Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Xylo-Pantenol Kids aerozol 10ml

  • Produkt leczniczy Xylo-Pantenol Kids aerozol wskazany do stosowania jako środek zmniejszający obrzęk śluzówki nosa w zapaleniu błony śluzowej nosa i wspomagający proces gojenia zmian na śluzówce nosa. Preparat dla dzieci od 2. do 6. roku życia.
  • Xylo-Pantenol Kids aerozol 10ml
Producent: Teva
Kod produktu: 43718
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
18,83 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Xylo-Pantenol Kids aerozol:

Substancje czynne: ksylometazoliny chlorowodorek (Xylometazolini hydrochloridum) + deksopantenol (Dexpanthenolum). Jedno rozpylenie aerozolu (0,1ml roztworu) zawiera 0,05mg ksylometazoliny chlorowodorku i 5,0mg deksopantenolu. 1ml roztworu zawiera: ksylometazoliny chlorowodorek 0,5mg i deksopantenol 50mg oraz substancje pomocnicze: potasu diwodorofosforan, disodu wodorofosforan siedmiowodny, woda do wstrzykiwań.

Działanie Xylo-Pantenol Kids aerozol:

Xylo-Pantenol Kids aerozol to produkt leczniczy przeznaczony do stosowania u dzieci od 2. do 6. roku życia. Wskazaniem do stosowania jest zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa w zapaleniu błony śluzowej nosa, leczenie wspomagające w gojeniu zmian na skórze i błonie śluzowej oraz leczenie napadowego wycieku z nosa i leczenie utrudnionego oddychania przez nos po przebytej operacji nosa. Substancjami czynnymi aerozolu są – ksylometazoliny chlorowodorek i deksopantenol. Ksylometazolina działa obkurczająco na naczynia krwionośne, zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa. Dekspantenol wspomaga gojenie się ran i działa ochronnie na błony śluzowe.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Xylo-Pantenol Kids aerozol wskazany do stosowania w celu zmniejszenia obrzęku błony śluzowej nosa w zapaleniu błony śluzowej nosa, w leczeniu wspomagającym w gojeniu zmian na skórze i błonie śluzowej, w leczeniu napadowego wycieku z nosa (naczynioruchowego zapalenia błony śluzowej nosa) i w leczeniu utrudnionego oddychania przez nos po przebytej operacji nosa. Lek dla dzieci od 2. do 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Jedno opakowanie zawiera nie mniej niż 90 pojedynczych rozpyleń. Po otwarciu należy zużyć w ciągu 6 miesięcy. Z jednego opakowania powinna korzystać tylko jedna osoba. Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku w przypadku: przyjmowania – niektórych leków na depresję, tzw. inhibitorów monoaminooksydazy (inhibitory MAO) lub innych leków, które mogą zwiększać ciśnienie krwi (np. doksapram, ergotamina, oksytocyna), leków obniżających ciśnienie krwi (np. metylodopa); zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego, szczególnie gdy występuje jaskra z wąskim kątem przesączania; ciężkich chorób układu sercowo-naczyniowego (np. zespołu długiego odstępu QT) lub wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienia tętniczego); guza chromochłonnego (guza rdzenia nadnerczy); zaburzeń metabolicznych takich jak nadczynność tarczycy i cukrzyca, zaburzenia metabolicznego zwanego porfirią (zaburzenia metabolicznego, wpływającego na skórę i/lub układ nerwowy), przerostu prostaty (rozrost gruczołu krokowego). W przypadku przewlekłego zapalenia śluzówki nosa lek należy stosować pod nadzorem lekarza (ze względu na uszkodzenie błony śluzowej nosa (tkanki wewnątrz nosa)). Stosowanie u dzieci: stosowanie u dzieci poniżej 2. roku życia jest przeciwwskazane. Należy unikać długotrwałego stosowania lub stosowania w dawkach większych niż zalecane, szczególnie u dzieci. Większe dawki można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Jednoczesne stosowanie tego leku z niektórymi lekami np. z lekami poprawiającymi nastrój (inhibitory monoaminooksydazy typu tranylcyprominy lub trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne), jak również z lekami potencjalnie zwiększającymi ciśnienie krwi (np. doksapram, ergotamina, oksytocyna) może powodować podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi jako wynik działania na układ sercowo-naczyniowy. Nie stosować tego leku jednocześnie z lekami obniżającymi ciśnienie krwi (np. metylodopą) – ze względu na możliwe działanie ksylometazoliny na naczynia krwionośne (zwiększenie ciśnienia krwi). Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie należy stosować tego leku u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią (nie ma danych dotyczących tego, czy chlorowodorek ksylometazoliny przenika do mleka matki). Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek stosowany zgodnie zaleceniami nie wpływa negatywnie na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku suchego zapalenia błony śluzowej nosa (postać przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa powodującego suche zapalenie błony śluzowej nosa z tworzeniem się strupów). Nie stosować w przypadku, gdy pacjent przeszedł ostatnio zabieg neurochirurgiczny (przezklinowe wycięcie przysadki lub inny zabieg chirurgiczny odsłaniający oponę twardą mózgu). Nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia układu immunologicznego – niezbyt często: reakcje alergiczne (nadwrażliwości) – obrzęk skóry i błon śluzowych, wysypka skórna, świąd. Zaburzenia psychiczne – bardzo rzadko: pobudzenie, bezsenność, omamy (szczególnie u dzieci). Zaburzenia układu nerwowego – bardzo rzadko: zmęczenie (senność, uspokojenie polekowe), ból głowy, drgawki (szczególnie u dzieci). Zaburzenia serca – rzadko: kołatanie serca (palpitacje), przyspieszona czynność pracy serca (tachykardia); bardzo rzadko: zaburzenia rytmu serca (arytmia). Zaburzenia naczyniowe – rzadko: podwyższone ciśnienie krwi (nadciśnienie tętnicze). Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia – bardzo rzadko: po ustaniu działania leku zwiększony obrzęk błony śluzowej nosa, krwawienia z nosa; częstość nieznana: uczucie pieczenia i suchości błony śluzowej nosa, kichanie.

Dawkowanie aerozolu Xylo-Pantenol Kids:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, u dzieci od 2. do 6. roku życia stosować po jednym rozpyleniu leku do każdego otworu nosowego – w razie potrzeby, przy czym lek można stosować maksymalnie do trzech razy na dobę. Zaleca się przyjmować ostatnią dawkę każdego dnia przed pójściem spać. Dawkowanie zależy od indywidualnej wrażliwości i reakcji pacjenta na lek. Lek przeznaczony jest do stosowania do nosa. Zdjąć wieczko ochronne, końcówkę rozpylacza umieścić na w otworze nosowym i nacisnąć raz pompkę. Podczas rozpylania należy delikatnie oddychać przez nos. Każdorazowo po użyciu należy delikatnie wytrzeć końcówkę dozującą czystą chusteczką i założyć wieczko ochronne. Zarówno przed pierwszym użyciem, jak i w sytuacji, gdy preparat nie był używany dłużej niż 7 dni, należy przed aplikacją najpierw kilkakrotnie nacisnąć pompkę, do czasu pojawienia się jednolitej mgiełki. Przy użyciach aerozol z odmierzoną dawką jest gotowy do natychmiastowego użycia. Należy pamiętać, aby przed aplikacją delikatnie wydmuchać nos. Nie stosować dłużej niż 7 dni (chyba że lekarz wyraźnie zalecił kontynuowanie leczenia). Jeśli po 7 dniach nie nastąpiła poprawa lub objawy się pogorszyły, należy się skonsultować z lekarzem. Stosowanie preparatu można wznowić po kilkudniowej przerwie. Ciągłe stosowanie leku może prowadzić do przewlekłego obrzęku i ostatecznie może spowodować zanik błony śluzowej nosa. Osoby z podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym (z jaskrą, szczególnie z jaskrą z wąskim kątem przesączania) powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku. Należy się skonsultować z lekarzem w przypadku wrażenia, że lek działa za mocno lub za słabo.

Producent: Teva

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel