Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Gardimax Medica Junior tabletki truskawkowe x 24 pastylki

  • Produkt leczniczy Gardimax Medica Junior tabletki truskawkowe zawiera dwie substancje czynne – chloroheksydyny dichlorowodorek i lidokainy chlorowodorek jednowodny. Lek wskazany do łagodzenia bólu związanego ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła.
  • Gardimax Medica Junior tabletki truskawkowe x 24 pastylki
Producent: Tactica
Kod produktu: 43734
Typ preparatu: suplement diety
Przechowywanie: temperatura pokojowa
21,27 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Gardimax Medica Junior tabletki truskawkowe:

Substancje czynne: chloroheksydyny dichlorowodorek (Chlorhexidini dihydrochloridum), lidokainy chlorowodorek jednowodny (Lidocaini hydrochloridum). Jedna tabletka do ssania zawiera 5mg chloroheksydyny dichlorowodorku i 1mg lidokainy chlorowodorku jednowodnego oraz substancje pomocnicze: lewomentol, kwas cytrynowy, aromat truskawkowy 502301TP 0551 (maltodekstryna kukurydziana, trioctan glicerolu (E1518), naturalne i sztuczne składniki poprawiające smak i zapach), sukraloza (E955), magnezu stearynian, sorbitol (E420).

Działanie Gardimax Medica Junior tabletki truskawkowe:

Gardimax Medica Junior tabletki truskawkowe to produkt leczniczy wskazany do objawowego stosowania w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub z podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Substancjami czynnymi leku jest lidokainy chlorowodorek i chloroheksydyny dichlorowodorek. Lidokaina działa miejscowo znieczulająca. Chloroheksydyna działa przeciwbakteryjnie. Lek w postaci tabletek do ssania o smaku truskawkowym.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Gardimax Medica Junior tabletki truskawkowe wskazany do krótkotrwałego, objawowego stosowania w łagodzeniu dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia i u osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Należy ograniczyć stosowanie leku wyłącznie do przypadków, kiedy łagodzenie występującego bólu i podrażnienia jest absolutnie konieczne. Nie stosować długotrwale. Nie należy ssać jednej tabletki bezpośrednio po drugiej. Należy unikać stosowania leku u osób szczególnie skłonnych do alergii. W przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki (powyżej 20 tabletek na dobę) istnieje ryzyko wystąpienia zbyt dużej utraty wrażliwości w obszarze głośni, co zmniejsza kontrolę odruchu połykania i zwiększa ryzyko zachłyśnięcia. Ze względu na zawartość mentolu należy zachować ostrożność w przypadku stosowania u dzieci, jeśli pojawią się objawy poprzedzające drgawki. Zaleca się zachować przynajmniej 30 minut przerwy między zastosowaniem leku i umyciem zębów, jest to związane z tym, że pasty do zębów mogą zawierać anionowe środki powierzchniowo czynne (np. sodu laurylosiarczan), które mogą reagować z chloroheksydyną. Stosowanie u dzieci i młodzieży: stosowanie u dzieci poniżej 6. roku życia jest przeciwwskazane. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem lub farmaceutą: tego leku nie stosować jednocześnie z innymi lekami odkażającymi, z lekami na łagodne postaci choroby Alzheimera (inhibitory cholinoesterazy). Chlorowodorek lidokainy może zwiększyć stężenie methemoglobiny we krwi u osób otrzymujących jednocześnie inne leki wpływające na jej powstawanie, np. sulfonamidy. Cymetydyna, leki beta-adrenolityczne, norepinefryna, anestetyki wziewne hamują metabolizm lidokainy, prowadząc do zwiększenia stężenia leku w surowicy. Barbiturany, ryfampicyna, fenytoina przyspieszają metabolizm lidokainy. Lidokaina nasila działanie leków zwiotczających mięśnie poprzecznie prążkowane. Stosowanie z jedzeniem i piciem: należy unikać jedzenia i picia bezpośrednio po zastosowaniu leku. Nie jest zalecane przyjmowanie zbyt gorących napojów i pokarmów – ze względu na zmniejszoną wrażliwość na ciepło, występuje zwiększone ryzyko oparzeń jamy ustnej oraz gardła. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym w okresie ciąży i karmienia piersią lek zaleca się stosować tylko w przypadku zdecydowanej konieczności i wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: nie stwierdzono wpływu. Lek zawiera sorbitol – 1189,9mg sorbitolu w każdej tabletce. Sorbitol jest źródłem fruktozy, dlatego należy się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem u osób ze stwierdzoną wcześniej nietolerancją niektórych cukrów lub dziedziczną nietolerancją fruktozy. Ponadto sorbitol może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego i może mieć łagodne działanie przeczyszczające. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu w tabletce, dlatego uznaje się go za “wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne leki miejscowo znieczulające z grupy amidów. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast zgłosić się do lekarza lub na oddział ratunkowy najbliższego szpitala: ciężka reakcja uczuleniowa objawiająca się m.in. omdleniami, osłabieniem, trudnościami w połykaniu lub oddychaniu, obrzękiem warg, twarzy, gardła lub języka lub innej części ciała, świąd, wysypka. Możliwe działania niepożądane: rzadko – reakcja alergiczna skóry i błony śluzowej (wysypki, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, złuszczanie się błony śluzowej jamy ustnej i obrzęk ślinianek), ciężka reakcja uczuleniowa; częstość nieznana – zaburzenia smaku, uczucie pieczenia na języku, po długotrwałym stosowaniu mogą pojawić się przemijająco brązowe przebarwienia na języku, zębach (przebarwienia te można usunąć).

Dawkowanie tabletek do ssania Gardimax Medica Junior tabletki truskawkowe:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek do krótkotrwałego stosowania objawowego: 3-4 dni. Jeśli po 3-4 dniach leczenia nie nastąpi poprawa, pacjent poczuje się gorzej lub pojawią się nowe dolegliwości, np. gorączka, należy się skonsultować z lekarzem. Zalecana dawka dla osób dorosłych: 6-10 tabletek do ssania na dobę. Zalecana dawka dla dzieci od 6. roku życia: połowa dawki dla dorosłych, czyli 3-5 tabletek do ssania na dobę. Tabletkę należy ssać powoli.

Producent: Tactica

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel