ESBERITOX N x 40 tabletek

  • Produkt leczniczy Esberitox N jest lekiem roślinnym zawierającym jako substancje czynne wyciągi z ziela żywotnika zachodniego, korzenia jeżówki purpurowej, korzenia dzikiego indygo. Lek jest wskazany do stosowania wspomagająco w leczeniu przeziębień.
  • ESBERITOX N x 40 tabletek
Kod produktu: 43520
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
28,04 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Esberitox N:

Substancją czynną leku jest wyciąg z: ziela żywotnika zachodniego, korzenia jeżówki purpurowej i korzenia dzikiego indygo – Extractum spissum ex: (Baptisiae tinctoriae radice + Echinaceae purpureae radice + Thujae occidentalis herba) (1:11), ekstrahent: etanol 30% (v/v.). Jedna tabletka zawiera: 0,215ml wyciągu odpowiadającego: Baptisiae tinctoriae radice (korzeń dzikiego indygo) – 10mg, Echinaceae purpureae radice (korzeń jeżówki purpurowej) – 7,5mg, Thujae occidentalis herba (ziele żywotnika zachodniego) – 2mg oraz substancje pomocnicze: laktoza, stearynian magnezu, makrogol 6000, sacharoza.

Działanie Esberitox N:

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Esberitox N jest wspomaganie leczenia przeziębień. Substancjami czynnymi leku są wyciągi roślinne – z ziela żywotnika zachodniego, korzenia jeżówki purpurowej i korzenia dzikiego indygo. Jest to lek roślinny, który pomaga skrócić czas infekcji oraz łagodzi jej przebieg.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Esberitox N wskazany do stosowania wspomagająco w leczeniu przeziębień jako środek skracający czas infekcji i łagodzący jej przebieg. Lek można stosować u dzieci powyżej 4. roku życia i u osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Jeśli objawy choroby nasilają się lub utrzymują dłużej niż 10 dni, jeśli pojawia się duszność, gorączka lub ropiejące bądź krwawiące wydzieliny, należy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie u dzieci i młodzieży: zasadniczo preparatów z jeżówką nie zaleca się stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Jednakże lek ten z zachowaniem szczególnej ostrożności i po konsultacji z lekarzem można stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem. Interakcje z innymi lekami nie są znane. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: lek ten nie jest zalecany do stosowania u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie powoduje osłabienia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera laktozę i sacharozę – w przypadku nietolerancji niektórych cukrów przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub na rośliny pokrewne do korzenia jeżówki, tj. inne rośliny z tej samej rodziny botanicznej (Compositae/Asteraceae – np. rumianek, arnika). Nie stosować w przypadku postępujących chorób ogólnoustrojowych takich jak: gruźlica, białaczka, AIDS, zarażenie wirusem HIV, kolagenoza (choroba zapalna oddziałująca na tkankę łączną), stwardnienie rozsiane i inne choroby autoimmunologiczne. Nie stosować w przypadku immunosupresji (obniżenia odporności organizmu np. w przypadku terapii lekami onkologicznymi, po transplantacji organów lub szpiku kostnego). Nie stosować u dzieci poniżej 4. roku życia.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Podczas stosowania może wystąpić reakcja nadwrażliwości (uczuleniowa). W trakcie stosowania produktów zawierających w swoim składzie jeżówkę obserwowano: wysypkę na skórze, świąd (swędzenie), obrzęk (opuchlizna) twarzy, duszności, zawroty głowy i spadek ciśnienia krwi. Jeśli pojawią się takie objawy, należy niezwłocznie przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Mogą wystąpić zaburzenia żołądka i jelit (ból brzucha, wymioty, biegunka). Brak danych dotyczących częstości występowania tych działań niepożądanych.

Dawkowanie tabletek Esberitox N:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka leku to: osoby dorosłe i młodzież powyżej 12. roku życia: 3 razy dziennie po 3 tabletki; dzieci od 6. do 12. roku życia: 3 razy dziennie po 2 tabletki; dzieci od 4. do 6. roku życia: 3 razy dziennie po 1 tabletce. Przed zastosowaniem u dzieci poniżej 12. roku życia należy się skonsultować z lekarzem. Lek przyjmować rano, w środku dnia oraz wieczorem, popijać płynem, najlepiej wodą. Tabletkę można również rozpuścić w ustach. W przypadku trudności z połykaniem, a także u dzieci poniżej 6. roku życia tabletkę można rozkruszyć i zmieszać z wodą, następnie roztwór wypić. Czas trwania leczenia: zależy od choroby. Leczenie powinno się rozpocząć jak najszybciej po pojawieniu się objawów i należy je kontynuować do ich ustąpienia. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 10 dni. Jeśli po upływie kilku dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Producent: Schaper & Brummer

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel