Recenum Junior x 10 saszetek

  • Produkt leczniczy Recenum Junior wskazany jest do doraźnego stosowania w leczeniu objawów ostrej biegunki. Lek jest przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia. Substancją czynną leku jest racekadotryl. Preparat w postaci granulatu.
  • Recenum Junior x 10 saszetek
Producent: US Pharmacia
Kod produktu: 43535
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
24,85 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Recenum Junior:

Substancja czynna: racekadotryl (Racecadotrilum). Każda saszetka zawiera 30mg racekadotrylu oraz substancje pomocnicze: sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon (K30).

Działanie Recenum Junior:

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Recenum Junior jest doraźne leczenie biegunki. Lek przeznaczony jest do stosowania doraźnego w leczeniu objawów ostrej biegunki u dzieci powyżej 6. roku życia. Substancją czynną leku jest racekadotryl. Preparat należy stosować jednocześnie z dużą ilością płynów i dietą wspomagającą, gdy one same nie są wystarczające do kontroli biegunek i gdy biegunka nie może być leczona przyczynowo. Racekadotryl nadaje się dostosowania wspomagającego, gdy leczenie przyczynowe jest możliwe.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Recenum Junior wskazany do stosowania w doraźnym leczeniu objawów ostrej biegunki. Do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty w przypadku, gdy dziecko ma mniej niż 6 lat; w stolcu występuje krew lub ropa i dziecko ma gorączkę – przyczyną może być zakażenie bakteryjne, które powinno być leczone przez lekarza; u dziecka występuje biegunka przewlekła lub biegunka spowodowana przyjmowaniem antybiotyków; u dziecka występują zaburzenia czynności nerek lub wątroby; u dziecka występują przedłużające się lub niekontrolowane wymioty; dziecko ma cukrzycę; biegunka u dziecka ma bardzo dużą objętość, utrzymują się wymioty, pojawiają się oznaki odwodnienia (bladość powłok, suchość błon śluzowych, ospałość) lub brak apetytu – wówczas konieczne może być nawadnianie dożylne i hospitalizacja. W trakcie stosowania leku zgłaszano występowanie reakcji skórnych, były to zwykle łagodne reakcje. Jeśli wystąpią ciężkie reakcje skórne, leczenie należy natychmiast przerwać. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Lekarzowi należy powiedzieć przede wszystkim o stosowaniu takich leków jak inhibitory konwertazy angiotensyny (np. kaptopryl, enalapryl, lizynopryl, peryndopryl, ramipryl) stosowane w celu obniżenia ciśnienia krwi lub ułatwiających pracę serca. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: lek jest przeznaczony dla dzieci. Możliwość stosowania leku należy omówić z lekarzem, przy czym w okresie ciąży i karmienia piersią nie należy stosować tego leku. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek ma mały wpływ lub nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera sacharozę – około 2,9g sacharozy w jednej saszetce. Należy się skonsultować z lekarzem, jeśli u dziecka stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów. U dzieci chorych na cukrzycę, ilość sacharozy przyjmowaną z tym lekiem należy uwzględnić w dobowej ilości cukru przyjętego przez dziecko.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Bez uprzedniej konsultacji z lekarzem nie stosować w przypadku, gdy u dziecka występuje nietolerancja niektórych cukrów.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie leku i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią objawy obrzęku naczynioruchowego: obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności w przełykaniu, pokrzywka i trudności w oddychaniu. Inne działania niepożądane: niezbyt często – zapalenie migdałków, wysypka i rumień (zaczerwienienie skóry); częstość nieznana – rumień wielopostaciowy (różowe zmiany na skórze kończyn i wewnątrz jamy ustnej), obrzęk języka, obrzęk twarzy, obrzęk ust, obrzęk powiek, pokrzywka, rumień guzowaty (podskórne stany zapalne w postaci guzków), wysypka grudkowa (wykwity na skórze z małymi, twardymi i guzkowatymi zmianami), świerzbiączka (swędzące zmiany skórne), świąd (uogólnione swędzenie).

Dawkowanie saszetek Recenum Junior:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek ma postać granulatu przeznaczonego do połykania, należy go dodać do jedzenia lub zmieszać z wodą w szklance, dobrze wymieszać i natychmiast podać dziecku. Po rozpuszczeniu w wodzie granulat tworzy białą zawiesinę. Dawkę należy dobrać w zależności od masy ciała dziecka: zaleca się stosować 1,5mg/kg na dawkę (co odpowiada 1-2 saszetkom), 3 razy na dobę w regularnych odstępach. U dzieci o masie ciała od 13 do 27kg: stosować jedną saszetkę 3 razy na dobę. Dawka dobowa to 3 saszetki. U dzieci o masie ciała od 27 do 40kg: stosować dwie saszetki 3 razy na dobę. Dawka dobowa to 6 saszetek. U dzieci o masie ciała poniżej 13kg lekarz może zalecić stosowanie leku Recenum Baby 10mg. Czas leczenia: leczenie powinno być kontynuowane do czasu oddania dwóch normalnych stolców. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 7 dni. W przypadku, gdy po upływie 2 dni nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy skonsultować się z lekarzem. Podczas biegunki może dojść do utraty płynów, dlatego lek należy stosować równocześnie z odpowiednią ilością płynów i soli (elektrolitów, np. w postaci tzw. doustnych płynów nawadniających). W niektórych przypadkach konieczny może być dożylny sposób nawodnienia.

Producent: US Pharmacia

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel