Succus Hyperici płyn 100g

  • Produkt leczniczy Succus Hyperici płyn zawiera sok ze świeżego ziela dziurawca jako substancję czynną. Lek ma postać płynu do stosowania doustnego. Lek tradycyjnie wskazany jest do stosowania w niestrawności. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych.
  • Succus Hyperici płyn 100g
Producent: Phytopharm
Kod produktu: 3369
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
14,63 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Succus Hyperici płyn:

Substancja czynna: Hyperici herbae recentis succus – sok ze świeżego ziela dziurawca (1:1), stabilizowany etanolem. Rozpuszczalnik ekstrakcyjny – etanol 96 % V/V, woda. Zawartość etanolu w produkcie leczniczym wynosi 25-35 % V/V.

Działanie Succus Hyperici płyn:

Substancją czynną produktu leczniczego Succus Hyperici płyn jest sok ze świeżego ziela dziurawca, stabilizowany etanolem. Lek ma postać płynu do stosowania doustnego. Wskazaniem do jego stosowania jest niestrawność. Jest to tradycyjny roślinny produkt leczniczy przeznaczony do stosowania w wymienionym poniżej wskazaniu wynikającym wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Succus Hyperici płyn wskazany do stosowania tradycyjnie w niestrawności. Lek dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Produkt naturalny – podczas przechowywania może tworzyć się osad. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. Ze względu na to, że lek zawiera alkohol (dawka jednorazowa leku (2,5ml) zawiera ok. 0,6g etanolu, co stanowi odpowiednik ok. 6ml wina i ok. 15ml piwa) należy zachować ostrożność. Lek może powodować szkodliwe działanie u osób uzależnionych od alkoholu. Zawartość etanolu w preparacie należy wziąć pod uwagę u osób z grupy wysokiego ryzyka, czyli osób z uszkodzeniami wątroby czy osób chorych na padaczkę. Stosowanie dziurawca może powodować uczulenie na światło słoneczne, szczególnie u osób o jasnej karnacji – nie zaleca się bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne w czasie stosowania preparatów z dziurawca. Stosowanie u dzieci i młodzieży: ze względu na zawartość etanolu oraz brak odpowiedniej ilości danych nie należy stosować leku u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem, ze względu na zawartość etanolu nie zaleca się równoczesnego stosowania tego leku z innymi lekami mogącymi mieć niekorzystny wpływ na wątrobę. Lek ten może obniżać poziom następujących leków we krwi: cyklosporyna, indynawir oraz inne inhibitory proteazy-1 lub inhibitory transkryptazy, fenprokumon, warfaryna, teofilina i digoksyna. Nie zaleca się stosować dziurawca łącznie ze lekami przeciwdepresyjnymi, które hamują wychwyt zwrotny serotoniny. Sok z dziurawca może osłabiać działanie doustnych środków antykoncepcyjnych. Stosowanie z jedzeniem i piciem: jedzenie nie ma wpływu na działanie leku. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: bezpieczeństwo stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią oraz wpływ na płodność nie zostało ustalone. Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: wpływ leku nie jest znany, jednak bezpośrednio po jego zastosowaniu alkohol może być wykrywany przez przyrządy do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu. Z tego powodu nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych oraz obsługiwać żadnych urządzeń mechanicznych i posługiwać się niebezpiecznymi narzędziami bezpośrednio po przyjęciu leku. Należy zachować przynajmniej godzinę przerwy.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, w przypadku nadwrażliwości na ziele dziurawca. Nie stosować w przypadku uszkodzeń wątroby np. w wyniku choroby alkoholowej, po zatruciach – ze względu na zawartość etanolu w preparacie. Nie stosować u osób po transplantacjach organów oraz zakażonych wirusem HIV otrzymujących inhibitory proteazy-1 (np. indynawir). Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na promienie UV.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: łagodne zaburzenia żołądkowo-jelitowe, nudności, niepokój, zmęczenie, bóle głowy lub reakcje alergiczne. U osób z jasną karnacją podczas leczenia mogą wystąpić odczyny zapalne skóry (wysypka, rumień).

Dawkowanie płynu Succus Hyperici:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Osoby dorosłe: jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy przyjmować do 3 razy dziennie po 2,5ml leku rozcieńczonego w niewielkiej ilości wody. Stosowanie u dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia: nie zaleca się stosować. Czas stosowania: należy się skonsultować z lekarzem, jeśli objawy nie ustąpią po 7 dniach. Należy się skonsultować z lekarzem w przypadku wrażenia, że lek działa za słabo lub za mocno.

Producent: Phytopharm

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel