Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Felogel Max żel 23,2mg/g 120g

  • Produkt leczniczy Felogel Max żel 23,2mg/g zawiera jako substancję czynną diklofenak – niesteroidowy lek przeciwzapalny. Wskazaniem do stosowania żelu jest m.in. łagodzenie bólu, obrzęku i stanu zapalnego związanego z nadwerężeniem lub stłuczeniem.
  • Felogel Max żel 23,2mg/g 120g
Producent: Sopharma
Kod produktu: 43875
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
22,27 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Felogel Max żel 23,2mg/g:

Substancja czynna: diklofenak w postaci diklofenaku dietyloamoniowego (Diclofenacum diethylammonium). 1g zawiera 23,2mg diklofenaku dietyloamoniowego, co odpowiada 20mg diklofenaku sodowego oraz substancje pomocnicze: butylohydroksytoluen (E 321); karbomery, kokozylokaprylokapronian, dietyloamina, alkohol izopropylowy, parafina ciekła (E 905a); makrogolu eter cetostearylowy, alkohol oleilowy, glikol propylenowy (E 1520); cyneol; woda oczyszczona.

Działanie Felogel Max żel 23,2mg/g:

Substancją czynną produktu leczniczego Felogel Max żel 23,2mg/g jest diklofenak. Jest on zaliczany do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Lek został stworzony do wcierania w skórę i cechuje go zwiększone przenikanie przez skórę. Substancja czynna oddziałuje na tkanki głębokie objęte stanem zapalnym. Lek łagodzi ból, obrzęk i stan zapalny w wielu bolesnych schorzeniach obejmujących stawy i mięśnie. Preparat jest wskazany do stosowania u młodzieży powyżej 14. roku życia i dorosłych, ponadto powyżej 18. roku życia lek można stosować w objawowym łagodzeniu bólu ograniczonych postaci chorób zwyrodnieniowych stawów, np. choroba zwyrodnieniowa stawów obwodowych oraz kręgosłupa.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Felogel Max żel 23,2mg/g wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia w celu miejscowego objawowego łagodzenia bólu, obrzęku i stanu zapalnego w przypadku: urazu tkanek miękkich, urazu ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów, np. z powodu skręceń, nadwerężeń i stłuczeń oraz bólu pleców (urazy sportowe); ograniczonych postaci reumatyzmu tkanek miękkich: zapalenia ścięgien (np. łokieć tenisisty), zapalenia kaletki maziowej, zespołu barkowo-ramiennego i zapalenia okołostawowego (ang. periarthritis) oraz u osób dorosłych powyżej 18. roku życia w objawowym łagodzeniu bólu ograniczonych postaci chorób zwyrodnieniowych stawów, m.in. choroby zwyrodnieniowej stawów obwodowych oraz kręgosłupa.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po pierwszym otwarciu należy zużyć w ciągu 6 miesięcy. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem, gdy pacjent jest bardziej narażony na ataki astmy (tzw. nietolerancja wywoływana lekami przeciwbólowymi lub astma wywoływana lekami przeciwbólowymi), miejscowy obrzęk skóry lub błon śluzowych (tzw. obrzęk Quinckego) lub pokrzywkę, jeśli u pacjenta występuje astma, katar sienny, obrzęk błony śluzowej nosa (tzw. polipy nosa) lub przewlekła obturacyjna choroba płuc, przewlekłe zakażenia dróg oddechowych (głównie związane z objawami przypominającymi katar sienny), lub nadwrażliwość na inne leki przeciwbólowe i przeciwreumatyczne, niezależnie od rodzaju – lek może być stosowany wyłącznie podczas zastosowania określonych środków ostrożności (gotowość na wypadek sytuacji nagłej) i pod bezpośrednim nadzorem medycznym, to samo dotyczy pacjentów uczulonych na inne substancje, np. u których występują reakcje skórne, świąd lub pokrzywka. Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie skóry i długotrwale, chyba że zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli lek jest aplikowany na dużą powierzchnię skóry i długotrwale, nie można wykluczyć możliwości wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Ze względu na zwiększone ryzyko działań niepożądanych należy zachować ostrożność, jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające diklofenak lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne jak kwas acetylosalicylowy lub ibuprofen. Lek należy stosować tylko na nieuszkodzoną, niezmienioną chorobowo lub pozbawioną ran skórę. Należy unikać kontaktu z błonami śluzowymi jamy ustnej. Jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy (lub w wywiadzie), należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie przed zastosowaniem żelu. Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Nie stosować leku w jamie ustnej. Nie połykać. Po zastosowaniu leku należy umyć ręce, chyba że to one są obszarem poddanym leczeniu. Należy uważać, aby lek nie dostał się do oczu. Jeśli tak się stanie, należy dokładnie przemyć oczy czystą wodą. W przypadku utrzymywania się dyskomfortu należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Po naniesieniu żelu na skórę można zastosować przepuszczalny (nieokluzyjny) opatrunek, ale wcześniej należy pozostawić żel do wyschnięcia na skórze przez kilka minut. Nie należy używać hermetycznego opatrunku okluzyjnego. Jeśli po zastosowaniu leku wystąpi wysypka skórna, należy przerwać leczenie. Podczas stosowania tego leku należy unikać ekspozycji na promienie UV – światło słoneczne, solarium. Należy zastosować środki ostrożności, aby zapobiec dotknięciu przez dziecko miejsca naniesienia żelu. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować poniżej 14. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. W przypadku planowanego stosowania leku na skórę do tej pory nie są znane żadne interakcje. Nie należy stosować leczenia skojarzonego z tym lekiem i doustnymi NLPZ, chyba że korzyści przewyższają ryzyko i należy wykonywać okresowe badania laboratoryjne. Należy unikać jednoczesnego stosowania tego leku na leczone miejsce na skórze z innymi środkami stosowanymi miejscowo, w tym z filtrami przeciwsłonecznymi, kosmetykami, balsamami, kremami nawilżającymi, preparatami odstraszającymi owady lub innymi lekami stosowanymi miejscowo. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym leku nie stosować w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży, gdyż lek może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub powodować trudności podczas porodu. Lek należy stosować wyłącznie pod nadzorem lekarza w ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży, z tym że należy utrzymywać możliwie małą dawkę leku i możliwie krótki czas jego stosowania. Lek należy stosować wyłącznie pod nadzorem lekarza w okresie karmienia piersią, ponieważ diklofenak przenika do mleka kobiet karmiących piersią w niewielkich ilościach. Leku nie należy stosować na piersi matek karmiących piersią ani w innych miejscach na duże powierzchnie skóry lub długotrwale. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek stosowany zgodnie z zaleceniami, nie ma wpływu lub ma nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Lek zawiera glikol propylenowy (E1520), który może powodować podrażnienie skóry. Lek zawiera butylohydroksytoluen (E321), który może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry) lub podrażnienie oczu i błon śluzowych.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku lub inne leki stosowane w leczeniu bólu, gorączki lub stanu zapalnego, np. ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (objawy reakcji alergicznej to: świszczący oddech lub duszność; wysypka skórna z pęcherzami lub pokrzywka; obrzęk twarzy lub języka; katar). Nie stosować w przypadku, gdy występują napady astmy (duszność), pokrzywka (wysypka skórna), obrzęk naczynioruchowy lub ostry nieżyt nosa, wywoływane podaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, niezależnie od tego, czy u pacjenta występuje przewlekła astma czy też nie. Nie stosować na otwarte urazy, stany zapalne lub zakażenia skóry, a także wyprysk lub błony śluzowe. Nie stosować u dzieci poniżej 14. roku życia. Nie stosować w ostatnim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niektóre rzadko i bardzo rzadko występujące działania niepożądane mogą być ciężkie. W przypadku wystąpienia następujących działań niepożądanych należy zaprzestać stosowania tego leku i niezwłocznie zgłosić się do lekarza: wysypka skórna z pęcherzami; pokrzywka (rzadko); świszczący oddech, duszność lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (bardzo rzadko); obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła (bardzo rzadko). Inne działania niepożądane, które mogą wystąpić, są zwykle łagodne, przemijające i nieszkodliwe. Często: zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry), wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry, wyprysk. Bardzo rzadko: wysypka krostkowa, skóra może być bardziej wrażliwa na światło słoneczne. Możliwe objawy to oparzenia słoneczne ze swędzeniem, obrzękiem i powstawaniem pęcherzy. Częstość nieznana: pieczenie w miejscu aplikacji, suchość skóry. Lek stosowany na duże powierzchnie skóry i długotrwale może doprowadzić do wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych (np. działań niepożądanych dotyczących nerek, wątroby lub przewodu pokarmowego, ogólnoustrojowych reakcji nadwrażliwości), gdyż mogą one wystąpić po ogólnoustrojowym podawaniu leków zawierających diklofenak.

Dawkowanie żelu Felogel Max 23,2mg/g:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Tylko do użytku zewnętrznego. Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia: żel nakładać 2 razy na dobę – najlepiej rano i wieczorem, stosować na bolesne miejsce. Przed pierwszym użyciem zdjąć plombę – odkręcić i zdjąć nakrętkę, użyć drugiej strony nakrętki, aby nałożyć ją na tubę, przekręcić i zdjąć plombę z tuby. Niewielką ilość leku delikatnie wycisnąć, nałożyć na bolesne lub obrzęknięte miejsce, delikatnie wcierać w lek w skórę. Zwykle wystarczająca jest ilość przypominająca wielkością wiśnię lub orzech włoski, jest to około 2-4g żelu. Maksymalna dawka dobowa: 8g. Podczas wcierania żelu może pojawić się niewielki efekt chłodzący. Żel pozostawić do wyschnięcia przez kilka minut przed zastosowaniem przepuszczalnego opatrunku. Po aplikacji należy umyć ręce, chyba że to ręce są leczonym obszarem. Należy unikać kontaktu z ustami i oczami. Stosowanie u osób w podeszłym wieku: nie jest konieczne dostosowywanie dawki, przy czym należy zwracać szczególną uwagę na działania niepożądane i w razie potrzeby skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Osoby z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby: zmniejszanie dawki nie jest konieczne. Stosowanie u dzieci i młodzieży poniżej 14. roku życia: stosowanie jest przeciwwskazane. Czas leczenia u osób dorosłych i młodzieży powyżej 14. roku życia: w przypadku stanów pourazowych (np. wynikających ze skręcenia, nadwyrężenia czy siniaków) i reumatyzmu tkanek miękkich (np. zapalenia ścięgien, obrzęku wokół łokcia lub kolana) nie stosować dłużej niż przez okres 14 dni. Czas leczenia u osób dorosłych powyżej 18. roku życia: w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów nie stosować dłużej niż 21 dni bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Jeśli ból i obrzęk nie ustąpią w ciągu 7 dni lub się nasilą, należy skonsultować się z lekarzem.

Producent: Sopharma

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel