Spirytus Mrówczany 5% 50g

  • Spirytus Mrówczany 5% to produkt leczniczy do użytku zewnętrznego – do stosowania na skórę. Substancją czynną leku jest kwas mrówkowy. Preparat jest wskazany do nacierania w przypadku bólów mięśni i stawów. Zapewnia on działanie ściągające.
  • Spirytus Mrówczany 5% 50g
Producent: Amara
Kod produktu: 43493
Typ preparatu: lek
5,93 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Spirytus Mrówczany 5%:

Substancja czynna: kwas mrówkowy (Acidum formicicum). 100g leku zawiera 5g kwasu mrówkowego 305g/l oraz substancje pomocnicze: etanol (760g/l), woda oczyszczona.

Działanie Spirytus Mrówczany 5%:

Lek jest w postaci roztworu na skórę. Produkt leczniczy Spirytus Mrówczany 5% zawiera kwas mrówkowy. Lek jest przeznaczony do użytku zewnętrznego – do nacierania skóry w przypadku bólów mięśni i stawów. Roztwór kwasu mrówkowego zapewnia działanie ściągające.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Spirytus Mrówczany 5% wskazany do stosowania w przypadku bólów stawów i mięśni.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką. Stosowanie u dzieci i młodzieży: stosowanie poniżej 12. roku życia jest przeciwwskazane. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Nie notowano dotychczas interakcji z innymi lekami. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem, przy czym ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosować leku w okresie ciąży i karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn. Lek zawiera etanol – od 68,0% (V/V) do 76,0% (V/V) etanolu. Może on powodować pieczenie uszkodzonej skóry. Należy chronić oczy, nie stosować przez dłuższy czas, nie stosować na duże powierzchnie ciała. W przypadku długotrwałego stosowania może wystąpić silne podrażnienie skóry.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w obrębie twarzy, błon śluzowych, na uszkodzoną skórę, błony śluzowe. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. U osób wrażliwych może wystąpić pokrzywka lub wyprysk o charakterze uczuleniowym.

Dawkowanie roztworu Spirytus Mrówczany 5%:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Do użytku zewnętrznego. Małą ilość roztworu wetrzeć w skórę w bolącym miejscu. Stosować 1-2 razy na dobę. W przypadku, gdy nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy się skonsultować z lekarzem.

Producent: Amara

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel