Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Xylometazolin Fortis 0,1% aerozol do nosa 10ml

  • Produkt leczniczy Xylometazolin Fortis 0,1% aerozol do nosa wskazany jest do stosowania w celu obkurczania naczyń krwionośnych oraz zmniejszania przekrwienia i obrzęków śluzówki nosa. Substancją czynną leku jest ksylometazoliny chlorowodorek.
  • Xylometazolin Fortis 0,1% aerozol do nosa 10ml
Kod produktu: 44020
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,95 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Xylometazolin Fortis 0,1% aerozol do nosa:

Substancja czynna: ksylometazoliny chlorowodorek (Xylometazolini hydrochloridum). 1ml roztworu zawiera 1mg ksylometazoliny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek, roztwór, disodu edetynian, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, woda oczyszczona.

Działanie Xylometazolin Fortis 0,1% aerozol do nosa:

Ksylometazoliny chlorowodorek, czyli substancja czynna produktu leczniczego Xylometazolin Fortis 0,1% aerozol do nosa obkurcza naczynia krwionośne, co zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz ilość wydzieliny. Jest to lek działający miejscowo, który ułatwia oddychanie przez nos u osób z zatkanym nosem. Ponadto lek ułatwia odpływ wydzieliny z zatok przynosowych zmienionych zapalnie. Zmniejszając przekrwienie śluzówki jamy nosowo-gardłowej, wspiera leczenie zapalenia ucha środkowego. Preparat ułatwia wziernikowanie nosa, czyli badanie jamy nosowej. Lek zaczyna działać już w ciągu dwóch minut, efekt leczniczy utrzymuje się do 12 godzin.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Xylometazolin Fortis 0,1% aerozol do nosa wskazany w przypadku nadmiernego przekrwienia błony śluzowej nosa występującego w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok. Wspomagająco można stosować w zapaleniu ucha środkowego. Do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Po pierwszym otwarciu należy zużyć w ciągu jednego miesiąca. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w przypadku: podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi, choroby serca i układu krążenia (np. zespół długiego odstępu QT), nadczynności tarczycy, cukrzycy, powiększenia prostaty, łagodnego nowotworu nadnercza, który wytwarza duże ilości adrenaliny i noradrenaliny (guz chromochłonny), przyjmowania niektórych leków przeciwdepresyjnych znanych jako inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) lub w przypadku przyjmowania ich w ciągu ostatnich 2 tygodni, nadwrażliwości na substancje o działaniu podobnym do ksylometazoliny. U osób wrażliwych lek może powodować bezsenność, zawroty głowy, nieregularne bicie serca, podwyższone ciśnienie tętnicze krwi lub drżenie. Tego leku nie należy stosować dłużej niż przez 7 kolejnych dni, jeśli objawy nadal utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli lek będzie stosowany dłużej niż 7 dni lub w dawkach większych niż zalecane, może spowodować nasilenie objawów lub ich nawrót. Leku nie należy stosować do oczu lub w jamie ustnej. Nie stosować dawki większej niż zalecana, zwłaszcza u dzieci i osób w podeszłym wieku. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Działanie tego leku może być nasilone w przypadku jednoczesnego stosowania leków przeciwdepresyjnych – inhibitorów monoaminooksydazy (IMAO). Nie należy stosować tego leku w przypadku jednoczesnego stosowania inhibitorów IMAO lub stosowania takich leków w ciągu ostatnich 14 dni; trój- i czteropierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. W przypadku stosowania tych leków, przed zastosowaniem tego leku należy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie należy stosować leku w okresie ciąży. W okresie karmienia piersią lek można stosować tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek stosowany w zalecanych dawkach nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera benzalkoniowy chlorek – 0,1mg benzalkoniowego chlorku w każdym mililitrze aerozolu do nosa, może powodować podrażnienie lub obrzęk wewnątrz nosa, zwłaszcza jeżeli jest stosowany przez długi czas.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy pacjent przebył operację wykonywaną przez nos, usunięcie przysadki lub operację przebiegającą z odsłonięciem opony twardej (operacja mózgu wykonywana przez nos lub usta). Nie stosować w przypadku, gdy pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania (podwyższone ciśnienie w oku). Nie stosować w przypadku, gdy u pacjenta błona śluzowa nosa jest bardzo sucha (wysychające zapalenie błony śluzowej nosa lub zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa). Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zwrócić się po pomoc medyczną, jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów niepożądanych, które mogą być objawami reakcji alergicznej: trudności w oddychaniu lub przełykaniu; opuchnięcie twarzy, ust, języka lub gardła; silny świąd z czerwoną wysypką lub pęcherzami (pokrzywka) – bardzo rzadko. Często: ból głowy; suchość błony śluzowej nosa; uczucie dyskomfortu w nosie; nudności; pieczenie w miejscu podania. Niezbyt często: krwawienie z nosa. Bardzo rzadko: reakcja alergiczna (wysypka skórna, swędzenie); drżenie; zawroty głowy; bezsenność; przemijające zaburzenia widzenia; nieregularne i przyspieszone bicie serca.

Dawkowanie aerozolu do nosa Xylometazolin Fortis 0,1%:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek należy stosować wyłącznie do nosa (również w zapaleniu ucha środkowego). W celu uniknięcia szerzenia się zakażenia z jednego opakowania powinna korzystać jedna osoba. Zalecana dawka dla osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia: stosować jedną dawkę aerozolu do każdego otworu nosowego, 3 razy na dobę. Między kolejnymi aplikacjami należy utrzymywać 8-10 godzinną przerwę. Nie należy podawać więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego na dobę. Sposób użycia: lek jest przeznaczony do stosowania do nosa. Należy zachować ostrożność, aby nie rozpylać aerozolu do oczu i jamy ustnej. Nie należy obcinać końcówki aplikatora. Zdjąć nasadkę ochronną. Przed pierwszym użyciem należy 5 razy nacisnąć pompkę. W ten sposób pompka będzie gotowa do dalszego używania przez cały zalecany okres stosowania – leku nie należy stosować przez okres dłuższy niż 7 kolejnych dni. W przypadku, gdy po całkowitym naciśnięciu pompki aerozol nie zostanie rozpylony, albo w przypadku, kiedy lek nie był używany przez okres dłuższy niż 14 dni, należy ponownie przygotować pompkę poprzez 1-krotne naciśnięcie. Przed aplikacją należy oczyścić nos. Podczas aplikacji należy trzymać butelkę pionowo – kciukiem przytrzymać dno butelki, końcówkę trzymać między dwoma palcami. Głowę pochylić do przodu i umieścić końcówkę w otworze nosowym. Pompkę nacisnąć, jednocześnie wciągnąć nosem powietrze. Powtórzyć czynności podczas podawania leku do drugiego otworu nosowego. Po użyciu nałożyć nasadkę ochronną. Jeśli po 7 dniach nie nastąpi poprawa lub stan się pogorszył, należy się skonsultować z lekarzem.

Producent: Fortis Pharmaceuticals

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel