązania i warstwą chłonną, która w kontakcie z wysiękiem tworzy żel i pomaga utrzymać wilgotne środowisko.
  • Opatrunek UrgoTul Absorb Borber 13cm x 13cm x 1 sztuka
Producent: Laboratoire Urgo
Kod produktu: 43145
21,73 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Opatrunek UrgoTul Absorb Border:

Samoprzylepny opatrunek piankowy z miękką, przylegającą TLC (technologia lipidowo- koloidowa): z matrycą gojącą, absorbującą oraz atraumatyczną.

Działanie Opatrunek UrgoTul Absorb Border:

Samoprzylepny opatrunek wykonany z technologii TLC – lipidowo-koloidowej. Wyrób medyczny Opatrunek UrgoTul Absorb Border został stworzony do stosowania na rany przewlekłe jak np. odleżyny i owrzodzenie kończyn dolnych oraz rany ostre jak np. oparzenia i rany pourazowe. Jest to piankowy opatrunek z miękkiej warstwy TLC, którą połączono z miękką warstwą chłonną wykonaną z przepuszczalnej dla gazów poliuretanowej pianki i cienkiej, wodoodpornej warstwy z silikonowym przylepcem na brzegach. Warstwa TLC zapewnia optymalną rekonstrukcję zarówno skóry właściwej, jak i naskórka. Polimery i cząsteczki hydrokoloidu znajdujące się w warstwie TLC w kontakcie z wysiękiem tworzą żel i zapewniają wilgotne środowisko sprzyjające procesowi gojenia. Opatrunek jest wysoce chłonny, dzięki czemu zapobiega maceracji skóry. Dodatkowo wpływa na proliferację fibroblastów. Unikalne rozwiązania umożliwiają bezurazową i bezbolesną zmianę opatrunku. Opatrunek dobrze się dopasowuje do rany, nie przywiera do rany, tym samym nie niszczy nowo powstałej tkanki. Ponadto chroni skórę wokół rany. Produkt wodoodporny i przebadany klinicznie.

Zastosowanie:

Wyrób medyczny Opatrunek UrgoTul Absorb Border przeznaczony do stosowania w przypadku ran ostrych z wysiękiem, ran ostrych jak oparzenia, otarcia skóry, rany pourazowe, rany pooperacyjne, ran przewlekłych jak odleżyny, owrzodzenia kończyn dolnych, owrzodzenia stopy cukrzycowej.

Informacje dodatkowe:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie należy przecinać środkowej części opatrunku, która zawiera silnie chłonną warstwę. Można dopasować opatrunek do kształtu rany, przycinając nożyczkami samoprzylepne brzegi. Gdy zostaną zaobserwowane kliniczne objawy miejscowego zakażenia, można zmienić opatrunek na opatrunek przeciwbakteryjny Urgo – w zależności od oceny klinicznej. Należy usunąć nadmierne owłosienie (obciąć włosy blisko skóry), co zapewni dobry kontakt opatrunku ze skórą. Jeśli opatrunek stosowany jest jednocześnie z kremem, emulsją, przed zastosowaniem opatrunku należy pozwolić na wyschnięcie skóry. Sterylne opakowanie jednostkowe do jednorazowego użytku – powtórne użycie opatrunku wiąże się z ryzykiem zakażenia. Przed użyciem należy sprawdzić, czy sterylna torebka ochronna nie została uszkodzona – nie stosować w przypadku uszkodzenia opakowania.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik wyrobu. Nie sterylizować powtórnie opatrunku. Nie stosować w komorze hiperbarycznej.

Sposób użycia Opatrunku UrgoTul Absorb Border:

Tylko do użytku zewnętrznego. Przed nałożeniem opatrunku należy odpowiednio przygotować ranę. Najpierw oczyścić ją zgodnie z miejscowym protokołem. W sytuacji, gdy wcześniej zastosowano antyseptyk, należy ostrożnie przepłukać ranę roztworem soli fizjologicznej przed nałożeniem opatrunku UrgoTul Absorb Border. Ostrożnie osuszyć otaczającą skórę. Sposób zakładania opatrunku: zdjąć skrzydełka ochronne, opatrunek na ranę nałożyć miękką, przylegającą stroną – samoprzylepny brzeg silikonowy powinien znajdować się co najmniej 1cm od rany. Opatrunek wygładzić na ranie, założyć bandaż uciskowy – jeśli zostało to zalecone. Nakładanie odmiany krzyżowej opatrunku – umieścić go w taki sposób, aby jego koniec był skierowany w stronę obszaru krzyżowego. Zdejmowanie opatrunku: zdrową skórę ucisnąć, róg opatrunku unieść i ostrożnie go odkleić. Zmiana opatrunku: opatrunek należy zmieniać co 2-4 dni, przy czym nie rzadziej niż co 7 dni – jest to zależne od ilości opatrunku i stanu rany. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości należy się skonsultować z lekarzem.

Producent: Laboratoire Urgo

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel