LevoDril syrop 60mg/10ml 120ml

  • LevoDril syrop 60mg/10ml to produkt leczniczy w postaci syropu o smaku pomarańczowym. Substancją czynną leku jest lewodropropizyna. Wskazaniem do stosowania leku jest objawowe leczenie nieproduktywnego kaszlu u dzieci od dwóch lat i u dorosłych.
  • LevoDril syrop 60mg/10ml 120ml
Producent: Polfarmex
Kod produktu: 43471
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
20,21 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład LevoDril syrop 60mg/10ml:

Substancja czynna: lewodropropizyna (Levodropropizinum). 10ml syropu zawiera 60mg lewodropropizyny oraz substancje pomocnicze: sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), kwas cytrynowy jednowodny, aromat pomarańczowy, płynny ORANGE 02 278 NF (zawiera m.in. etanol (68-74%), kompozycję zapachową – geraniol, citral), woda oczyszczona.

Działanie LevoDril syrop 60mg/10ml:

Lewodropropizyna zawarta w produkcie leczniczym LevoDril syrop 60mg/10ml to substancja czynna o działaniu przeciwkaszlowym oraz znoszącym skurcz oskrzeli. Wiele dostępnych danych wskazuje, że lek ten z powodzeniem hamuje kaszel różnego pochodzenia, m.in. taki związany z zakażeniami górnych i dolnych dróg oddechowych, z krztuścem oraz kaszel w przebiegu raka krtani. Lek w postaci syropu o smaku pomarańczowym.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy LevoDril syrop 60mg/10ml wskazany do stosowania w objawowym leczeniu nieproduktywnego – suchego kaszlu u osób dorosłych oraz u dzieci od 2. roku życia.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po pierwszym otwarciu należy zużyć w ciągu dwóch lat, przy czym nie dłużej niż do końca terminu ważności. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Jest to lek do stosowania w objawowym leczeniu nieproduktywnego kaszlu i można go stosować tylko w oczekiwaniu na rozpoznanie przyczyny kaszlu i/lub efekt leczenia choroby powodującej ten kaszel. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia. Stosowanie u osób w podeszłym wieku: wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ istnieją dowody zmiany wrażliwości na wiele leków w tej grupie wiekowej. Stosowanie u osób z zaburzeniami czynności nerek: należy zachować ostrożność podczas stosowania leku u osób z ciężką niewydolnością nerek (klirens kreatyniny < 35ml/min.). Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. W badaniach u ludzi nie stwierdzono zmian zapisu krzywej EEG podczas podawania lewodropropizyny w skojarzeniu z benzodiazepinami. U osób szczególnie wrażliwych należy zachować ostrożność w przypadku jednoczesnego zażywania tego leku i leków uspokajających. Stosowanie z jedzeniem i piciem: lek zaleca się stosować między posiłkami, nie ma informacji o wpływie posiłków na wchłanianie leku. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: stosowanie jest przeciwwskazane dla kobiet w okresie ciąży, matek karmiących piersią, jak również dla kobiet, które starają się zajść w ciążę. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: nie prowadzono badań oceniających zdolność prowadzenia pojazdów i/lub obsługiwania maszyn, jednakże w rzadkich przypadkach lek może powodować senność, dlatego należy zachować ostrożność u osób, które zamierzają prowadzić pojazdy bądź obsługiwać urządzenia mechaniczne. Lek zawiera sacharozę – 4g w 10ml syropu. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą. Jeśli stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, przed zastosowaniem leku należy się skonsultować z lekarzem. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan (E 218) i propylu parahydroksybenzoesan (E 216) – mogą one powodować reakcje alergiczne (możliwe są reakcje typu późnego) i wyjątkowo skurcz oskrzeli. Lek zawiera geraniol i citral (z kompozycji zapachowej), które są składnikiem aromatu pomarańczowego, płynnego – mogą one powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera niewielkie ilości etanolu, który jest składnikiem aromatu pomarańczowego, płynnego – 1,39mg alkoholu (etanolu) w 1ml syropu. W przypadku maksymalnej dawki dobowej, ilość alkoholu jest równoważna: u dzieci od 2. roku życia (masa ciała dziecka 10-20kg) – mniej niż 1ml piwa i mniej niż 1ml wina, u dzieci od 2. roku życia (masa ciała dziecka 20-30 kg) – mniej niż 1ml piwa i mniej niż 1ml wina, u dorosłych – mniej niż 2ml piwa i mniej niż 1ml wina. Mała ilość alkoholu w tym leku nie będzie powodowała zauważalnych skutków.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób z obfitą wydzieliną oskrzelową i zaburzeniami czynności rzęsek nabłonka oskrzelowego (zespół Kartagenera, dyskineza rzęsek). Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Podczas stosowania tego leku działania niepożądane występują bardzo rzadko, zwykle nie są to ciężkie powikłania, a objawy ustępują po przerwaniu leczenia, czasem tylko wymagają specyficznego leczenia farmakologicznego. Jeśli wystąpią następujące działania niepożądane, należy od razu przerwać stosowanie leku i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną: ciężkie przypadki reakcji skórnych (pokrzywka, świąd) lub chorób skóry np. przebiegających z tworzeniem się pęcherzy (epidermoliza); nierówna praca serca (ryzyko wystąpienia bigeminii przedsionkowej); reakcja alergiczna i anafilaktyczna, w postaci obrzęku, duszności, wymiotów i biegunki; śpiączka hipoglikemiczna (stan utraty przytomności z powodu zagrażającego życiu niskiego stężenia glukozy we krwi). Jeśli wystąpią następujące działania niepożądane, należy natychmiast poinformować o tym lekarza, ponieważ mogą one spowodować konsekwencje zagrażające życiu: bardzo rzadko – pokrzywka, rumień, osutka, świąd, obrzęk naczynioruchowy (obrzęk występujący zwykle w obrębie twarzy lub gardła, może zagrażać życiu), reakcje skórne; bóle żołądka, bóle brzucha, nudności, wymioty, biegunka; reakcje alergiczne, w tym natychmiastowe, ogólne złe samopoczucie; zawroty głowy, zaburzenia równowagi, drżenia, mrowienie, drętwienie; kołatania serca, częstoskurcz, obniżenie ciśnienia tętniczego; drażliwość, senność, depersonalizacja; duszność, kaszel, obrzęk błony śluzowej układu oddechowego; niedobór lub brak sił (astenia) i osłabienie kończyn dolnych. Inne działania niepożądane: zapalenie języka i aftowe zapalenie jamy ustnej z gorączką; stan zapalny spowodowany zatrzymaniem odpływu żółci z wątroby; przypadki uogólnionego obrzęku, omdleń i osłabienia; napady padaczki – duży napad padaczkowy (drgawki kloniczno-toniczne) oraz mały napad padaczkowy (bezdrgawkowy, tzw. napad typu petit mal); rozszerzenie źrenic oraz utrata zdolności widzenia – w obu przypadkach objawy ustąpiły po odstawieniu leku; przypadki obrzęku powiek, które w większości można uznać za obrzęk naczynioruchowy, przy jednoczesnym wystąpieniu pokrzywki; senność, obniżenie napięcia mięśni oraz wymioty u noworodka, co przypisano przedostaniu się do organizmu dziecka leku przyjmowanego przez karmiącą piersią matkę – objawy pojawiły się po karmieniu i ustąpiły spontanicznie po ominięciu kilku karmień piersią. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych można zmniejszyć, stosując lek zgodnie z zaleceniami.

Dawkowanie syropu LevoDril syrop 60mg/10ml:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosowanie u dzieci od 2. roku życia o masie ciała: 10-20kg: 3ml syropu 3 razy na dobę, o masie ciała: 20-30kg: 5ml syropu 3 razy na dobę. Stosowanie u dorosłych: 10ml syropu do 3 razy na dobę. Syrop stosować doustnie, trzy razy dziennie z zachowaniem przynajmniej 6 godzin przerwy. Syrop odmierzać miarką dołączoną do opakowania, ma ona podziałkę – 3ml, 5ml, 10ml. Czas leczenia: do ustąpienia kaszlu lub według zaleceń lekarza. Gdy kaszel nie ustępuje po 7 dniach leczenia, należy skonsultować się z lekarzem. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować dłużej niż 7 dni.

Producent: Polfarmex

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel