Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Flegtac Oro 8mg x 20 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej

  • Produkt leczniczy Flegtac Oro 8mg w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej z bromoheksyną wskazany jest do stosowania w ostrych i przewlekłych schorzeniach dróg oddechowych przebiegających z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.
  • Flegtac Oro 8mg x 20 tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej
Producent: Tactica
Kod produktu: 43733
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
24,27 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Flegtac Oro 8mg:

Substancja czynna: bromoheksyny chlorowodorek (Bromhexini hydrochloridum). Jedna tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej zawiera 8mg chlorowodorku bromoheksyny oraz substancje pomocnicze: mannitol, krospowidon (typ B), sukraloza, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, aromat truskawkowy o składzie: naturalne substancje aromatyzujące, preparaty aromatyzujące, maltodekstryna kukurydziana, skrobia modyfikowana kukurydziana woskowata.

Działanie Flegtac Oro 8mg:

Substancją czynną produktu leczniczego Flegtac Oro 8mg jest bromoheksyny chlorowodorek. Działa on wykrztuśnie poprzez upłynnianie wydzieliny z dróg oddechowych. Ułatwia odkrztuszanie oraz skutecznie łagodzi kaszel. Wskazaniem do stosowania są ostre i przewlekłe schorzenia dróg oddechowych przebiegające z zaburzeniami odkrztuszania i usuwania śluzu.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Flegtac Oro 8mg wskazany do stosowania w ostrych i przewlekłych schorzeniach dróg oddechowych, w przebiegu których występują zaburzenia odkrztuszania i usuwania śluzu. Do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: występują stany zapalne dróg oddechowych z towarzyszącym zakażeniem bakteryjnym, lek ten należy zażywać jednocześnie z zaleconymi przez lekarza antybiotykami i lekami rozszerzającymi drogi oddechowe. W trakcie leczenia należy dużo pić, zwłaszcza gdy występuje gorączka. Odpowiednie nawodnienie organizmu wspomaga rozrzedzanie wydzieliny oskrzelowej i ułatwia odkrztuszanie; u osób z ryzykiem wystąpienia choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, u osób z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy występującą w przeszłości, jak również czynną chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy; pacjent ma astmę; występuje zaburzona czynność motoryczna oskrzeli np. choroba zwana dyskinezą rzęsek; stwierdzono zaburzenia czynności wątroby lub nerek; pacjent ma trudności z odkrztuszaniem; zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych związanych ze stosowaniem bromoheksyny. Jeśli wystąpi wysypka (w tym pęcherze lub zmiany na błonach śluzowych, np. jamy ustnej, gardła, nosa, oczu, narządów płciowych), należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Dla dzieci od 2. do 12. roku życia przeznaczony jest Flegtac Oro 4mg. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Lek należy ostrożnie stosować z atropiną i innymi lekami cholinolitycznymi, gdyż powodują one suchość błon śluzowych. Leku nie należy podawać jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi, np. zawierającymi kodeinę lub jej pochodne, ponieważ może dojść do niebezpiecznego nagromadzenia wydzieliny oskrzelowej wskutek osłabionego odruchu kaszlowego. Bromoheksyna może nasilać działanie drażniące salicylanów i innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych na błonę śluzową przewodu pokarmowego. Jednoczesne stosowanie bromoheksyny i antybiotyków (leki stosowane w leczeniu zakażeń: amoksycylina, cefuroksym, erytromycyna, doksycyklina) może prowadzić do zwiększenia stężenia antybiotyku w płucach. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem, przy czym nie zaleca się stosować tego leku w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze lek można stosować wyłącznie w przypadku, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Możliwość stosowania w okresie karmienia piersią należy omówić z lekarzem, jednakże bromoheksyna przenika do mleka ludzkiego, dlatego nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią. Nie ma danych dotyczących wpływu bromoheksyny na płodność u ludzi. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: nie ma badań dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Należy zachować ostrożność, gdyż mogą wystąpić bóle i zawroty głowy lub senność.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy niezwłocznie powiadomić lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala, jeśli wystąpią: ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica), reakcje alergiczne (w tym wysypka, obrzęk twarzy, warg, języka i/lub gardła, co może powodować trudności w oddychaniu lub połykaniu). Możliwe działania niepożądane: niezbyt często – ból w górnej części brzucha, nudności, wymioty, biegunka; rzadko – reakcje nadwrażliwości, wysypka skórna, pokrzywka; częstość nieznana – niestrawność, ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica), reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy, świąd, obniżenie ciśnienia krwi, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, ból głowy, zawroty głowy, senność, skurcz oskrzeli.

Dawkowanie tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej Flegtac Oro 8mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Osoby dorosłe, w tym osoby w podeszłym wieku: stosować 1 tabletkę 3 razy na dobę. Na początku leczenia może być konieczne zwiększenie dawki do dawki maksymalnej wynoszącej 48mg. Zaleca się wtedy stosować 2 tabletki 3 razy na dobę (odpowiada to 48mg bromoheksyny). Młodzież powyżej 12. roku życia: stosować 1 tabletkę 3 razy na dobę, maksymalnie do 6 tabletek na dobę (co odpowiada 48mg bromoheksyny). Stosować doustnie. Tabletek nie dotykać mokrymi rękami, gdyż mogą się rozpaść. Tabletkę należy umieścić w jamie ustnej, gdzie szybko się rozpadanie, wtedy można ją połknąć. Tabletkę można także rozpuścić na łyżeczce w niewielkiej ilości wody. Lek należy przyjąć niezwłocznie po otwarciu blistra. Przyjmować w równych odstępach czasu – po posiłku. Nie stosować bezpośrednio przed snem. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Jeśli po 5 dniach leczenia u dorosłych lub po 3 dniach leczenia u młodzieży powyżej 12. roku życia objawy nie ustępują lub się nasilają, należy się skonsultować z lekarzem.

Producent: Tactica

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel