Luminastil 50mg x 10 tabletek

  • Produkt leczniczy Luminastil 50mg zawiera jako substancję czynną difenhydraminy chlorowodorek. Jest to lek o działaniu nasennym i uspokajającym, który jest wskazany do krótkotrwałego stosowania w sporadycznie występującej bezsenności u dorosłych.
  • Luminastil 50mg x 10 tabletek
Producent: Aflofarm
Kod produktu: 43329
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
22,62 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Luminastil 50mg:

Substancja czynna: difenhydraminy chlorowodorek (Diphenhydramini hydrochloridum). Każda tabletka zawiera 50mg difenhydraminy chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Działanie Luminastil 50mg:

Lek dla osób dorosłych. Produkt leczniczy Luminastil 50mg zawiera difenhydraminy chlorowodorek. Jest to substancja należąca do grupy leków przeciwhistaminowych. Difenhydramina działa nasennie i uspokajająco. Powoduje skrócenie czasu zasypiania oraz zwiększa głębokość i jakość snu. Lek jest wskazany do krótkotrwałego stosowania w sporadycznie występującej bezsenności u osób dorosłych. Zwykle sporadyczna bezsenność występuje przy trudnościach z zasypianiem, częstych przebudzeniach nocnych, wczesnym budzeniu się w godzinach porannych związanym ze stresem lub zmianą stref czasowych. Zaburzenia snu mogą mieć negatywny wpływ na procesy fizjologiczne, ponadto prowadzą do spadku sprawności psychofizycznej. O bezsenności mówi się, gdy wydłużenie czasu zasypiania przekracza 30 minut, wybudzenia w czasie nocy trwają łącznie dłużej niż pół godziny (zakłócenia takie występują przynajmniej trzy noce w tygodniu), jakość snu jest zła, co powoduje zmęczenie lub obniżoną sprawność psychofizyczną w ciągu dnia. Przejściowe zaburzenia snu mogą wynikać z takich czynników jak np. stres, stany chorobowe, niepokój, problemy osobiste lub w pracy, zmęczenie związane ze zmianą strefy czasowej. Należy pamiętać, że przyjmowanie leków nie jest podstawową metodą leczenia zaburzeń snu i powinno ograniczyć się tylko do krótkotrwałego stosowania. Leku nie należy stosować w leczeniu przewlekłych zaburzeń snu.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Luminastil 50mg wskazany do krótkotrwałego stosowania w sporadycznie występującej bezsenności u osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli pacjent ma miastenię (chorobę objawiającą się nadmiernym osłabieniem mięśni), ma padaczkę lub zaburzenia drgawkowe, ma jaskrę z zamkniętym kątem przesączania (choroba oka związana ze zwiększonym ciśnieniem w oku), ma powiększoną prostatę lub trudności w oddawaniu moczu (zatrzymanie moczu), ma astmę, zapalenie oskrzeli lub przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP), u pacjenta występują umiarkowane lub ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek, pacjent jest w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) – istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia działań niepożądanych. Należy przerwać stosowanie tego leku, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy lub oznaki zaburzeń rytmu serca – należy wówczas natychmiast skontaktować się z lekarzem. W przypadku utrzymującej się bezsenności należy skontaktować się z lekarzem, gdyż może być ona objawem poważnej choroby podstawowej. Zgłaszano przypadki nadużywania i uzależnienia od difenhydraminy u młodych dorosłych i/lub u osób z zaburzeniami psychicznymi, u których wcześniej występowały zaburzenia związane z nadużywaniem leków. Jeśli zostaną zaobserwowane jakiekolwiek oznaki uzależnienia lub nadużywania leku, należy niezwłocznie zgłosić to lekarzowi. Difenhydraminę należy stosować przez najkrótszy możliwy czas. Lek ten może być mniej skuteczny, jeśli jest przyjmowany w sposób ciągły. Stosowanie leku może prowadzić do rozwoju tolerancji i/lub uzależnienia. Lek może wpływać na wyniki testów alergicznych – należy przerwać stosowanie przynajmniej 3 dni przed badaniami. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować poniżej 18. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Lek może nasilać działanie niektórych leków. Nie stosować tego leku, jeśli pacjent przyjmuje leki na zaburzenia rytmu serca lub leki wpływające na rytm serca. Nie należy przyjmować razem z innymi lekami przeciwhistaminowymi, także z lekami stosowanymi na skórę lub lekami stosowanymi w leczeniu kaszlu i przeziębienia. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli są stosowane takie leki jak: leki uspokajające, nasenne i przeciwlękowe – difenhydramina może nasilać ich uspokajające działanie; inhibitory monoaminooksydazy (IMAO – leki stosowane w leczeniu depresji) – przedłużają i nasilają działanie difenhydraminy. Lek należy stosować ostrożnie z inhibitorami MAO oraz w ciągu dwóch tygodni po ich odstawieniu; trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (stosowane w leczeniu depresji, takie jak: amitryptylina, doksepina) – difenhydramina może nasilać ich działanie; wenlafaksyna (lek stosowany w leczeniu depresji); atropina (lek stosowany w celu rozszerzenia źrenicy oka); metoprolol (lek stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, problemów z sercem i w zapobieganiu migrenie). Stosowanie z alkoholem: podczas leczenia nie wolno pić alkoholu. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem, nie stosować leku w ciąży i w okresie karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: jest to lek o działaniu nasennym, po zażyciu ostatniej dawki leku nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn przez minimum 8 godzin. Ponadto lek może powodować zawroty głowy, niewyraźne widzenie, zaburzenia uwagi, zaburzenia psychoruchowe i osłabienia reakcji – jeśli wystąpią, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Lek zawiera laktozę jednowodną – jeśli stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, przed zastosowaniem leku należy się skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy pacjent ma bliznowaciejący wrzód żołądka (uszkodzenie błony śluzowej żołądka lub początkowego odcinka jelita). Nie stosować w przypadku niedrożności żołądka lub jelit (spowodowanych np. wrzodem trawiennym). Nie stosować w przypadku guza nadnercza (guz chromochłonny), problemów z sercem zwanych wydłużeniem odstępu QT, chorób układu sercowo-naczyniowego lub niskiego tętna, małego stężenia elektrolitów we krwi (np. zmniejszone stężenie potasu lub magnezu). Nie stosować w przypadku zaburzenia rytmu serca lub stosowania leków, które mogą wpływać na rytm serca. Nie stosować, jeśli w najbliższej rodzinie pacjenta wystąpił nagły zgon z powodu schorzeń serca.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Jeśli wystąpią następujące objawy, należy natychmiast przerwać stosowanie leku i zgłosić się po pomoc medyczną: obrzęk naczynioruchowy (ciężka reakcja alergiczna – nagły obrzęk warg, języka, gardła, twarzy, kończyn lub stawów bez świądu i bólu) – obrzęk w obrębie głowy i szyi może powodować trudności w przełykaniu i oddychaniu; wysypka (swędzące, czerwone grudki na skórze); pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze); duszność (częstość nieznana). Inne działania niepożądane: często – zmęczenie, uspokojenie; senność; zaburzenia uwagi; trudności w utrzymaniu równowagi, zawroty głowy; suchość w jamie ustnej; częstość nieznana – zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w tym nudności, wymioty; dezorientacja, paradoksalne pobudzenie (np. zwiększona energia, niepokój ruchowy, nerwowość); drgawki, bóle głowy; parestezja (uczucie mrowienia, drętwienia lub zmiany temperatury skóry); dyskineza (nieskoordynowane i niezależne od woli ruchy kończyn lub całego ciała, wyginanie i prężenie, mimowolne ruchy warg, wysuwanie i chowanie języka); niewyraźne widzenie; tachykardia (przyspieszone bicie serca), kołatanie serca (nierówne, szybkie bicie serca); zgęstnienie wydzieliny oskrzelowej (flegma); drżenie mięśni; trudności w oddawaniu moczu, zatrzymanie moczu. Osoby w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) są bardziej podatne na dezorientację i paradoksalne pobudzenie.

Dawkowanie tabletek Luminastil 50mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek do stosowania doustnego. Zalecana dawka dla osób dorosłych: w razie potrzeby stosować jedną tabletkę na 20 minut przed snem. Nie należy przekraczać zalecanej dawki i częstości dawkowania. Maksymalna dobowa dawka: 1 tabletka. Nie należy przyjmować dodatkowej tabletki po przebudzeniu w nocy. Czas trwania leczenia: leczenie powinno być jak najkrótsze. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Jeśli po 7 dniach leczenia nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy się skonsultować z lekarzem.

Producent: Aflofarm

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel