Bronchostop na kaszel x 20 pastylek

  • Bronchostop na kaszel to produkt leczniczy w postaci pastylek miękkich. Substancją czynną leku jest suchy ekstrakt ziela tymianku. Wskazaniem do stosowania leku jest pobudzanie odkrztuszania śluzu w przebiegu kaszlu związanego z przeziębieniem.
  • Bronchostop  na kaszel x 20 pastylek
Producent: Kwizda Pharma
Kod produktu: 43188
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
19,63 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Bronchostop na kaszel:

Substancja czynna: suchy ekstrakt z ziela tymianku Thymus vulgaris L. i/lub Thymus zygis L. (7-13:1), ekstrahent: woda. Jedna pastylka zawiera 59,5mg suchego ekstraktu z ziela tymianku (Thymi herbae extractum siccum) oraz substancje pomocnicze: guma arabska (sucha substancja), guma arabska suszona rozpyłowo, fruktoza, sorbitol ciekły 70% niekrystalizujący (E 420), maltodekstryna, kwas cytrynowy bezwodny (E 330), sacharyna sodowa (E 954), aromat aroniowy (zawiera glikol propylenowy (E 1520)), aromat owoców leśnych (zawiera glikol propylenowy (E 1520) i alkohol benzylowy (E 1519)), parafina ciekła, lekka, woda oczyszczona.

Działanie Bronchostop na kaszel:

Produkt leczniczy Bronchostop na kaszel to roślinny lek zawierający suchy ekstrakt z ziela tymianku. Wskazany jest do stosowania jako lek pobudzający odkrztuszanie gęstego, zalegającego śluzu w przypadku kaszlu, który jest związany z przeziębieniem. Jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny przeznaczony do stosowania w podanym wskazaniu wyłącznie na podstawie długotrwałego stosowania.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Bronchostop na kaszel wskazany do stosowania jako środek pobudzający odkrztuszanie zalegającego, gęstego śluzu w przypadku kaszlu w przebiegu przeziębienia. Lek do stosowania u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. W przypadku pojawienia się duszności, gorączki lub ropnej wydzieliny należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli objawy się pogorszą podczas stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie u dzieci i młodzieży: ze względu na brak dostępnych danych oraz ryzyko przypadkowego połknięcia całej pastylki stosowanie u dzieci poniżej 6. roku życia nie jest zalecane. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem, przy czym nie są znane interakcje z innymi produktami leczniczymi. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania w czasie ciąży i karmienia piersią. Nie ma również danych dotyczących wpływu leku na płodność. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: badań nie przeprowadzono, przy czym lek nie zawiera substancji, o których wiadomo, że powodują senność. Lek zawiera fruktozę i sorbitol – 300mg fruktozy i 523mg sorbitolu w każdej pastylce. Sorbitol to źródło fruktozy. Jeśli została wcześniej stwierdzona nietolerancja niektórych cukrów lub dziedziczna nietolerancja fruktozy, należy się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem leku. Sorbitol może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego i może mieć łagodne działanie przeczyszczające. Ze względu na glukozę (jako składnik maltodekstryny i fruktozy) osoby ze stwierdzoną wcześniej u nietolerancją niektórych cukrów muszą przed zastosowaniem leku skonsultować się z lekarzem. Informacja dla osób chorych na cukrzycę: jedna pastylka odpowiada około 0,1 jednostki węglowodanowej. Lek zawiera glikol propylenowy – 5,53mg glikolu propylenowego w każdej pastylce. Lek zawiera alkohol benzylowy – 0,0018mg alkoholu benzylowego w każdej pastylce. Alkohol benzylowy może powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na pastylkę, czyli lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne rośliny należące do rodziny Lamiaceae (Lamiaceae dawniej Labiatae).

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: zaobserwowano występowanie reakcji nadwrażliwości (w tym jeden przypadek wstrząsu anafilaktycznego i jeden przypadek obrzęku Quinckego) i objawów ze strony żołądka podczas stosowania produktów leczniczych zawierających tymianek. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Dawkowanie pastylek Bronchostop na kaszel:

Lek stosować z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Osoby dorosłe i młodzież powyżej 12. roku życia: stosować 1-2 pastylki co 4 godziny, 4 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa: 12 pastylek. Dzieci od 6. do 12. roku życia: stosować 1 pastylkę 3 razy na dobę. Dzieci poniżej 6. roku życia: stosowanie w tej grupie wiekowej nie jest zalecane. Pastylki stosować doustnie, ssać powoli do całkowitego rozpuszczenia w jamie ustnej. Czas leczenia: bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Jeśli w ciągu 7 dni nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy się skonsultować z lekarzem.

Producent: Kwizda Pharma

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel