Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Ibuprofen Aurovitas 200mg x 10 tabletek

  • Produkt leczniczy Ibuprofen Aurovitas 200mg wskazany jest do stosowania w leczeniu bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu i w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia, w tym gorączki. Lek dla młodzieży powyżej 12. roku życia i osób dorosłych.
  • Ibuprofen Aurovitas 200mg x 10 tabletek
Producent: Aurovitas Pharma
Kod produktu: 43990
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
3,20 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Ibuprofen Aurovitas 200mg:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Każda tabletka powlekana zawiera 200mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: rdzeń tabletki – skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, kroskarmeloza sodowa, talk, kwas stearynowy; otoczka tabletki – talk (E 553b), alkohol poliwinylowy, makrogol 3350 (E 1521), dwutlenek tytanu (E 171).

Działanie Ibuprofen Aurovitas 200mg:

Substancją czynną produktu leczniczego Ibuprofen Aurovitas 200mg jest należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych ibuprofen. Działa on przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo. Wskazaniem do stosowania leku są łagodne i umiarkowane bóle, a także gorączka. Można stosować u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Ibuprofen Aurovitas 200mg wskazany do stosowania w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu (ból głowy, w tym migrenowy ból głowy, ból zębów, ból mięśni, siniaki i ból pourazowy, ból związany ze stanami grypopodobnymi, bóle miesiączkowe (pierwotne bolesne miesiączkowanie) oraz w leczeniu gorączki trwającej poniżej 3 dni. Do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed zastosowaniem leku należy omówić to z lekarzem, jeśli: u pacjenta występuje toczeń rumieniowaty układowy (SLE) lub mieszana choroba tkanki łącznej, u pacjenta występuje dziedziczne zaburzenie czerwonego pigmentu krwi – hemoglobiny (porfiria), u pacjenta występują przewlekłe choroby zapalne jelit, takie jak zapalenie okrężnicy z owrzodzeniem (wrzodziejące zapalenie jelita grubego), zapalenie przewodu pokarmowego (choroba Crohna) lub inne choroby żołądka i jelit, u pacjenta występują zaburzenia tworzenia się komórek krwi, u pacjenta występuje problem z normalnym mechanizmem krzepnięcia krwi, u pacjenta występują alergie, katar sienny, astma, przewlekły obrzęk błony śluzowej nosa, zatok, migdałków lub przewlekła obturacyjna choroba dróg oddechowych, ponieważ ryzyko rozwoju zwężenia dróg oddechowych wraz z trudnościami w oddychaniu (skurcz oskrzeli) jest większe, u pacjenta występują problemy z wątrobą, nerkami, sercem, pacjent jest bezpośrednio po dużym zabiegu chirurgicznym, pacjentka jest w pierwszych sześciu miesiącach ciąży, pacjentka karmi piersią, u pacjenta występuje zakażenie. Zakażenia: lek ten może maskować objawy zakażenia, takie jak gorączka i ból, tym samym lek ten może opóźnić zastosowanie odpowiedniego leczenia zakażenia, co może prowadzić do zwiększonego ryzyka powikłań. Zaobserwowano to w przebiegu zapalenia płuc wywołanego przez bakterie i bakteryjnych infekcji skóry związanych z ospą wietrzną. Jeśli pacjent przyjmuje ten lek w czasie zakażenia, a objawy zakażenia utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Osoby w podeszłym wieku są bardziej podatne na działania niepożądane, zwłaszcza krwawienia i perforacje przewodu pokarmowego, które mogą prowadzić do zgonu. Owrzodzenia, perforacje i krwawienia z żołądka lub jelit: jeśli u pacjenta stwierdzono wcześniej wrzód żołądka lub jelit, zwłaszcza dodatkowo skomplikowany przez perforację lub krwawienie, należy zwrócić uwagę na występujące nietypowe objawy w jamie brzusznej i natychmiast poinformować lekarza, zwłaszcza jeśli objawy te wystąpią na początku leczenia. Ryzyko wystąpienia krwawienia lub owrzodzenia w przewodzie pokarmowym jest wówczas większe, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku. W przypadku wystąpienia krwawienia lub owrzodzenia przewodu pokarmowego leczenie musi zostać przerwane. Krwawienie, owrzodzenie lub perforacja żołądka lub jelit może wystąpić bez żadnych sygnałów ostrzegawczych, nawet u osób, które nigdy wcześniej nie miały takich problemów. Mogą one również prowadzić do zgonu. Ryzyko wystąpienia wrzodów, perforacji lub krwawienia z żołądka lub jelit zwykle wzrasta ze zwiększeniem dawki ibuprofenu. Ryzyko wzrasta też, jeśli niektóre inne leki są przyjmowane jednocześnie z ibuprofenem. Działania niepożądane można zminimalizować, stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy czas niezbędny do opanowania objawów. Reakcje skórne: w związku z leczeniem tym lekiem były zgłaszane ciężkie reakcje skórne. W przypadku wystąpienia wysypki skórnej, zmian na błonach śluzowych, pęcherzy lub innych objawów alergii, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zgłosić się do lekarza, ponieważ mogą to być pierwsze objawy bardzo ciężkiej reakcji skórnej. Podczas ospy wietrznej wskazane jest unikanie stosowania tego leku. Wpływ na serce i mózg: leki przeciwzapalne i/lub przeciwbólowe, takie jak ibuprofen, mogą wiązać się z niewielkim zwiększeniem ryzyka wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu, szczególnie gdy są stosowane w dużych dawkach. Nie należy przekraczać zalecanej dawki ani czasu trwania leczenia (7 dni u osób dorosłych lub 3 dni u dzieci i młodzieży). Przed zastosowaniem ibuprofenu należy to omówić z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: pacjent ma problemy z sercem, w tym niewydolność serca, dusznicę bolesną lub przebył zawał serca, operację wszczepienia bajpasów, chorobę tętnic obwodowych (słabe krążenie w nogach lub stopach z powodu wąskich lub zablokowanych tętnic) lub jakikolwiek udar mózgu (w tym „mini udar” lub przemijający napad niedokrwienny); pacjent ma wysokie ciśnienie krwi, cukrzycę, wysoki poziom cholesterolu lub w rodzinie występuje osoba z chorobą serca lub udarem mózgu, pacjent jest palaczem. Wpływ na nerki: ibuprofen może powodować problemy z prawidłowym funkcjonowaniem nerek nawet u osób, które wcześniej nie miały z nimi problemów. Może to skutkować wystąpieniem obrzęków nóg, a nawet niewydolnością serca lub wzrostem ciśnienia krwi u osób predysponowanych. Ibuprofen może powodować uszkodzenie nerek, zwłaszcza u osób, które miały już wcześniej problemy z nerkami, sercem lub wątrobą, albo przyjmują leki moczopędne lub inhibitory ACE, a także u osób w podeszłym wieku. Przerwanie stosowania ibuprofenu zazwyczaj prowadzi do ustąpienia objawów. Aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych (zapalenie błony mózgowej bez infekcji bakteryjnej): podczas leczenia ibuprofenem zaobserwowano pojedyncze przypadki zapalenia opon mózgowych (objawiające się sztywnością karku, bólem głowy, nudnościami, wymiotami, gorączką lub dezorientacją). Chociaż prawdopodobnie częściej występuje ono u osób z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (np. toczeń rumieniowaty układowy lub mieszane choroby tkanki łącznej), zgłaszano przypadki u osób, u których nie występuje choroba przewlekła. Inne środki ostrożności: bardzo rzadko obserwowano ciężkie ostre reakcje nadwrażliwości (np. wstrząs anafilaktyczny). W przypadku wystąpienia pierwszych objawów reakcji nadwrażliwości, należy natychmiast przerwać leczenie i natychmiast poinformować o tym lekarza. Ibuprofen może tymczasowo hamować czynność płytek krwi (agregacja płytek krwi), dlatego osoby z zaburzeniami krzepnięcia krwi powinny być uważnie obserwowane. Długotrwałe stosowanie jakiegokolwiek środka przeciwbólowego na bóle głowy może je pogorszyć. W przypadku wystąpienia lub podejrzenia takiej sytuacji należy zaprzestać przyjmowania ibuprofenu i skonsultować się z lekarzem. Rozpoznanie bólu głowy związanego z nadużywaniem leków należy podejrzewać u osób, u których występują częste lub codzienne bóle głowy pomimo (lub z powodu) regularnego stosowania leków przeciwbólowych. Nawykowe stosowanie środków przeciwbólowych może spowodować trwałe uszkodzenie nerek i ryzyko niewydolności nerek. Ibuprofen może maskować objawy lub oznaki zakażenia (gorączka, ból i obrzęk) i tymczasowo przedłużyć czas krwawienia. Ibuprofen może zmniejszyć szanse na zajście w ciążę. Należy poinformować lekarza, jeśli kobieta planuje zajść w ciążę lub jeśli ma problemy z zajściem w ciążę. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Lek ten może powodować zaburzenia czynności nerek u odwodnionych dzieci i młodzieży. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Lek ten może wpływać na działanie niektórych innych leków lub inne leki mogą wpływać na jego działanie, np. na inne leki NLPZ, w tym inhibitory COX-2, ponieważ mogą zwiększać ryzyko owrzodzeń przewodu pokarmowego i krwawienia; leki przeciwzakrzepowe (przeciw krzepnięciu), takie jak warfaryna lub heparyna, ponieważ działanie leku przeciwzakrzepowego może być nasilone; inhibitory agregacji płytek krwi (przeciwko krzepnięciu), takie jak tiklopidyna i klopidogrel; metotreksat (stosowany w leczeniu nowotworów i chorób autoimmunologicznych); digoksyna (stosowana w leczeniu różnych chorób serca), ponieważ działanie digoksyny może być nasilone; fenytoina (stosowana w zapobieganiu napadom padaczkowym), ponieważ działanie fenytoiny może być nasilone; lit (stosowany w leczeniu depresji i manii), ponieważ działanie litu może być nasilone; diuretyki (leki odwadniające), ponieważ działanie diuretyków może być osłabione; leki moczopędne oszczędzające potas, ponieważ może to prowadzić do hiperkaliemii; leki obniżające wysokie ciśnienie krwi (inhibitory ACE, takie jak kaptopryl, beta-blokery, takie jak atenolol, antagoniści receptora angiotensyny II, np. losartan); cholestyramina (stosowana w leczeniu wysokiego poziomu cholesterolu); aminoglikozydy (leki przeciw niektórym typom bakterii), ponieważ NLPZ mogą zmniejszać wydalanie aminoglikozydów; SSRI (leki stosowane w leczeniu depresji), takie jak paroksetyna, sertralina, citalopram, ponieważ mogą zwiększać ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego; cyklosporyna, takrolimus (stosowane w immunosupresji po przeszczepieniu narządu), ponieważ może wystąpić uszkodzenie nerek; zydowudyna lub rytanowir (stosowane w leczeniu osób z HIV); mifepriston, ponieważ NLPZ mogą zmniejszać działanie mifepristonu; probenecyd lub sulfinpirazon (stosowane w leczeniu dny moczanowej), ponieważ wydalanie ibuprofenu może być opóźnione; antybiotyki chinolonowe, ponieważ ryzyko drgawek może być zwiększone; pochodne sulfonylomocznika (stosowane w leczeniu cukrzycy typu 2), ponieważ może to mieć wpływ na poziom cukru we krwi; glikokortykosteroidy (stosowane w stanach zapalnych), ponieważ mogą zwiększać ryzyko wystąpienia wrzodów lub krwawienia z przewodu pokarmowego; bisfosfoniany (stosowane w leczeniu osteoporozy, choroby Pageta oraz w celu obniżenia wysokiego poziomu wapnia we krwi); okspentyfilina ((pentoksyfilina) stosowana w leczeniu chorób układu krążenia tętnic nóg lub rąk); baklofen (lek zwiotczający mięśnie) ze względu na podwyższoną toksyczność baklofenu; lek ziołowy miłorzębu dwuklapowego Ginkgo biloba (istnieje ryzyko łatwiejszego krwawienia, jeśli przyjmuje się go z ibuprofenem); worykonazol i flukonazol (inhibitory CYP2C9) (stosowane w zakażeniach grzybiczych), ponieważ działanie ibuprofenu może się nasilić. Należy rozważyć zmniejszenie dawki ibuprofenu, szczególnie w przypadku stosowania dużych dawek ibuprofenu z worykonazolem lub flukonazolem. Niektóre inne leki mogą wpływać na leczenie tym lekiem lub inne leki mogą mieć wpływ na ten lek, dlatego należy zawsze zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty. Stosowanie z alkoholem: podczas przyjmowania leku należy unikać spożywania alkoholu, ponieważ może to nasilać możliwe działania niepożądane, zwłaszcza te ze strony żołądka, jelit lub ośrodkowego układu nerwowego. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem, przy czym stosowanie leku w ostatnim trymestrze ciąży jest przeciwwskazane – lek może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub być przyczyną problemów podczas porodu, może powodować problemy z nerkami i sercem u nienarodzonego dziecka, może zwiększać skłonność do krwawień pacjentki i dziecka oraz powodować opóźnienie lub wydłużenie okresu porodu. W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie należy stosować leku, chyba że lekarz uzna, że jest to bezwzględnie konieczne. Jeśli konieczne jest leczenie w tym okresie lub podczas starań o ciążę, należy stosować jak najmniejszą dawkę przez możliwie najkrótszy czas. Od 20 tygodnia ciąży lek ten może skutkować zaburzeniami czynności nerek u nienarodzonego dziecka, jeśli jest przyjmowany dłużej niż kilka dni. Może to prowadzić do niskiego poziomu płynu owodniowego otaczającego dziecko (małowodzie) lub zwężenia naczynia krwionośnego (przewodu tętniczego) w sercu dziecka. Jeśli wymagane jest leczenie przez okres dłuższy niż kilka dni, lekarz może zalecić dodatkowe monitorowanie. Ibuprofen należy do grupy NLPZ, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to przemija po odstawieniu leku. Ibuprofen przenika do mleka kobiecego w bardzo małej ilości i zwykle, podczas krótkotrwałego stosowania, karmienie piersią zwykle nie musi być przerwane. Jeżeli jednak przewidziane jest dłuższe leczenie, należy wziąć pod uwagę wcześniejsze przerwanie karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: zasadniczo lek nie wywiera wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednakże występujące działania niepożądane, spowodowane dużymi dawkami leku, takie jak zmęczenie, senność, zawroty głowy i zaburzenia widzenia, mogą w pojedynczych przypadkach zaburzać zdolność do prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Działanie to może być nasilone w przypadku jednoczesnego spożywania alkoholu. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na tabletkę, dlatego lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy u pacjenta wystąpiła reakcja alergiczna, taka jak astma, katar, swędząca wysypka skórna lub obrzęk warg, twarzy, języka lub gardła po przyjęciu leków zawierających kwas acetylosalicylowy lub innych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku, gdy u pacjenta występowało krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego związana z wcześniejszym stosowaniem leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych (NLPZ). Nie stosować w przypadku, gdy u pacjenta występuje wrzód lub krwawienie z żołądka lub jelita cienkiego (dwunastnicy) lub jeśli wystąpiły dwa lub więcej takie epizody w przeszłości. Nie stosować w przypadku, gdy u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby, nerek lub choroby serca. Nie stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować w przypadku, gdy u pacjenta występuje ciężkie odwodnienie (spowodowane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów). Nie stosować w przypadku, gdy u pacjenta występuje aktywne krwawienie (w tym w mózgu). Nie stosować w przypadku, gdy u pacjenta występuje stan o nieznanym pochodzeniu, powodujący nieprawidłowe tworzenie się komórek krwi. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Jeśli chodzi o następujące działania niepożądane należy wziąć pod uwagę, że są one w dużej mierze zależne od dawki i różnią się w zależności od pacjenta. Najczęściej obserwowane działania niepożądane mają charakter żołądkowo-jelitowy – wrzody żołądka lub jelit, perforacje lub krwawienie z przewodu pokarmowego, czasami prowadzące do zgonu, szczególnie u osób w podeszłym wieku. Po podaniu zgłaszano nudności, wymioty, biegunkę, wzdęcia, zaparcia, niestrawność, ból brzucha, smoliste stolce, wymioty krwią, wrzodziejące zapalenie jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna. Rzadziej obserwowano zapalenie błony śluzowej żołądka (zapalenie żołądka). Stosowanie leków takich jak ibuprofen może wiązać się z niewielkim zwiększeniem ryzyka wystąpienia ataku serca lub udaru mózgu. Zatrzymywanie wody (obrzęki), wysokie ciśnienie krwi i niewydolność serca zgłaszano w związku ze stosowaniem NLPZ. Oto inne działania niepożądane obserwowane podczas leczenia ibuprofenem, również te, które wystąpiły u pacjentów z reumatyzmem poddanych długotrwałej terapii dużymi dawkami leku. Następujące działania niepożądane są ważne i wymagają natychmiastowej reakcji. Należy przerwać stosowanie leku i natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią następujące objawy – niezbyt często: czarne smoliste stolce lub krwawe wymioty (wrzód przewodu pokarmowego z krwawieniem), bardzo rzadko: obrzęk twarzy, języka lub gardła (krtani), który może powodować duże trudności w oddychaniu (obrzęk naczynioruchowy), szybkie bicie serca, znaczne obniżenie ciśnienia tętniczego lub wstrząs zagrażający życiu, nagła reakcja alergiczna występująca z dusznością, świszczącym oddechem i spadkiem ciśnienia krwi, ciężka postać wysypki z pęcherzami na skórze, zwłaszcza na nogach, rękach, dłoniach i stopach, która może również obejmować twarz i usta (rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona). Może ona wystąpić w postaci bardziej dotkliwej, z wystąpieniem większych pęcherzy, które mogą ulegać pęknięciu oraz oddzielaniem się naskórka (zespół Lyella). Może również wystąpić ciężkie zakażenie skóry przebiegające ze zniszczeniem (martwicą) skóry, tkanki podskórnej i mięśni (martwicze zapalenie powięzi). Należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem tak szybko jak to możliwe, jeśli wystąpią następujące objawy – często: zgaga, ból brzucha, niestrawność; niezbyt często: niewyraźne widzenie, reakcje nadwrażliwości, takie jak pokrzywka, swędzenie, plamica, wysypka, napady astmy (czasami z niskim ciśnieniem krwi); rzadko: utrata wzroku, bardzo rzadko: nagłe napełnienie płuc wodą powodujące trudności w oddychaniu, wysokie ciśnienie krwi, zatrzymanie wody i przyrost masy ciała. Inne możliwe działania niepożądane – często: zaburzenia układu pokarmowego – biegunka, nudności, wymioty, wiatry, zaparcia; niezbyt często: zapalenie błony śluzowej żołądka, katar, wrzód przewodu pokarmowego z perforacją lub bez, zapalenie jelita i nasilenie zapalenia jelita grubego (zapalenie okrężnicy) i przewodu pokarmowego (choroba Leśniowskiego-Crohna) i powikłania związane z uchyłkami jelita grubego (perforacja lub przetoka), mikroskopijne krwawienie z przewodu pokarmowego, co może prowadzić do anemii, owrzodzenie jamy ustnej i stany zapalne (wrzodziejące zapalenie jamy ustnej), trudności w oddychaniu (skurcz oskrzeli), ból głowy, senność, zawroty głowy, zmęczenie, pobudzenie, bezsenność i rozdrażnienie; rzadko: depresja, dezorientacja, omamy, zespół tocznia rumieniowatego układowego, zwiększenie stężenia azotu mocznikowego we krwi, transaminaz w surowicy i fosfatazy alkalicznej, zmniejszenie wartości hemoglobiny i hematokrytu we krwi, hamowanie agregacji płytek krwi i wydłużenie czasu krwawienia, zmniejszenie stężenia wapnia w surowicy krwi oraz wzrost zawartości kwasu moczowego w surowicy krwi, uszkodzenie tkanki nerek; bardzo rzadko: nieprzyjemne uczucie bicia serca, niewydolność serca lub zawał serca, zaburzenia tworzenia krwinek (niedokrwistość, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, neutropenia) – pierwsze objawy mogą obejmować gorączkę, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia jamy ustnej, objawy grypopodobne, silne zmęczenie, krwawienie z nosa i skóry; dzwonienie i szum w uszach, zapalenie przełyku lub trzustki, zwężenie jelit, ostre zapalenie wątroby, żółtawe przebarwienia skóry lub białek oczu, zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby, zwłaszcza przy długotrwałym stosowaniu lub niewydolność wątroby, problemy z nerkami, w tym obrzęk, zapalenie nerek i niewydolność nerek, wypadanie włosów, zapalenie opon mózgowych bez infekcji bakteryjnej (aseptyczne zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych); częstość nieznana: mrowienie dłoni i stóp, niepokój, ubytek słuchu, ogólne złe samopoczucie, zapalenie nerwu wzrokowego, które może powodować problemy ze wzrokiem, może wystąpić ciężka reakcja skórna znana jako zespół DRESS (wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych i wzrost liczby eozynofili); czerwona, łuskowata, rozległa wysypka z guzkami pod skórą i pęcherzami zlokalizowanymi głównie na fałdach skóry, tułowiu i kończynach górnych, której towarzyszy gorączka na początku leczenia (ostra uogólniona osutka krostkowa). W przypadku wystąpienia tych objawów należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską; skóra staje się wrażliwa na światło. Lek może powodować zmniejszenie liczby białych krwinek, a odporność na zakażenia może być zmniejszona. Jeśli wystąpi zakażenie z objawami takimi jak gorączka ze znacznym pogorszeniem stanu ogólnego lub gorączka z miejscowymi objawami zakażenia takimi jak ból gardła/jamy ustnej/ust lub problemy z oddawaniem moczu, należy natychmiast zgłosić się lekarza. Zostanie wykonane badanie krwi w celu sprawdzenia ewentualnego zmniejszenia liczby białych krwinek (agranulocytoza). Ważne jest, aby poinformować lekarza o stosowanym leku.

Dawkowanie tabletek Ibuprofen Aurovitas 200mg:

Lek stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. W przypadku infekcji należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli objawy (gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają. Tylko do krótkotrwałego stosowania. Dawka ibuprofenu zależy od wieku i masy ciała pacjenta. Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży o masie ciała ≥ 40kg (powyżej 12. roku życia): nie należy przekraczać maksymalnej jednorazowej dawki 400mg ibuprofenu. Więcej niż 400mg na raz nie zapewnia lepszego efektu przeciwbólowego. Pomiędzy dawkami należy pozostawić co najmniej 4 godziny. Całkowita dawka nie powinna przekraczać 1200mg ibuprofenu w ciągu doby. Należy się skonsultować z lekarzem, jeśli objawy utrzymują się lub nasilają po 5 dniach w przypadku bólu i po 3 dniach w przypadku gorączki. Dawka początkowa to 200-400mg ibuprofenu. W razie potrzeby można przyjmować dodatkowe dawki 1 lub 2 równoważnych tabletek (200-400mg ibuprofenu), do 3 razy na dobę w odstępie od 4 do 6 godzin. Jeśli ten lek jest potrzebny nastolatkom dłużej niż 3 dni lub jeśli objawy nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie u osób w podeszłym wieku: nie ma potrzeby zmiany dawki, chyba że występuje niewydolność nerek lub wątroby, w takim przypadku dawka musi być zindywidualizowana. Należy przy tym zachować ostrożność przy dostosowywaniu dawki. Stosowanie u osób z zaburzeniami czynności nerek: nie jest konieczne zmniejszenie dawki u osób z łagodnymi lub umiarkowanymi zaburzeniami czynności nerek. Stosowanie u osób z zaburzeniami czynności wątroby: nie jest konieczne zmniejszenie dawki u osób z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności wątroby. Tabletki stosować doustnie, przyjmować w całości, popijać dużą ilością wody lub innego płynu (nie żuć, nie łamać, nie kruszyć, nie ssać, aby uniknąć dyskomfortu lub podrażnienia gardła).

Producent: Aurovitas Pharma

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel