Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Ibument żel 100g

  • Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Ibument żel jest m.in. leczenie miejscowe dolegliwości bólowych i obrzęków, które powstały w wyniku uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów, kontuzji sportowych. Lek z ibuprofenem i lewomentolem.
  • Ibument żel 100g
Producent: Ziaja
Kod produktu: 44009
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
21,39 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Ibument żel:

Substancje czynne: ibuprofen (Ibuprofenum), lewomentol (Levomentholum). 1 gram żelu zawiera 50mg ibuprofenu i 30mg lewomentolu oraz substancje pomocnicze: etanol 96%, karbomer 980, glikol propylenowy (E 1520), diizopropanolamina 85%, woda oczyszczona.

Działanie Ibument żel:

Lek zawiera dwie substancje czynne – ibuprofen i lewomentol. Produkt leczniczy Ibument żel jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Łagodzi on ból, redukuje obrzęk oraz zmniejsza stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo. Lewomentol powoduje miejscowe przekrwienie tkanek, a także działa miejscowo znieczulająco. Lek bardzo szybko uśmierza ból, a to dzięki skojarzonemu działaniu obu składników. Co istotne, po aplikacji na skórę działanie lecznicze żelu utrzymują się przez kilka godzin.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Ibument żel wskazany do stosowania w leczeniu: bólu i obrzęków powstałych wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręceń stawów), kontuzji sportowych (bez zalecenia lekarza) oraz w leczeniu bólów reumatycznych (także bólu stawów) spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi; bólu pleców, lumbago, bólów mięśniowych, bólów w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach (tylko po konsultacji z lekarzem). Do stosowania u młodzieży powyżej 12. roku życia i osób dorosłych

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek należy zużyć w ciągu 18 miesięcy po pierwszym otwarciu. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: występuje choroba nerek, pacjent jednocześnie przyjmuje kwas acetylosalicylowy lub inne leki, występuje czynna choroba wrzodowa. Żelu nie należy nakładać na błony śluzowe, uszkodzoną lub zmienioną zapalnie skórę, na okolice oczu. Nie stosować pod opatrunkami okluzyjnymi. W przypadku, gdy pojawi się pokrzywka, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie należy stosować poniżej 12. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Lek stosowany jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, może nasilić częstość występowania działań niepożądanych typowych dla tych leków. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy skonsultować z lekarzem możliwość stosowania leku w okresie ciąży i laktacji. Jednakże w ostatnim trymestrze stosowanie leku jest przeciwwskazane, gdyż może on mieć poważny lub nawet śmiertelny wpływ na dziecko, głównie na jego serce, płuca i nerki, nawet po pojedynczym zastosowaniu. Natomiast w pierwszym i drugim trymestrze lek można stosować tylko na zalecenie lekarza i tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne, co jest związane z potencjalnym ryzykiem poronienia lub wad rozwojowych. Kobieta powinna wówczas stosować możliwie najmniejszą dawkę przez możliwie jak najkrótszy czas. Jeśli stosowała ona ten lek w okresie ciąży, powinna natychmiast skonsultować się z lekarzem lub położną, aby można było rozważyć odpowiednie monitorowanie. Ibuprofen przenika do mleka ludzkiego w niewielkich ilościach, uważa się, że nie ma wpływu na organizm dziecka karmionego piersią. Ibuprofen stosowany na skórę może być użyty podczas karmienia piersią, niestety nie ma wystarczających informacji dotyczących przenikania lewomentolu do mleka. Z powodu braku wystarczających danych, nie zaleca się stosować tego leku podczas karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu. Lek zawiera glikol propylenowy (E 1520) – 100mg glikolu propylenowego (E 1520) w każdym gramie żelu. Składnik ten może powodować podrażnienie skóry. Lek zawiera etanol – 300mg etanolu w każdym gramie żelu. Składnik ten może powodować pieczenie uszkodzonej skóry.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować u osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:

U niektórych osób lek może powodować działania niepożądane. Często: reakcje miejscowe po aplikacji – zaczerwienienie, świąd i pokrzywka. Rzadko: zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego – ból brzucha i niestrawność. U osób predysponowanych, u których występują lub występowały napady astmy lub choroby alergiczne, może wystąpić skurcz oskrzeli. Częstość nieznana: uwrażliwienie skóry na światło.

Dawkowanie żelu Ibument:

Należy stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z informacjami na ulotce. Osoby dorosłe i młodzież powyżej 12. roku życia – zalecana jednorazowa dawka to 1-4cm żelu. W razie konieczności powtarzać, maksymalnie do 3 razy na dobę. Nie stosować żelu częściej niż co 4 godziny. Żel nałożyć na bolące miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia leku. Po aplikacji należy umyć ręce, chyba że są one miejscem leczonym. Miejsca aplikacji żelu nie należy przykrywać opatrunkami (bandażami, plastrami). Czas leczenia: maksymalnie dwa tygodnie. W przypadku, gdy po upływie 7 dni objawy się nie ustąpiły lub się pogorszyły, należy się skonsultować z lekarzem.

Producent: Ziaja

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel