Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Xylorin Protect aerozol do nosa 7,5ml

  • Produkt leczniczy Xylorin Protect aerozol do nosa zawiera jako substancję czynną oksymetazoliny chlorowodorek. Wskazaniem do jego stosowania jest krótkotrwałe leczenie niedrożności nosa związanej z przeziębieniem. Można stosować od 10. roku życia.
  • Xylorin Protect aerozol do nosa 7,5ml
Producent: Perrigo Poland
Kod produktu: 43161
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
29,16 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Xylorin Protect aerozol do nosa:

Substancja czynna: oksymetazoliny chlorowodorek (Oxymetazolini hydrochloridum). 1ml leku zawiera 0,5mg oksymetazoliny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: deksopantenol, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwuwodny, sodu chlorek i woda oczyszczona.

Działanie Xylorin Protect aerozol do nosa:

Xylorin Protect aerozol do nosa to produkt leczniczy zawierający oksymetazoliny chlorowodorek, który szybko zmniejsza przekrwienie śluzówki nosa, co powoduje zmniejszenie jego niedrożności i ułatwia swobodne oddychanie. Działanie odczuwalne jest w ciągu kilku minut. Dodatek deksopantenolu działa nawilżająco na śluzówkę nosa. Lek jest wskazany do stosowania u osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży powyżej 10. roku życia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Xylorin Protect aerozol do nosa wskazany do stosowania w krótkotrwałym leczeniu niedrożności nosa spowodowanej przeziębieniem. Lek dla osób dorosłych, a także dzieci i młodzieży powyżej 10. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie zawiera konserwantów. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u dzieci poniżej 10. roku życia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania należy omówić z lekarzem. Nie wykazano szkodliwego działania na płód. Badania dotyczące stosowania w okresie laktacji nie były przeprowadzone, nie wiadomo, czy przenika do mleka matki. Stosowanie z innymi lekami: należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: nie przeprowadzono badań, ale nie ma dowodów, aby ten lek wpływał na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: kichanie, suchość jamy ustnej i gardła. Rzadko: niepokój, drażliwość, miejscowe podrażnienie nosa, zaburzenia snu u dzieci. W przypadku długotrwałego stosowania może dojść do przekrwienia błony śluzowej nosa i zatkanie nosa.

Dawkowanie aerozolu do nosa Xylorin Protect:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży powyżej 10. roku życia: stosować 2 rozpylenia do każdego nozdrza 2-3 razy na dobę. Nie stosować dłużej niż przez 10 kolejnych dni. Przed pierwszym użyciem należy wypełnić pompkę – butelkę trzymać pionowo, rozpylić lek 5 razy w powietrze, pozwoli to uzyskać równomierny aerozol. Jeśli produkt nie był używany przez dłuższy czas, przed aplikacją należy wykonać trzy rozpylenia w powietrze. Aplikacja: wydmuchać nos, zdjąć nasadkę ochronną. Butelkę trzymać pionowo. Końcówkę wsunąć do jednego nozdrza, rozpylić. Czynność powtórzyć dla drugiego nozdrza. Założyć nasadkę ochronną.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel