Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Esputicon 200mg x 30 kapsułek

  • Produkt leczniczy Esputicon 200mg zawiera dimetykon, który rozbija większe bańki gazu na małe pęcherzyki, dzięki czemu się łatwiej wchłaniają. Wskazaniem do stosowania leku są takie dolegliwości jak wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie i kolka.
  • Esputicon  200mg x 30 kapsułek
Kod produktu: 43843
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
27,13 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Esputicon 200mg:

Substancja czynna: dimetykon (Dimeticonum). Jedna kapsułka zawiera 200mg dimetykonu oraz substancje pomocnicze: żelatyna, glicerol (E422), krzemionka koloidalna bezwodna, woda
oczyszczona.

Działanie Esputicon 200mg:

Jako substancję czynną produkt leczniczy Esputicon 200mg zawiera dimetykon. Jest to związek o małym napięciu powierzchniowym zmieniającym napięcie powierzchniowe baniek gazu w przewodzie pokarmowym. Rozbija on większe bańki gazów na małe pęcherzyki, co powoduje, że łatwiej się wchłaniają. Dimetykon stosowany doustnie łagodzi wzdęcia oraz usuwa nadmiar gazów z przewodu pokarmowego. Wskazaniem do stosowania leku jest łagodzenie dolegliwości wynikających z nagromadzenia nadmiernej ilości gazów w żołądku i jelitach, np. wzdęć, kolki, uczucia ucisku i pełności, odbijania. Ponadto lek stosuje się w ramach przygotowań do badań diagnostycznych jamy brzusznej techniką obrazową (ultrasonograficznych, endoskopowych, radiologicznych). Lek usuwa nadmiar gazów z przewodu pokarmowego, dzięki czemu poprawia jakość uzyskiwanych obrazów i eliminuje trudności diagnostyczne.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Esputicon 200mg wskazany do stosowania w celu przygotowania pacjenta do badań diagnostycznych jamy brzusznej techniką obrazową (ultrasonograficznych, endoskopowych, radiologicznych); w celu łagodzenia dolegliwości wywołanych gromadzeniem się nadmiernej ilości gazów w żołądku i jelitach, czyli wzdęć, kolki, uczucia ucisku i pełności, odbijania; w przypadku wzmożonego powstawania gazów w okresie pooperacyjnym – pod kontrolą lekarza.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Brak specjalnych ostrzeżeń i środków ostrożności dotyczących stosowania. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować poniżej 14. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Z niektórych doniesień wynika, że leki z grupy dimetykonów (np. dimetykon, symetykon) mogą zaburzać wchłanianie lewotyroksyny (lek stosowany w niedoczynności tarczycy), doustnych leków przeciwzakrzepowych (np. etylobiskumacetatu) oraz leków przeciwcukrzycowych (np. gliklazydu, glibenklamidu). Stosowanie z jedzeniem i piciem: nie ma specjalnych wymagań. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem. Do tej pory nie stwierdzono niepożądanego działania leku w okresie ciąży oraz podczas karmienia piersią. Nie ma dostępnych danych dotyczących wpływu na płodność kobiet i mężczyzn. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie wpływa lub jego wpływ jest nieistotny. Stosowanie u osób w podeszłym wieku: nie ma przeciwwskazań. Lek nie zawiera cukru, można go stosować u chorych na cukrzycę.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku niedrożności lub perforacji jelit.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane, dotychczas nie stwierdzono ich występowania.

Dawkowanie kapsułek Esputicon 200mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie. Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia: w przygotowaniach do badań diagnostycznych – zazwyczaj 1-2 kapsułki wieczorem w dniu poprzedzającym badanie, a w dniu badania 1 kapsułka rano na czczo; w celu łagodzenia objawów związanych z nadmiernym nagromadzeniem się gazów – stosować jedną kapsułkę 1-2 razy w ciągu doby, chyba że lekarz zaleci inaczej. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 14. roku życia. Kapsułki popijać odpowiednią ilością płynu, np. szklanką wody. W przypadku braku poprawy lub pogorszenia stanu pacjenta, należy się skonsultować z lekarzem.

Producent: Synteza Sp. z o.o.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel