Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

PHLEBODIA 600mg x 60 tabletek

  • Produkt leczniczy Phlebodia 600mg wskazany jest do stosowania jako lek zmniejszający objawy niewydolności krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych i do krótkotrwałego, objawowego leczenia żylaków odbytu w okresie zaostrzeń dolegliwości.
  • PHLEBODIA 600mg x 60 tabletek
Producent: Nnothera Francja
Kod produktu: 43720
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
83,42 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Phlebodia 600mg:

Substancja czynna: diosmina (Diosminum). Każda tabletka zawiera 600mg diosminy oraz substancje pomocnicze: kwas stearynowy, talk, krzemionka koloidalna bezwodna (Aerozol R 972), celuloza mikrokrystaliczna; otoczka: substancja powlekająca Sepifilm 002: hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, makrogol 400, stearynian; substancja barwiąca Sepisperse AP 5523: glikol propylenowy, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), czerwień koszenilowa A, pąs 4R (E 124), żelaza tlenek czarny (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172); Opaglos 6000: alkohol etylowy 95%, guma lakowa (E 904), wosk Carnauba (E 903), wosk pszczeli (E 901).

Działanie Phlebodia 600mg:

Substancją czynną produktu leczniczego Phlebodia 600mg jest diosmina. Lek zwiększa napięcie naczyń żylnych, ponadto działa ochronnie na naczynia i zmniejsza podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych. Wskazaniem do stosowania leku jest zmniejszanie objawów niewydolności krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych (żylaki kończyn dolnych), zmniejszanie uczucia ciężkości nóg, bólu i innych dolegliwości spowodowanych zespołem niespokojnych nóg, które zmuszają do zmiany pozycji ciała. Ponadto lek jest wskazany do krótkotrwałego stosowania w objawowym leczeniu żylaków odbytu w okresie zaostrzeń dolegliwości.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Phlebodia 600mg wskazany do stosowania w celu zmniejszania objawów niewydolności krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych (żylaki kończyn dolnych) oraz uczucia ciężkości nóg, dolegliwości bólowych i innych objawów spowodowanych zespołem niespokojnych nóg zmuszających do zmiany pozycji ciała. Wskazaniem jest również krótkotrwałe leczenie objawowe żylaków odbytu w okresie zaostrzeń dolegliwości. Lek dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku, gdy dyskomfort i łamliwość włośniczek nie ustąpi w ciągu 15 dni leczenia, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku, gdy objawy dotyczące żylaków odbytu utrzymują się po kilku dniach stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem. Skuteczność leczenia będzie lepsza, jeśli równocześnie zostanie wprowadzona zmiana trybu życia. Należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, wysokich temperatur, długiego stania, nadwagi. Noszenie odpowiednich pończoch uciskowych wspiera prawidłowe krążenie krwi. Stosowanie u dzieci i młodzieży: lek nie jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym nie są znane istotne klinicznie interakcje tego leku z innymi lekami. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym w okresie ciąży lek może być stosowany wyłącznie na zlecenie lekarza. Jeśli kobieta zajdzie w ciążę w trakcie leczenia, należy zasięgnąć porady lekarza, gdyż tylko on może zdecydować, czy należy kontynuować leczenie. Nie jest zalecane stosowanie leku w okresie karmienia piersią, nie wiadomo bowiem, czy diosmina przenika do mleka kobiet karmiących piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: brak lub nieznaczny wpływ. Lek zawiera czerwień koszenilową A, pąs 4R (E 124) – może powodować reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:

U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Często: bóle żołądka. Niezbyt często: reakcje alergiczne – wysypka, świąd, pokrzywka, obrzęk twarzy lub gardła, wzdęcia, biegunka, zaburzenia trawienia, mdłości. Rzadko: wymioty.

Dawkowanie tabletek Phlebodia 600mg:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Osoby dorosłe: zalecana dawka w przypadku niewydolności krążenia żylnego w obrębie kończyn dolnych: 1 tabletka na dobę, zalecana dawka w przypadku żylaków odbytu: 2-3 tabletek na dobę, razem z posiłkiem. Stosować doustnie, tabletkę połknąć i popić połową szklanki wody.

Producent: Nnothera Francja

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel