Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Biotinum APTEO MED 10mg x 30 tabletek

  • Biotinum APTEO MED 10mg to produkt leczniczy, który jest wskazany do stosowania w leczeniu niedoboru biotyny. Biotyna to witamina zaliczana do grupy B. Wspiera ona proces powstawania keratyny oraz różnicowania komórek naskórka, włosów i paznokci.
  • Biotinum APTEO MED 10mg x 30 tabletek
Producent: Synoptis Pharma
Kod produktu: 43835
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
35,17 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Biotinum APTEO MED 10mg:

Substancja czynna: biotyna (Biotinum). Każda tabletka zawiera 10mg biotyny oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, typ 102, laktoza jednowodna, powidon K 30, krospowidon, typ B, magnezu stearynian.

Działanie Biotinum APTEO MED 10mg:

Niedobór biotyny może się objawiać wypadaniem włosów, zaburzeniami wzrostu włosów i paznokci oraz stanami zapalnymi skóry pojawiającymi się wokół oczu, ust, nosa i uszu. Produkt leczniczy Biotinum APTEO MED 10mg to lek z grupy produktów witaminowych, substancją czynną leku jest biotyna, czyli witamina z grupy B – witamina rozpuszczalna w wodzie. Wspiera ona procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci. Wskazaniem do stosowania leku jest niedobór biotyny.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Biotinum APTEO MED 10mg wskazany do stosowania w leczeniu niedoboru biotyny. Niedobór biotyny może się objawiać m.in. wypadaniem włosów, zaburzeniami wzrostu włosów i paznokci, stanami zapalnymi skóry zlokalizowanymi wokół oczu, nosa, ust i uszu. Lek do stosowania po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn tych objawów.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Wpływ na badania laboratoryjne: o stosowaniu leku (oraz innych preparatów z biotyną) należy poinformować lekarza lub personel laboratorium. W zależności od badania, wyniki mogą być fałszywie podwyższone lub fałszywie obniżone. Z tego względu lekarz może zalecić przerwanie stosowania tego leku przed badaniami laboratoryjnymi. Zwykle zaleca się zaprzestać przyjmowania leku na 3 dni przed planowanym badaniem, chyba że laboratorium zaleci inaczej. Stosowanie u dzieci i młodzieży: lek można stosować wyłącznie po zaleceniu przez lekarza. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Leki przeciwdrgawkowe (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital, prymidon) powodują zmniejszenie stężenia biotyny we krwi. Kwas walproinowy obniża aktywność biotynidazy (enzymu, który uczestniczy w przemianach metabolicznych biotyny). Badania wskazały, że kwas pantotenowy w dużych dawkach oraz kwas liponowy zmniejszają skuteczność biotyny, jednak badania kliniczne tego nie potwierdzają. Hormony steroidowe mogą przyspieszać rozkład biotyny w tkankach. Antybiotyki mogą zmniejszać stężenie lub siłę działania biotyny poprzez zaburzanie funkcji mikroflory jelitowej. Stosowanie z jedzeniem, piciem i alkoholem: podczas przyjmowania leku nie należy jednocześnie spożywać surowego białka jaja kurzego, ponieważ może to spowodować zahamowanie wchłaniania biotyny – awidyna, zasadowa glikoproteina występująca w białku jaja kurzego, ma zdolność łączenia się z biotyną, inaktywując ją i uniemożliwiając jej wchłanianie. Alkohol powoduje zmniejszenie stężenia biotyny we krwi. Palenie papierosów przyspiesza przetwarzanie biotyny, co może powodować jej niedobór i zmniejszoną skuteczność leczenia. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania w okresie ciąży i laktacji należy skonsultować z lekarzem, przy czym lek zawiera dawkę biotyny znacznie przekraczającą zalecaną dawkę dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, dlatego jego stosowanie nie jest zalecane w tym okresie. Biotyna przenika do mleka ludzkiego, nie zostało stwierdzono, aby wpływało to na niemowlę karmione piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu. Lek zawiera laktozę jednowodną: należy się skonsultować z lekarzem przed zastosowaniem leku w przypadku, gdy stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Bardzo rzadko: reakcje alergiczne (pokrzywka), zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Dawkowanie tabletek Biotinum APTEO MED 10mg:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dla osób dorosłych: 5-10mg na dobę. Zwykle zalecana dawka wynosi 5mg na dobę (połowa tabletki), w przypadkach nasilonych objawów – 10mg na dobę (cała tabletka). Stosować doustnie, popijać wystarczającą ilością wody (około pół szklanki). Czas leczenia: czas trwania leczenia jest uzależniony od stanu pacjenta i przebiegu choroby. Zazwyczaj ustępowanie objawów obserwuje się po około 4 tygodniach stosowania. Stosowanie u dzieci i młodzieży: można stosować wyłącznie z zalecenia lekarza. Lekarz ustali właściwe dawkowanie i czas stosowania. Należy się skonsultować z lekarzem, jeśli po upływie 4 tygodni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej.

Producent: Synoptis Pharma

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel