Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

TANTUM VERDE x 30 pastylek

  • Produkt leczniczy Tantum Verde to lek w postaci pastylek do ssania o smaku miętowym. Substancją czynną leku jest benzydamina. Działa ona przeciwzapalnie, przeciwbólowo, miejscowo znieczulająco i odkażająco. Lek wskazany m.in. w leczeniu bólu gardła.
  • TANTUM VERDE x 30 pastylek
Kod produktu: 43742
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
27,43 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Tantum Verde:

Substancja czynna: benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum). Jedna pastylka twarda zawiera 3mg benzydaminy chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: izomalt (E 953), lewomentol, aspartam (E 951), kwas cytrynowy jednowodny, kompozycja smakowo-zapachowa miętowa PHL-008468 [zawiera m.in.: alkohol benzylowy (E 1519), cytronellol, d-limonen, eugenol, geraniol, linalol], kompozycja smakowo-zapachowa cytrynowa PHL-008469 [zawiera m.in.: butylohydroksyanizol (E 320), alkohol benzylowy (E 1519), cytral, cytronellol, d-limonen, geraniol, linalol], żółcień chinolinowa (E 104), indygotyna (E 132).

Działanie Tantum Verde:

Benzydamina, czyli substancja czynna produktu leczniczego Tantum Verde należy do indolowych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) do stosowania miejscowego i ogólnego. Działa ona przeciwbólowo, przeciwzapalnie, miejscowo znieczulająco i odkażająco. Stosowana miejscowo dobrze się wchłania, dzięki czemu osiąga duże stężenie w tkankach objętych procesem zapalnym. Lek jest na ogół dobrze tolerowany i nadaje się do miejscowego leczenia objawów zapalenia. Wskazaniem do stosowania preparatu jest leczenie dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła. Preparat ma postać pastylek do ssania o smaku miętowym.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Tantum Verde wskazany do stosowania w leczeniu dolegliwości i objawów takich jak ból, zaczerwienienie, obrzęk, które są związane ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła. Do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia, młodzieży i dorosłych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Nie zaleca się stosowania leku, jeśli występuje uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Lek należy stosować ostrożnie u osób, u których występowała astma oskrzelowa, gdyż może on spowodować duszność. Jeśli objawy zapalenia w jamie ustnej, np. owrzodzenie, nie zaczną ustępować po 3 dniach stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ u niektórych osób owrzodzenie jamy ustnej może być objawem innego ciężkiego procesu chorobowego. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Nie badano oddziaływania tego leku z innymi lekami. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: trzeba to omówić z lekarzem, przy czym nie należy stosować tego leku w okresie ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: benzydamina stosowana miejscowo w zalecanych dawkach nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera aspartam (E 951) – 3,5mg aspartamu w każdej pastylce twardej. Aspartam jest źródłem fenyloalaniny. Może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią. Lek zawiera izomalt (E 953) – jeśli stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, należy się skonsultować z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera butylohydroksyanizol (E 320) – może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry) lub podrażnienie oczu i błon śluzowych. Lek zawiera alergeny zapachowe, takie jak: cytral, cytronellol, d-limonen, eugenol, geraniol, linalol (zawarte w kompozycji smakowo-zapachowej cytrynowej i miętowej) – mogą powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera alkohol benzylowy (E 1519) – 0,000175mg alkoholu benzylowego w każdej pastylce twardej, może on powodować reakcje alergiczne i łagodne miejscowe podrażnienie. Duża ilość alkoholu benzylowego może gromadzić się w organizmie i powodować działania niepożądane (tzw. kwasicę metaboliczną), dlatego osoby z chorobami wątroby lub nerek powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób z fenyloketonurią (lek zawiera aspartam, będący źródłem fenyloalaniny).

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: reakcje alergiczne, które mogą być ciężkie. Należy natychmiast poinformować lekarza, jeśli pojawią się takie objawy jak: nagły obrzęk jamy ustnej lub gardła, trudności w oddychaniu, wysypka lub świąd, zwłaszcza gdy obejmuje całe ciało. Niezbyt często: reakcje skórne w wyniku nadwrażliwości na światło. Rzadko: pieczenie lub suchość w jamie ustnej – w razie wystąpienia tych objawów, można je zmniejszyć, wypijając szklankę wody powoli, małymi łykami. Bardzo rzadko: skurcz krtani, obrzęk naczynioruchowy. Częstość nieznana: przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego u płodu, reakcja alergiczna (nadwrażliwość), ciężka reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny) z takimi objawami jak: trudności w oddychaniu, ból lub ucisk w klatce piersiowej i/lub uczucie zawrotów głowy/omdlenia, silny świąd skóry lub wystające guzki na skórze, obrzęk twarzy, warg, języka i/lub gardła; reakcja taka może zagrażać życiu, niedoczulica jamy ustnej (miejscowa utrata wrażliwości błony śluzowej jamy ustnej).

Dawkowanie pastylek Tantum Verde:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Zalecane dawkowanie: 1 pastylka 3 razy na dobę. Pastylkę ssać powoli – nie połykać i nie żuć. Nie stosować dawki większej niż zalecana. Czas leczenia: nie dłużej niż 7 dni. Należy się skonsultować z lekarzem, jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub objawy się pogorszyły. Stosowanie u dzieci i młodzieży: ze względu na postać farmaceutyczną leku nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. U dzieci od 6. do 11. roku życia lek powinien być stosowany pod kontrolą osoby dorosłej. Należy się skonsultować z lekarzem w przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe.

Producent: Aziende Ch.Angelini

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel