Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

OLFEN 1% żel 100g

  • Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Olfen 1% żel są m.in. ostre nadwerężenia i stłuczenia. Zawarty w nim diklofenak działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Lek ten jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia.
  • OLFEN 1% żel 100g
Producent: Teva
Kod produktu: 29916
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
23,11 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Olfen 1% żel:

Substancja czynna: diklofenak (Diclofenacum natricum) (w postaci Diclofenacum diethylammonium). Jeden gram żelu zawiera 11,6mg diklofenaku dietyloamoniowego, co odpowiada 10mg diklofenaku sodowego oraz substancje pomocnicze: karbomer, kokozylokaprylokapronian, makrogolu eter cetostearylowy, parafina ciekła, dietyloamina, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy (E1520), substancja zapachowa (zawierająca cytronelol, geraniol, alkohol benzylowy, linalol, limonen, cytral, farnezol, kumarynę i eugenol), woda oczyszczona.

Działanie Olfen 1% żel:

Olfen 1% żel to produkt leczniczy wskazany do miejscowego objawowego leczenia bólu, można go stosować miejscowo m.in. w przypadku ostrych nadwerężeń, stłuczeń i skręceń. Lek przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 14. roku życia. Jako substancję czynną leku zastosowano diklofenak. Zaliczany jest on do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Zapewnia działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Olfen 1% żel wskazany do stosowania w miejscowym objawowym leczeniu bólu. U osób dorosłych przeznaczony do stosowania w ostrych nadwerężeniach, skręceniach lub stłuczeniach wywołanych tępymi urazami tkanek miękkich w okolicach stawów (np. kaletek, ścięgien, pochewek ścięgnistych, więzadeł, przyczepów mięśni i torebek stawowych), w chorobie zwyrodnieniowej stawu kolanowego i stawów palcowych; w zapaleniu nadkłykcia bocznego kości ramiennej (zapaleniu przyczepów ścięgien w okolicy łokcia znanym również jako łokieć tenisisty lub golfisty); w ostrym bólu mięśni np. pleców. U młodzieży powyżej 14. roku życia przeznaczony do krótkotrwałego leczenia objawowego bólu w ostrych nadwyrężeniach, skręceniach lub stłuczeniach wywołanych tępymi urazami.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w sytuacji, gdy ryzyko wystąpienia napadów astmy (tzw. nietolerancja leków przeciwbólowych/astma analgetyczna), obrzęku miejscowego skóry lub błony śluzowej (tzw. obrzęk Quinckego) lub pokrzywki jest większe niż u innych osób, gdy pacjent choruje na astmę, katar sienny, obrzęk błony śluzowej nosa (polipy nosa), przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, przewlekłe zakażenia dróg oddechowych (przede wszystkim związane z objawami typowymi dla kataru siennego), gdy u pacjenta występuje nadwrażliwość na inne leki przeciwbólowe i różnego rodzaju leki przeciwreumatyczne – w tym przypadku lek można stosować tylko z zachowaniem określonych środków ostrożności (trzeba się przygotować także na wystąpienie nagłych reakcji) i pod bezpośrednim nadzorem medycznym. Dotyczy to też osób z uczuleniami na inne substancje np. objawiające się reakcjami skórnymi, świądem czy pokrzywką. Jeśli lek jest stosowany na dużych powierzchniach skóry lub stosowany jest długotrwale, możliwe jest wystąpienie ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Lek aplikować można tylko na nienaruszoną, nieuszkodzoną, niezmienioną chorobowo powierzchnię skóry. Należy unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi jamy ustnej. Nie stosować doustnie. Stosowanie bandaży: po nałożeniu dawki żelu, a dokładniej kilka minut po aplikacji, gdy żel wyschnie, na skórę można założyć przepuszczający powietrze (nieokluzyjny) bandaż. Nie stosować nieprzepuszczających powietrza opatrunków okluzyjnych. Możliwość stosowania leku w ostrych stanach związanych z silnym zaczerwienieniem, obrzękiem lub przegrzaniem stawów, w przypadkach długotrwałego bólu stawów lub silnego bólu pleców promieniującego do nóg i/lub związanego z zaburzeniami neurologicznymi (np. drętwienie lub mrowienie) należy skonsultować z lekarzem. Jeśli w ciągu 3-5 dni dojdzie do nasilenia objawów lub nie nastąpi poprawa, należy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie leku trzeba przerwać, gdy wystąpi wysypka skórna. Podczas leczenia należy unikać ekspozycji na światło słoneczne i wizyt w solarium. Należy zastosować środki zapobiegające dotknięciu przez dzieci skóry, na którą nałożony został żel. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować poniżej 14. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Przy miejscowym stosowaniu tego leku zgodnie z zaleceniami nie obserwowano dotychczas żadnych interakcji. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: stosowanie w trzecim trymestrze jest przeciwwskazane (lek może mieć szkodliwy wpływ na płód lub spowodować trudności podczas porodu), w pierwszym i drugim trymestrze lek można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Diklofenak w niewielkiej ilości może przenikać do mleka kobiety karmiącej piersią, dlatego też lek można stosować w okresie laktacji wyłącznie na zalecenie lekarza, jednakże nie należy go nakładać na okolice piersi u karmiących kobiet, ani też na duże powierzchnie skóry, nie należy też stosować go długotrwale. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie wpływa lub jego wpływ jest niewielki na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera glikol propylenowy (E1520) – 50mg glikolu propylenowego w 1g żelu. Lek zawiera kompozycję zapachową, w skład której wchodzi alkohol benzylowy (0,15mg/g), cytral, cytronelol, kumaryna, eugenol, farnezol, geraniol, d-limonen i linalol – mogą one wywoływać reakcje alergiczne. Alkohol benzylowy może powodować miejscowe, łagodne podrażnienia.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy kiedykolwiek w przeszłości wystąpiły trudności w oddychaniu (astma, skurcz oskrzeli), reakcje skórne (np. pokrzywka), katar lub obrzęk twarzy lub języka po przyjęciu lub zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy lub po zastosowaniu innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. ibuprofen). Nie stosować na otwarte rany, stany zapalne lub infekcje skórne. Nie stosować na skórę z egzemą i błony śluzowe. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 14. roku życia. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:

U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Należy mieć świadomość, że niektóre działania niepożądane występujące rzadko lub bardzo rzadko mogą być ciężkie. Po wystąpieniu poniższych działań niepożądanych należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku i natychmiast zgłosić się do lekarza: wysypka skórna z pęcherzykami; pokrzywka; świszczący, spłycony oddech lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma); obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła. Inne możliwe działania niepożądane: często – wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie, egzema, zapalenie skóry, w tym zapalenie kontaktowe skóry; niezbyt często – łuszczenie się skóry, odwodnienie skóry, obrzęk; bardzo rzadko – wysypka grudkowata, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, reakcje nadwrażliwości (w tym pokrzywka), nadwrażliwość na światło z wystąpieniem reakcji skórnych po ekspozycji na światło słoneczne; częstość nieznana – uczucie pieczenia w miejscu zastosowania, suchość skóry. Stosowanie leku na dużej powierzchni skóry lub długotrwale może spowodować wystąpienie ogólnoustrojowych działań niepożądanych (np. objawów ze strony układu pokarmowego, wątroby czy nerek, ogólnoustrojowych reakcji nadwrażliwości), które mogą wystąpić po ogólnoustrojowym stosowaniu leków z diklofenakiem.

Dawkowanie żelu Olfen 1%:

Lek należy stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na ulotce. U osób dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia lek stosować 3-4 razy na dobę. Jednorazowo stosować 1-4g żelu (ilość żelu wielkości owocu wiśni lub orzecha włoskiego) – ilość dostosować do powierzchni leczonego miejsca. Maksymalna dawka dobowa: 16g żelu. U osób w podeszłym wieku nie trzeba dostosowywać dawki, należy jednak zwracać uwagę na występowanie działań niepożądanych, a jeśli wystąpią, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. U osób z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby nie jest wymagane zmniejszenie dawki. Stosowanie u dzieci i młodzieży poniżej 14. roku życia: stosowanie leku jest przeciwwskazane. Sposób użycia: tubkę odkręcić, przekłuć membranę zabezpieczającą (membranę przekłuć odwrotną stroną nakrętki, nie używać nożyczek i innych ostrych przedmiotów). Przekręcić i z tubki zdjąć pierścień uszczelniający (jeśli pierścień był pęknięty, nie należy używać leku). Żel aplikować na skórę, która wymaga leczenia, rozprowadzając go na powierzchni ciała cienką warstwą, delikatnie wmasować produkt w skórę. Należy umyć ręce po aplikacji, chyba że to one są obszarem leczonym. Czas leczenia: zależy od objawów i choroby podstawowej, trzeba pamiętać, że bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż 1 tydzień. W przypadku, gdy objawy się nasilają lub leczenie nie przynosi poprawy, po 3-5 dniach należy się skonsultować z lekarzem.

Producent: Teva

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel