Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

RENNIE Antacidum x 24 tabletki IR (import równoległy)

  • Produkt leczniczy Rennie Antacidum wskazany jest do krótkotrwałego stosowania w leczeniu objawów nadkwaśności soku żołądkowego, m.in. zgagi, wzdęć, nudności, niestrawności. Do stosowania powyżej 12. roku życia. Jest to lek z importu równoległego.
  • RENNIE Antacidum x 24 tabletki IR (import równoległy)
Producent: Inpharm
Kod produktu: 43314
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
17,85 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Rennie Antacidum:

Substancje czynne: wapnia węglan (Calcii carbonas), magnezu węglan ciężki (Magnesii subcarbonas ponderosus). Jedna tabletka do ssania zawiera 680mg wapnia węglanu, 80mg magnezu węglanu oraz substancje pomocnicze: sacharoza, żelowana skrobia kukurydziana, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, talk, parafina ciekła lekka, aromat miętowy (olejek miętowy, maltodekstryna, guma arabska, ditlenek krzemu), aromat cytrynowy (substancje aromatyzujące – 100% olejek cytrynowy, maltodekstryna, alfa-tokoferol).

Działanie Rennie Antacidum:

Lek zobojętniający nadmiar kwasu solnego w żołądku. Substancjami czynnymi leku są: wapnia węglan oraz magnezu węglan. Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Rennie Antacidum jest objawowe leczenie dolegliwości spowodowanych nadkwaśnością soku żołądkowego, czyli zgagi, wzdęć, niestrawności, nudności, odbijania, uczucia pełności, uczucia ciężkości w nadbrzuszu. Lek z importu równoległego.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Rennie Antacidum wskazany do stosowania w objawowym leczeniu dolegliwości wywołanych nadkwaśnością soku żołądkowego, czyli zgagi, niestrawności, wzdęć, nudności, uczucia pełności lub ciężkości w nadbrzuszu, odbijania. Lek dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Podczas stosowania leku należy zachować szczególną ostrożność w następujących przypadkach: pacjent ma niewydolność nerek – należy wtedy regularnie badać stężenie wapnia, fosforanów i magnezu we krwi; u pacjenta występuje nadmierne wydalanie wapnia z moczem (hiperkalcuria); pacjent długotrwale stosuje lek i w dużych dawkach – może to powodować (zwłaszcza u osób z niewydolnością nerek) zwiększenie stężenia magnezu i wapnia we krwi oraz zespół mleczno-alkaliczny, to natomiast może być przyczyną nudności, wymiotów, wydalania dużej ilości moczu, zwiększonego pragnienia, odwodnienia, zmęczenia oraz zaburzeń orientacji i myślenia (tzw. splątanie); zwiększenie ryzyka powstawania kamieni nerkowych; osłabienie mięśni. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Lek ten może wpływać na szybkość i stopień wchłaniania innych leków, z tego względu inne leki (w szczególności te wymienione poniżej) należy przyjmować 1-2 godziny przed lub po zażyciu leku Rennie Antacidum, są to takie leki jak: antybiotyki z grupy tetracyklin i inne leki przeciwbakteryjne – chinolony, glikozydy nasercowe, jak np. digoksyna, bisfosfoniany (stosowane w leczeniu osteoporozy), dolutegrawir (lek przeciwretrowirusowy stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV), lewotyroksyna (stosowana, m.in. w niedoczynności tarczycy), eltrombopag (stosowany w leczeniu małopłytkowości), fosforany, fluorki, preparaty żelaza, diuretyki tiazydowe. Z powodu zwiększonego ryzyka hiperkalcemii w przypadku jednoczesnego stosowania diuretyków tiazydowych należy regularnie kontrolować stężenie wapnia w surowicy. Stosowanie z jedzeniem i piciem: lek stosować po posiłku. Nie stosować z dużymi ilościami mleka lub produktów nabiałowych. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem. Lek można stosować w okresie ciąży i karmienia, ważne jest, aby wówczas lek stosować ściśle z zaleceniami. Nie należy stosować leku dłużej niż przez dwa tygodnie. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu. Lek zawiera sacharozę – jedna tabletka zawiera 475mg sacharozy – trzeba to wziąć pod uwagę u osób chorych na cukrzycę. Należy się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem leku u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów. Importer: InPharm, kraj: Czechy.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku zwiększonego stężenia wapnia we krwi (hiperkalcemia). Nie stosować w przypadku wapniowej kamicy nerkowej. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek. Nie stosować w przypadku obniżonego stężenia fosforanów nieorganicznych we krwi (hipofosfatemia).

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Działania niepożądane po zastosowaniu leku: reakcje nadwrażliwości (bardzo rzadko) – objawy kliniczne mogą obejmować: wysypkę, pokrzywkę, świąd, obrzęk naczynioruchowy, duszność i wstrząs anafilaktyczny; nudności, wymioty, dyskomfort w żołądku, zaparcia i biegunka; osłabienie mięśni. W przypadku długotrwałego stosowania wysokich dawek, zwłaszcza u osób z upośledzeniem czynności nerek, lek może powodować hipermagnezemię (zwiększenie stężenia magnezu we krwi) lub hiperkalcemię (zwiększenie stężenia wapnia we krwi) i zasadowicę (zwiększone stężenie zasad we krwi). Objawami zespołu mleczno-alkalicznego mogą być zaburzenia smaku; zwapnienia; osłabienie; bóle głowy; nadmiar azotu we krwi (azotemia).

Dawkowanie tabletek do ssania Rennie Antacidum:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia: jednorazowo stosować 1-2 tabletki, stosować godzinę po posiłku i przed snem. Maksymalna dawka dobowa: 11 tabletek. Tabletki stosować doustnie, ssać lub żuć. Jeśli wystąpi zgaga lub ból związany z nadkwaśnością, można przyjąć dodatkowo 1-2 tabletki pomiędzy zwykłymi porami dawkowania. Należy unikać długotrwałego stosowania leku. Długotrwałe przyjmowanie leku i stosowanie leku w dużych dawkach może spowodować wystąpienie objawów niepożądanych. W przypadku, gdy w ciągu 7 dni objawy ustąpiły częściowo lub nie ustąpiły w ogóle, należy się skonsultować z lekarzem. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować poniżej 12. roku życia.

Producent: Inpharm

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel