Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Ibument żel 50g

  • Produkt leczniczy Ibument żel jest wskazany do stosowania m.in. w leczeniu dolegliwości bólowych i obrzęków powstałych po uszkodzeniach powysiłkowych, urazach stawów, kontuzjach sportowych. Lek zawiera dwie substancje czynne – ibuprofen i lewomentol.
  • Ibument żel 50g
Producent: Ziaja
Kod produktu: 44010
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
12,79 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Ibument żel:

Substancje czynne: ibuprofen (Ibuprofenum), lewomentol (Levomentholum). 1 gram żelu zawiera 50mg ibuprofenu i 30mg lewomentolu oraz substancje pomocnicze: etanol 96%, karbomer 980, glikol propylenowy (E 1520), diizopropanolamina 85%, woda oczyszczona.

Działanie Ibument żel:

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Produkt leczniczy Ibument żel zawiera dwie substancje czynne – ibuprofen i lewomentol. Ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który łagodzi ból, zmniejsza obrzęk oraz redukuje stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo. Natomiast lewomentol działa miejscowo znieczulająco, ponadto powoduje miejscowe przekrwienie tkanek. Dzięki skojarzonemu działaniu obu składników żel po aplikacji na skórę bardzo szybko uśmierza ból, to działanie utrzymuje się przez kilka godzin.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Ibument żel wskazany do stosowania bez zalecenia lekarza w leczeniu: bólu i obrzęków powstałych wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręceń stawów), kontuzji sportowych, a także tylko po konsultacji z lekarzem w leczeniu: bólów reumatycznych (w tym bólu stawów) spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi; bólu pleców, lumbago, bólów mięśniowych, bólów w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach. Do stosowania u młodzieży powyżej 12. roku życia i osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po otwarciu należy zużyć w ciągu 18 miesięcy. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: występuje choroba nerek, pacjent jednocześnie przyjmuje kwas acetylosalicylowy lub inne leki, występuje czynna choroba wrzodowa. Leku nie należy stosować na błony śluzowe, na uszkodzoną lub zmienioną zapalnie skórę, na okolice oczu. Nie stosować pod opatrunkami okluzyjnymi. Jeśli wystąpi pokrzywka, przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować poniżej 12. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Stosowanie leku jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi może nasilić częstość występowania działań niepożądanych typowych dla tych leków. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania w okresie ciąży i laktacji należy omówić z lekarzem, przy czym w ostatnim trymestrze stosowanie leku jest przeciwwskazane (lek mieć poważny lub nawet śmiertelny wpływ na dziecko, szczególnie na jego serce, płuca i nerki, nawet po pojedynczym zastosowaniu), w pierwszym i drugim trymestrze lek można stosować tylko na zalecenie lekarza, tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne – ze względu na potencjalne ryzyko poronienia lub wad rozwojowych. Wówczas kobieta może stosować możliwie najmniejszą dawkę przez możliwie jak najkrótszy czas. Jeśli kobieta stosowała ten lek w okresie ciąży, powinna natychmiast porozmawiać o tym z lekarzem lub położną, aby można było rozważyć odpowiednie monitorowanie. Ibuprofen przenika do mleka ludzkiego w niewielkich ilościach i raczej nie ma wpływu na organizm dziecka karmionego piersią. Sam ibuprofen stosowany na skórę może być użyty podczas karmienia piersią, jednak brak jest wystarczających informacji dotyczących przenikania lewomentolu do mleka ludzkiego. Ze względu na brak wystarczających danych, nie zaleca się stosowania tego leku podczas karmienia piersią. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu. Lek zawiera glikol propylenowy (E 1520) – 100mg glikolu propylenowego (E 1520) w każdym gramie żelu. Glikol propylenowy może powodować podrażnienie skóry. Lek zawiera etanol – 300mg etanolu w każdym gramie żelu. Może powodować pieczenie uszkodzonej skóry.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. Nie stosować u osób z astmą, u których występowały w przeszłości napady duszności, wysypka, nieżyt błony śluzowej nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Często: reakcje miejscowe po aplikacji, m.in. zaczerwienienie, świąd i pokrzywka. Rzadko: zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, m.in. ból brzucha i niestrawność. U osób predysponowanych, u których występują lub występowały napady astmy lub choroby alergiczne, może wystąpić skurcz oskrzeli. Częstość nieznana: uwrażliwienie skóry na światło.

Dawkowanie żelu Ibument:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia: żel nałożyć na bolące miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia leku. Jednorazowo aplikować 1-4cm żelu. W razie konieczności aplikację powtarzać, maksymalnie do 3 razy na dobę. Nie stosować żelu częściej niż co 4 godziny. Po aplikacji należy umyć ręce, chyba że są one miejscem leczonym. Miejsca, gdzie nałożono żel, nie przykrywać opatrunkami (bandażami, plastrami). Maksymalny czas leczenia: dwa tygodnie. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy się skonsultować z lekarzem.

Producent: Ziaja

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel