Pulmopect 30 mg/5ml syrop 200ml

  • Produkt leczniczy Pulmopect 30 mg/5ml syrop jako substancję czynną zawiera lewodropropizynę. Działa ona przeciwkaszlowo. Lek ten wskazany jest do stosowania w leczeniu objawów suchego (tzw. nieproduktywnego) kaszlu. Syrop ma pyszny, malinowy smak.
  • Pulmopect 30 mg/5ml syrop 200ml
Producent: Adamed
Kod produktu: 43258
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
29,15 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Pulmopect 30 mg/5ml syrop:

Substancja czynna: lewodropropizyna (Levodropropizinum). 5ml syropu zawiera 30mg lewodropropizyny oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, sodu wodorotlenek, sacharoza, aromat malinowy A [substancje i preparaty aromatyzujące, naturalne substancje aromatyzujące, glikol propylenowy (E1520), alkohol etylowy], woda oczyszczona.

Działanie Pulmopect 30 mg/5ml syrop:

Produkt leczniczy Pulmopect 30 mg/5ml syrop jest lekiem o działaniu przeciwkaszlowym. Substancją czynną preparatu jest lewodropropizyna. Lek jest wskazany do stosowania w leczeniu objawów suchego, nieproduktywnego kaszlu. Preparat jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 2. roku życia. Lek w postaci syropu o smaku malinowym.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Pulmopect 30 mg/5ml syrop wskazany do stosowania w leczeniu objawów nieproduktywnego, suchego kaszlu.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po pierwszym otwarciu należy zużyć w ciągu 6 miesięcy. Przed rozpoczęciem przyjmowania tego leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w następujących sytuacjach: występują ciężkie zaburzenia czynności nerek (ciężka niewydolność nerek z klirensem kreatyniny poniżej 35 ml/min), pacjent przyjmuje leki uspokajające stosowane w leczeniu lęku i jest osobą szczególnie wrażliwą, a także w przypadku osób starszych, gdyż u nich wrażliwość na leki jest zmieniona. Jest to lek stosowany w leczeniu kaszlu – można go stosować tylko w oczekiwaniu na rozpoznanie przyczyny kaszlu i/lub podczas leczenia choroby powodującej ten kaszel. Nie należy stosować tego leku długotrwale. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia: stosowanie leku jest przeciwwskazane. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem, w szczególności trzeba się skonsultować z lekarzem, jeśli stosowane są leki uspokajające (stosowane w leczeniu lęku). Stosowanie z jedzeniem i piciem: zaleca się stosować między posiłkami. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek może powodować senność, jeśli pojawi się taki objaw, należy unikać prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Lek zawiera sacharozę – 3g sacharozy w 5ml leku, jeśli stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, należy przed zastosowaniem leku skonsultować się z lekarzem. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na 5ml produktu, lek uznaje się za wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy pacjent ma śluzotok oskrzelowy (nadmierna wydzielina z oskrzeli), czyli stan charakteryzujący się wytwarzaniem dużej ilości śluzu (flegmy). Nie stosować w przypadku zaburzeń oddechowych, które charakteryzują się zmniejszeniem zdolności do wydalania śluzu (zespół Kartagenera, dyskineza rzęsek). Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Działania niepożądane po zastosowaniu tego leku występują bardzo rzadko. Zwykle nie są to ciężkie powikłania i ustępują po przerwaniu leczenia, czasem tylko wymagają leczenia farmakologicznego. W przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zgłosić się po pomoc medyczną: ciężkie przypadki reakcji skórnych (pokrzywka, świąd) lub chorób skóry, np. przebiegających z tworzeniem się pęcherzy (epidermoliza); nierówna praca serca (ryzyko arytmii serca); reakcja alergiczna/anafilaktyczna, w postaci obrzęku, duszności, wymiotów i biegunki; niebezpiecznie małe stężenie cukru we krwi, które może doprowadzić do utraty przytomności (śpiączka hipoglikemiczna). Jeśli pojawią się następujące objawy, należy poinformować o tym lekarza: bardzo rzadko – pokrzywka, zaczerwienienie skóry, wysypka, swędzenie, reakcje skórne, ciężkie reakcje alergiczne, takie jak obrzęk twarzy, ust, warg lub gardła (obrzęk naczynioruchowy); bóle żołądka, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka; reakcje alergiczne, w tym natychmiastowe, ogólne złe samopoczucie; zawroty głowy, zaburzenia równowagi, drżenia, mrowienie, drętwienie; kołatanie serca, częstoskurcz, obniżenie ciśnienia tętniczego; drażliwość, senność, depersonalizacja (zaburzenia postrzegania własnej osoby i otoczenia); duszność, kaszel, obrzęk błony śluzowej układu oddechowego; niedobór lub brak sił (astenia) i osłabienie kończyn dolnych. Inne działania niepożądane: zapalenie języka i aftowe zapalenie jamy ustnej z gorączką; stan zapalny spowodowany zatrzymaniem odpływu żółci z wątroby (cholestatyczne zapalenie wątroby); rozszerzenie źrenic oraz utrata zdolności widzenia. W obu przypadkach objawy ustąpiły po odstawieniu leku; obrzęk powiek, który najczęściej można uznać za obrzęk naczynioruchowy (szybka reakcja alergiczna z wysypką); napady padaczki – duży napad padaczkowy (drgawki kloniczno-toniczne) oraz mały napad padaczkowy (bezdrgawkowy, tzw. napad typu petit mal). Działania niepożądane u dzieci: senność, zmniejszenie napięcia mięśniowego i wymioty u noworodka, karmionego piersią przez matkę, która przyjmowała lewodropropizynę. Objawy pojawiały się po karmieniu piersią i ustępowały samoistnie po ominięciu kilku karmień (piersią). Stosowanie tego leku zgodnie z zaleceniami zmniejsza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Dawkowanie syropu Pulmopect 30 mg/5ml:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Osoby dorosłe: zalecana dawka to 10ml trzy razy na dobę, w odstępach nie krótszych niż 6 godzin między dawkami. Dzieci powyżej 2. roku życia: o masie ciała 10-20kg: zalecana dawka to 3ml syropu trzy razy na dobę; 20-30kg: zalecana dawka to 5ml syropu trzy razy na dobę, w odstępach nie krótszych niż 6 godzin między dawkami. Syrop stosować doustnie, dawki odmierzać miarką dołączoną do opakowania. Czas leczenia: jeśli po 7 dniach kaszel nie ustępuje, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia kaszlu lub zgodnie z zaleceniem lekarza. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Należy pamiętać, że kaszel jest objawem choroby i należy rozpoznać, a następnie leczyć chorobę, która jest jego przyczyną.

Producent: Adamed

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel