Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

NO-SPA Max 80mg x 48 tabletek

  • Produkt leczniczy NO-SPA Max 80mg to lek rozkurczowy. Zmniejsza ból w obrębie narządów jamy brzusznej i miednicy mniejszej. Wskazany jest m.in. w stanach skurczowych mięśni gładkich dróg moczowych. Substancją czynną jest chlorowodorek drotaweryny.
  • NO-SPA Max  80mg x 48 tabletek
Kod produktu: 43307
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
55,64 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład NO-SPA Max 80mg:

Substancja czynna: chlorowodorek drotaweryny (Drotaverini hydrochloridum). Każda tabletka powlekana zawiera 80mg drotaweryny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon, magnezu stearynian, talk; otoczka tabletki: Opadry II yellow 85G32207: alkohol poliwinylowy, talk, żółcień chinolinowa lak (E 104), makrogol, tytanu dwutlenek (E 171), lecytyna (sojowa), żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Działanie NO-SPA Max 80mg:

NO-SPA Max 80mg to produkt leczniczy o działaniu rozkurczowym, który zmniejsza ból (bolesne skurcze) w obrębie narządów jamy brzusznej oraz miednicy mniejszej, czyli w obrębie przewodu pokarmowego (żołądka i jelit), dróg żółciowych i moczowych, a u kobiet również dróg rodnych. Chlorowodorek drotaweryny to substancja czynna wskazana do stosowania w skurczu mięśni gładkich pochodzenia zarówno nerwowego, jak i mięśniowego, który najczęściej objawia się bólem w jamie brzusznej. Drotaweryna działa rozkurczająco niezależenie od rodzaju unerwienia oraz lokalizacji mięśni gładkich (przewód pokarmowy, układ moczowo-płciowy, układ krążenia oraz drogi żółciowe). Lek jest metabolizowany w wątrobie, jest wydalany głównie z moczem i w mniejszym stopniu przez przewód pokarmowy.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy NO-SPA Max 80mg wskazany do stosowania w stanach skurczowych mięśni gładkich związanych z chorobami dróg żółciowych jak kamica dróg żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie okołopęcherzykowe, zapalenie przewodów żółciowych, zapalenie brodawki Vatera; w stanach skurczowych mięśni gładkich dróg moczowych jak kamica nerkowa, kamica moczowodowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz; wspomagająco w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego jak choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, zapalenie żołądka, zapalenie jelit, zapalenie okrężnicy, stany skurczowe wpustu i odźwiernika żołądka, zespół jelita drażliwego, zaparcia na tle spastycznym, wzdęcia jelit, zapalenie trzustki; wspomagająco w schorzeniach ginekologicznych: bolesnym miesiączkowaniu.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Należy zachować ostrożność, gdy lek jest stosowany u osób z niedociśnieniem, u kobiet w ciąży, u młodzieży powyżej 12. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Należy zachować ostrożność przy jednoczesnym podawaniu z lewodopą (lek stosowany w chorobie Parkinsona) ze względu na zmniejszenie jej działania przeciwparkinsonowego oraz nasilenie drżeń i sztywności. Stosowanie z jedzeniem i piciem: można stosować z jedzeniem lub niezależnie od posiłków. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią należy omówić z lekarzem. Należy wiedzieć, że drotaweryna przenika przez łożysko. Nie stosować leku w czasie porodu. Nie jest zalecane stosowanie tego leku w okresie karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek stosowany w dawkach leczniczy nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeśli jednak pojawią się zawroty głowy, należy unikać potencjalnie niebezpiecznych czynności – prowadzenia pojazdów lub obsługi maszyn. Lek zawiera laktozę jednowodną – 104mg laktozy jednowodnej w jednej tabletce. W przypadku, gdy stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, przed zastosowaniem leku należy się skonsultować z lekarzem. Lek zawiera żółcień chinolinową – 1,04mg żółcieni chinolinowej lak (E 104) w jednej tabletce. Lek może powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera lecytynę sojową – 0,294mg lecytyny sojowej w jednej tabletce. Nie stosować w razie stwierdzonej nadwrażliwości na orzeszki ziemne albo soję. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na dawkę, lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, orzeszki ziemne, soję. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek i serca. Nie stosować w przypadku bloku przedsionkowo-komorowego II-III stopnia. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: reakcje alergiczne (obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, wysypka, swędzenie), ból i zawroty głowy pochodzenia obwodowego (błędnikowego), bezsenność, kołatanie serca, zmniejszenie ciśnienia krwi, nudności, zaparcie. Częstość nieznana: zawroty głowy pochodzenia ośrodkowego.

Dawkowanie tabletek NO-SPA Max 80mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dla osób dorosłych: stosować jedną tabletkę 2-3 razy na dobę; maksymalna dawka dobowa wynosi 120-240mg. Stosowanie u młodzieży powyżej 12. roku życia: należy zachować ostrożność, jeśli stosowanie leku jest konieczne, zaleca się stosować jedną tabletkę 1-2 razy dziennie. Maksymalna dawka dobowa wynosi 160mg. Leku nie stosować dłużej niż 7 dni bez konsultacji z lekarzem. Linia podziału na tabletce nie jest przeznaczona do przełamywania tabletki.

Producent: Sanofi Aventis

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel