Biotifem Max 10mg x 60 tabletek

  • Biotifem Max 10mg to produkt leczniczy wskazany do stosowania w leczeniu niedoborów biotyny w organizmie. Niedobór biotyny objawia się m.in. wzmożonym wypadaniem włosów, zaburzeniem wzrostu włosów i paznokci, a także ich nadmierną łamliwością.
  • Biotifem Max 10mg x 60 tabletek
Producent: NP Pharma
Kod produktu: 43494
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
54,95 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Biotifem Max 10mg:

Substancja czynna: biotyna (Biotinum). Każda tabletka zawiera 10mg biotyny oraz substancje pomocnicze: izomalt, magnezu stearynian.

Działanie Biotifem Max 10mg:

Lek jest preparatem witaminowym. Produkt leczniczy Biotifem Max 10mg zawiera jako substancję czynną biotynę, czyli jedną z witamin z grupy B – witaminę rozpuszczalną w wodzie. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie niedoboru biotyny oraz zapobieganie następstwom tych niedoborów. Objawem niedostatku biotyny jest m.in. wypadanie włosów, łamliwość paznokci, stany zapalne skóry wokół oczu, nosa, ust, krocza. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny oraz procesy różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, dzięki czemu poprawia ich stan.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Biotifem Max 10mg wskazany do stosowania w leczeniu niedoborów biotyny, które objawiają się m.in. wypadaniem włosów, zaburzeniem wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierną łamliwość, stanami zapalnymi skóry zlokalizowanymi wokół oczu, nosa, ust, krocza oraz w zapobieganiu następstwom niedoborów – po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Wpływ na badania laboratoryjne: jeśli pacjent ma być poddany badaniom laboratoryjnym, musi poinformować lekarza lub pracownika laboratorium o tym, że niedawno przyjmował ten lek, gdyż biotyna może zaburzać wyniki badań. W zależności od badania, wyniki mogą być fałszywie podwyższone lub fałszywie niskie ze względu na biotynę. Możliwe, że lekarz zleci, aby przerwać stosowanie leku przed przeprowadzeniem badań laboratoryjnych. Należy pamiętać, że także inne przyjmowane produkty, np. wielowitaminowe lub suplementy diety stosowane na poprawę włosów, skóry i paznokci mogą zawierać biotynę i wpływać na wyniki badań laboratoryjnych. Jeśli pacjent je przyjmuje, także powinien o tym powiedzieć lekarzowi lub pracownikowi laboratorium. Stosowanie u dzieci i młodzieży: w tej grupie wiekowej lek można stosować wyłącznie ze wskazania lekarza. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon) oraz alkohol powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi. Hormony steroidowe mogą przyspieszać proces rozpadu biotyny w tkankach. Kwas walproinowy hamuje rozkładanie biotyny – zmniejsza aktywność enzymów rozkładających biotynę. Antybiotyki mogą zmniejszać stężenie oraz siłę działania biotyny – wpływają na mikroflorę jelit. Stosowanie z jedzeniem, piciem, alkoholem: podczas stosowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, gdyż może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny. Alkohol powoduje zmniejszenie stężenia biotyny we krwi. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym dawka biotyny zawarta w tym leku znacznie przekracza zalecone dzienne spożycie dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią, dlatego leku nie należy stosować w okresie ciąży i laktacji. Wpływ na płodność: biotyna jest jedną z wielu witamin stosowanych w leczeniu niepłodności. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera izomalt – 288,50mg izomaltu w każdej tabletce. Jeżeli stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, przed przyjęciem leku należy się skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:

U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe i pokrzywka.

Dawkowanie tabletek Biotifem Max 10mg:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Osoby dorosłe: zalecana dawka to 5-10mg na dobę. Czas trwania leczenia: zależy od rodzaju i przebiegu choroby. Objawy ustępują po około 4 tygodniach stosowania leku. Jeśli po tym czasie nie nastąpiła poprawa, należy się skonsultować z lekarzem. Stosowanie u dzieci i młodzieży: u dzieci i młodzieży lek można stosować wyłącznie po zaleceniu przez lekarza, który ustali optymalny sposób dawkowania. Stosowanie u osób w podeszłym wieku: dawkowanie jak u osób dorosłych. Stosowanie u osób z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby: brak specjalnych zaleceń dotyczących dawkowania.

Producent: NP Pharma

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel