Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

SanoHepatic 70mg x 60 tabletek

  • Roślinny produkt leczniczy SanoHepatic 70mg wskazany jest do stosowania m.in. w objawowym leczeniu zaburzeń trawienia. Jako substancję czynną w leku wykorzystano suchy wyciąg z owoców ostropestu plamistego. Lek przeznaczony dla osób dorosłych.
  • SanoHepatic 70mg x 60 tabletek
Kod produktu: 43896
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
24,85 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład SanoHepatic 70mg:

Substancja czynna: wyciąg suchy oczyszczony i standaryzowany z owoców ostropestu (Silybi mariani extractum siccum raffinatum et normatum). Jedna tabletka powlekana zawiera 120,07mg wyciągu (jako wyciąg suchy oczyszczony i standaryzowany) z Silybum marianum (L.) Gaertner, fructus (owoc ostropestu) DER 20-35:1, co odpowiada 70mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę, rozpuszczalnik ekstrakcyjny: aceton 96% (V/V) oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna krzemowana (celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna), kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian; otoczka tabletki: otoczka Aqua Polish D green 674.05 PVA (kopolimer szczepiony makrogolu i alkoholu poli(winylowego), hydroksypropyloceluloza, glicerol, talk, krzemionka koloidalna uwodniona, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek czarny (E 172), żelaza tlenek żółty (E 172), błękit brylantowy FCF, lak (E 133), indygokarmin, lak (E 132).

Działanie SanoHepatic 70mg:

Produkt SanoHepatic 70mg to tradycyjny lek roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z owoców ostropestu plamistego – źródło sylimaryny. Wskazaniem do stosowania leku jest objawowe leczenie zaburzeń trawienia, uczucia pełności i niestrawności oraz wspomaganie funkcji wątroby.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy SanoHepatic 70mg wskazany do stosowania w objawowym leczeniu zaburzeń trawienia, uczucia pełności i niestrawności oraz we wspomaganiu funkcji wątroby, po wykluczeniu przez lekarza poważnych schorzeń. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Lek nie powinien być stosowany w leczeniu ostrych zatruć. Jeśli wystąpią objawy żółtaczki (jasne do ciemnożółtego przebarwienie skóry, żółte zabarwienie oczu) lub zmiany zabarwienia moczu lub kału, należy skonsultować się z lekarzem. W sytuacji, gdy podczas stosowania leku objawy nasilą się lub pojawią się nowe objawy, należy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie ma danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, nie jest zalecane stosowanie leku u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Dotychczas nie stwierdzono interakcji podczas stosowania z innymi lekami. Stosowanie z jedzeniem i piciem: zaleca się przyjmować przed posiłkiem. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie ustalono bezpieczeństwa stosowania tego leku podczas ciąży i karmienia piersią, dlatego nie zaleca się go stosować w tym czasie. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: nie prowadzono badań nad wpływem sylimaryny na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na zalecaną jednostkę dawkowania (2 tabletki), lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, w tym na ostropest plamisty, sylimarynę, a także na rośliny z rodziny Asteraceae (astrowate, dawniej złożone Compositae).

Działania niepożądane:

U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Możliwe jest wystąpienie łagodnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak suchość w jamie ustnej, nudności, rozstrój żołądka, podrażnienie żołądka, biegunka. Obserwowano też objawy takie jak ból głowy, reakcje alergiczne (zapalenie skóry, pokrzywka, wysypka, świąd, anafilaksja – ciężka reakcja alergiczna, astma) – częstość nieznana. Jeśli wystąpią objawy niewymienione w ulotce, należy się skonsultować z lekarzem.

Dawkowanie tabletek SanoHepatic 70mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Początkowo zaleca się stosować 2 tabletki powlekane (140mg sylimaryny) trzy razy na dobę (420mg sylimaryny na dobę). Jako dawkę podtrzymującą zaleca się stosować 2 tabletki powlekane (140mg sylimaryny) 2 razy na dobę (280mg sylimaryny na dobę). Tabletki połykać w całości bez rozgryzania i żucia, stosować przed posiłkiem, popijać niewielką ilością płynu. W przypadku, gdy po dwóch tygodniach objawy się utrzymują, należy się skonsultować z lekarzem.

Producent: Natur Produkt Pharma Sp. z o.o.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel