Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Levofree 6mg/ml roztwór doustny 120ml

  • Produkt leczniczy Levofree 6mg/ml roztwór doustny jako substancję czynną zawiera lewodropropizynę. Działa ona przeciwkaszlowo. Wskazaniem do stosowania leku jest suchy (nieproduktywny) kaszel. Lek dla dzieci powyżej 2. roku życia i osób dorosłych.
  • Levofree 6mg/ml roztwór doustny 120ml
Producent: Teva
Kod produktu: 43564
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
19,67 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Levofree 6mg/ml roztwór doustny:

Substancja czynna: lewodropropizyna (Levodropropizinum). 1ml roztworu doustnego zawiera 6mg lewodropropizyny oraz substancje pomocnicze: sodu cytrynian, kwas cytrynowy jednowodny, hypromeloza 2910, sukraloza, potasu sorbinian, aromat malinowy (zawierający składniki aromatyzujące, maltodekstrynę kukurydzianą i gumę arabską (E414)), woda oczyszczona.

Działanie Levofree 6mg/ml roztwór doustny:

Lek przeznaczony dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci od 2. roku życia. Produkt leczniczy Levofree 6mg/ml roztwór doustny wskazany jest do stosowania w objawowym leczeniu suchego, inaczej nieproduktywnego kaszlu. Substancją czynną leku jest lewodropropizyna należąca do grupy leków przeciwkaszlowych.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Levofree 6mg/ml roztwór doustny wskazany do stosowania w objawowym leczeniu nieproduktywnego (suchego) kaszlu. Do stosowania u dzieci powyżej 2. rok życia, młodzieży i osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po pierwszym otwarciu zużyć w ciągu jednego roku. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku ciężkiej niewydolności nerek, lek powinien być stosowany wyłącznie po konsultacji z lekarzem. U osób w podeszłym wieku należy zachować ostrożność. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować poniżej 2. roku życia. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem, przy czym stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią jest przeciwwskazane – w badaniach na zwierzętach wykazano, że substancja czynna przenika przez barierę łożyskową, została też wykryta w mleku matki. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Mimo że w badaniach klinicznych nie zgłaszano interakcji z benzodiazepinami, należy zachować ostrożność podczas jednoczesnego stosowania tego leku ze środkami uspokajającymi u szczególnie wrażliwych pacjentów. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: należy zachować ostrożność, gdyż lek może zmienić czas reakcji w taki sposób, że osłabia zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn – nawet, gdy lek jest stosowany zgodnie z przeznaczeniem. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu w 10ml, dlatego uznaje się go za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku kaszlu produktywnego (kaszlu mokrego, ze śluzem – flegmą). Nie stosować w przypadku zaburzeń oddechowych, które charakteryzują się zmniejszoną zdolnością wydalania śluzu (zespół Kartagenera, dyskineza rzęsek). Nie stosować w przypadku ciężkich zaburzeń czynności wątroby. Nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Bardzo rzadko: zawroty głowy, drżenia, nieprawidłowe odczucia, osłabienie, zmęczenie, ospałość, zaburzenia świadomości, senność, ból głowy; kołatanie serca, przyspieszony rytm serca, obniżenie ciśnienia tętniczego; trudności w oddychaniu, kaszel, obrzęk dróg oddechowych; dolegliwości żołądkowo-jelitowe, nudności, wymioty, biegunka; pokrzywka, zaczerwienienie skóry (rumień), wysypki skórne (osutka), świąd, obrzęk (obrzęk naczynioruchowy), reakcje skórne; osłabienie, osłabienie kończyn dolnych; reakcje alergiczne i reakcje nadwrażliwości.

Dawkowanie roztworu doustnego Levofree 6mg/ml:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Osoby dorosłe i młodzież powyżej 12. roku życia: zalecana dawka pojedyncza – 10ml (co odpowiada 60mg lewodropropizyny), dawkę powtarzać do trzech razy na dobę. Należy zachować odstęp 6 godzin pomiędzy dawkami. Dzieci od 2. do 12. roku życia: zalecana całkowita dawka dobowa to 0,5ml roztworu doustnego na kg masy ciała (co odpowiada 3mg lewodropropizyny/kg masy ciała). Dawka dobowa podzielona jest na 3 pojedyncze dawki w odstępie co najmniej 6 godzin pomiędzy nimi. Dawkowanie: masa ciała pacjenta – do 12kg, pojedyncza dawka – 2ml, całkowita dawka dobowa w ciągu 24 godzin – do 6ml; masa ciała pacjenta – 12,5-18kg, pojedyncza dawka – 3ml, całkowita dawka dobowa w ciągu 24 godzin – do 9ml; masa ciała pacjenta – do 18,5-24kg, pojedyncza dawka – 4ml, całkowita dawka dobowa w ciągu 24 godzin – do 12ml; masa ciała pacjenta – do 24,5-30kg, pojedyncza dawka – 5ml, całkowita dawka dobowa w ciągu 24 godzin – do 15ml; masa ciała pacjenta – do 30,5-36kg, pojedyncza dawka – 6ml, całkowita dawka dobowa w ciągu 24 godzin – do 18ml; masa ciała pacjenta – do 36,5-42kg, pojedyncza dawka – 7ml, całkowita dawka dobowa w ciągu 24 godzin – do 21ml. W uzasadnionych przypadkach, całkowita dawka dobowa może zostać zwiększona do 1ml roztworu doustnego na kg masy ciała. Lek przeznaczony do stosowania doustnego. Zaleca się przyjmowanie leku między posiłkami. Roztwór odmierzać miarką dołączoną do opakowania. Czas trwania leczenia: lek stosować do ustąpienia kaszlu, ale nie dłużej niż 7 dni. W przypadku, gdy kaszel nie ustępuje lub nasila się, należy skonsultować się z lekarzem.

Producent: Teva

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel