Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

HYDROSORB żel jałowy 8g x 5 sztuk

  • Wyrób medyczny Hydrosorb żel jałowy po aplikacji tworzy w ranie wilgotne środowisko. Jest on przeznaczony do leczenia ran przewlekłych. Nadaje się też do leczenia ran powierzchniowych o małym wysięku, w tym oparzeń I i II stopnia oraz odleżyn.
  • HYDROSORB żel jałowy 8g x 5 sztuk
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: wyrób medyczny
67,94 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Hydrosorb żel jałowy:

Woda z elektrolitycznym składem na bazie roztworu Ringera, gliceryny, hydroksyetylocelulozy, celulozy i carbomeru. Nie zawiera glikolu polietylenowego.

Działanie Hydrosorb żel jałowy:

Hydrosorb żel jałowy jest wyrobem medycznym przeznaczonym do stosowania w leczeniu ran przewlekłych – przede wszystkim głębokich, a ponadto w leczeniu ran powierzchniowych – odleżyn, owrzodzeń, oparzeń I i II stopnia, a także ran innego pochodzenia o małym wysięku lub prawie suchych – we wszystkich fazach gojenia. Preparat po wprowadzeniu do rany, tworzy w niej wilgotne środowisko i sprzyja gojeniu. Żel zmiękcza suchą tkankę martwiczą i wspiera jej usuwanie, ponadto wchłania tkankę martwiczą wilgotną, która oddziela się od tkanki zdrowej wraz z wysiękiem, jeśli wysięk występuje w niewielkiej ilości. Wspomaga oczyszczanie i usuwanie martwicy z ran o niewielkim wysięku. Produkt minimalizuje ból podczas zmiany opatrunku. Jest to przezroczysty, bezzapachowy, lepki żel o neutralnym pH, który nie zawiera glikolu polietylenowego. W składzie zawarto m.in. modyfikowany polimer skrobi i glicerol. Dzięki dozownikowi w postaci strzykawki z podwójną podziałką można bez problemu kontrolować, ile żelu zostało zużyte do rany, a także ile zostało w strzykawce. Ponadto dozownik zapewnia precyzyjne dozowanie żelu oraz ułatwia prowadzenie dokumentacji rany. Strzykawka umożliwia całkowite wyciśnięcie zawartości.

Zastosowanie:

Wyrób medyczny Hydrosorb żel jałowy do leczenia ran suchych bez wysięku, ran ze słabym wysiękiem i częściową utratą grubości tkanki, m.in.: odleżyn; owrzodzeń żylnych nóg; owrzodzeń w postaci stopy cukrzycowej; oparzeń I i II stopnia; zapalenia skóry spowodowanego nietrzymaniem moczu.

Informacje dodatkowe:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie zamrażać. Nie używać, gdy strzykawka jest uszkodzona. Nie poddawać ponownej sterylizacji. Niezużyty żel należy wyrzucić. Zawartość strzykawki nie może być wykorzystana w leczeniu kilku pacjentów jednocześnie. Jeśli doszło do infekcji rany, należy codziennie poddawać się kontroli lekarskiej i systematycznemu leczeniu. Leczenie rany zainfekowanej z wykorzystaniem tego żelu może być kontynuowane pod nadzorem lekarza, ważne jest stosowanie się do jego zaleceń. Preparat ma skład przyjazny dla skóry.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie stosować w oparzeniach III stopnia.

Sposób użycia żelu jałowy Hydrosorb:

Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przed zastosowaniem należy przeczytać instrukcję. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Najpierw należy przemyć ranę sterylnym roztworem Ringera lub innym sterylnym roztworem nadającym się do tego celu, po czym osuszyć skórę wokół rany. Sterylną strzykawkę wyciągnąć z opakowania i usunąć kołpak ochronny. Podczas aplikacji należy trzymać końcówkę strzykawki w pewnej odległości od rany. Ranę pokryć około 5-milimetrową warstwą żelu. Następnie nałożyć odpowiedni opatrunek wtórny. W celu usunięcia żelu należy przepłukać ranę sterylnym roztworem Ringera lub innym sterylnym roztworem nadającym się do tego celu. Następnie osuszyć skórę wokół rany. Opatrunek może pozostawać na ranie maksymalnie 3 dni. Częstotliwość jego zmieniania zależy od rany. Należy zmieniać go zgodnie z zaleceniami lekarza, zawsze wtedy, gdy opatrunek wtórny nasiąknie wydzieliną z rany.

Producent: PAUL HARTMANN POLSKA SP. Z O.O.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel