Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Mel Max Actigel żel 20 mg/g 50g

  • Produkt leczniczy Mel Max Actigel żel 20 mg/g wskazany jest do stosowania m.in. u osób dorosłych w leczeniu pourazowych stanów zapalnych mięśni i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów. Lek działa m.in. przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie.
  • Mel Max Actigel żel 20 mg/g 50g
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 43252
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
16,89 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Mel Max Actigel żel 20 mg/g:

Substancja czynna: diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum). Jeden gram żelu zawiera 20mg diklofenaku sodowego oraz substancje pomocnicze: alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, parafina ciekła, kokozylokaprylokapronian, kopolimer akryloilodimetylotaurynianu amonu i N-winylopirolidonu, makrogolu eter cetostearylowy, sorbitanu trioleinian, kompozycja zapachowa Dovena KD1710/L (zawiera między innymi: aldehyd heksylocynamonowy, alkohol benzylowy, benzoesan benzylu, cytronellol, eugenol, kumarynę, linalol, salicylan benzylu oraz 3-metylo-4-(2,6,6-trimetylo-2-cykloheksen-1-ylo)-3-buten-2-on), woda oczyszczona.

Działanie Mel Max Actigel żel 20 mg/g:

Mel Max Actigel żel 20 mg/g to produkt leczniczy z diklofenakiem. Jest to substancja czynna należąca do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo. Zapewnia ulgę w bólu, redukuje stan zapalny i obrzęki zlokalizowane w okolicy mięśni i stawów. Jest to lek do miejscowego stosowania. Wskazany jest do stosowania u młodzieży powyżej 14. roku życia i u osób dorosłych w leczeniu pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe. Lek można też stosować u osób dorosłych w leczeniu ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Mel Max Actigel żel 20 mg/g wskazany do stosowania miejscowego w leczeniu pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe u osób dorosłych i młodzież powyżej 14. roku życia oraz w leczeniu ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów u osób dorosłych (powyżej 18. roku życia).

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po pierwszym otwarciu należy zużyć w ciągu roku. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Nie należy stosować tego leku, gdy pacjent ma uszkodzoną skórę, otwarte rany, wypryski. Należy przerwać stosowanie leku, jeśli po jego użyciu pojawi się wysypka skórna. Nie należy stosować większej ilości żelu lub przez dłuższy czas niż jest to zalecane, chyba że lekarz wskaże inaczej. Lek jest przeznaczony do użytku zewnętrznego. Nie stosować w jamie ustnej. Nie połykać. Po użyciu należy umyć ręce. Należy unikać kontaktu żelu z oczami. Jeżeli żel dostanie się do oczu, należy przemyć je czystą wodą i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Lek może być stosowany jednocześnie z bandażami lub opatrunkami zwykle stosowanymi w przypadku skręceń, jednak nie należy stosować go pod opatrunki uniemożliwiające dostęp powietrza. Stosowanie u dzieci i młodzieży: ze względu na brak wystarczających danych dotyczących skuteczności i bezpieczeństwa stosowanie leku poniżej 14. roku życia jest przeciwwskazane. U młodzieży powyżej 14. roku życia nie należy stosować dłużej niż 7 dni, a jeśli konieczne jest przedłużenia leczenia, należy się skonsultować z lekarzem. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym stosowanie leku w ostatnim trymestrze jest przeciwwskazane – lek może wywierać szkodliwy wpływ na nienarodzone dziecko lub powodować trudności podczas porodu. Stosowanie w pierwszym i drugim trymestrze oraz w okresie karmienia piersią możliwe jest tylko na zlecenie lekarza, zastosowana dawka powinna być możliwie najmniejsza, a czas trwania leczenia jak najkrótszy. Diklofenak w niewielkiej ilości przenika do mleka matki. Kobiety karmiące piersią nie powinny nakładać leku na piersi, nie powinny też stosować leku na duże powierzchnie skóry lub długotrwale. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu. Lek zawiera glikol propylenowy – 50mg glikolu propylenowego w 1g żelu. Glikol propylenowy może powodować podrażnienie skóry. Lek zawiera kompozycję zapachową Dovena KD1710/L, w której skład wchodzi m.in. aldehyd heksylocynamonowy, alkohol benzylowy, benzoesan benzylu, cytronellol, eugenol, kumarynę, linalol, salicylan benzylu oraz 3-metylo-4-(2,6,6-trimetylo-2-cykloheksen-1-ylo)-3-buten-2-on. Substancje te mogą powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera 0,002 mikrograma alkoholu benzylowego w 1g żelu.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować w przypadku pojawienia się objawów reakcji alergicznej, wywołanych przez niesteroidowe leki przeciwzapalne np: sapanie lub skrócenie oddechu (astma), wysypka skórna z pęcherzami lub pokrzywka, obrzęk twarzy lub języka, zapalenie błony śluzowej nosa (katar). Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 14. roku życia.

Działania niepożądane:

Podczas leczenia tym lekiem mogą wystąpić działania niepożądane. Nie wystąpią one u każdego. Niektóre działania niepożądane występujące rzadko lub bardzo rzadko mogą być ciężkie. Jeśli wystąpią następujące objawy, które mogą być objawami uczulenia, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zgłosić się do najbliższego szpitalnego oddziału ratunkowego: rzadko – wysypka skórna z pęcherzykami; bardzo rzadko – sapanie, spłycony oddech lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma), obrzęk twarzy, ust, języka lub krtani, pokrzywka. Inne działania niepożądane są zazwyczaj łagodne, nieszkodliwe i przemijające: często – wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry); bardzo rzadko – wysypka grudkowata, zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne. Objawami nadwrażliwości są oparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami.

Dawkowanie żelu Mel Max Actigel żel 20 mg/g:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę. Osoby dorosłe, młodzież powyżej 14. roku życia: lek działa przeciwbólowo do 12 godzin. Należy go stosować 2 razy na dobę (najlepiej rano i wieczorem) na bolące miejsca. Niewielką ilość żelu należy delikatnie wcierać w bolące lub spuchnięte miejsca. Ilość żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo, zwykle zaleca się stosować ilość żelu odpowiadającą wielkości owocu wiśni lub orzecha włoskiego. Podczas wcierania żelu odczuwalny jest delikatny efekt chłodzący. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba, że to właśnie one są miejscem leczonym. W przypadku osób dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia: o ile lekarz nie zaleci inaczej, nie należy stosować leku dłużej niż 14 dni przy nadwerężeniach mięśni i stawów oraz zapaleniu ścięgien. W przypadku osób dorosłych (powyżej 18. roku życia): o ile lekarz nie zaleci inaczej, nie należy stosować dłużej niż 21 dni przy bólu związanym z chorobą zwyrodnieniową stawów. Jeśli po 7 dniach leczenia nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.

Producent: Hasco-Lek

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel